Van Liposuction

Van Liposuction (Lipoşakşın) ile Yağ Alma , Liposuction Fiyatları

Vaser liposuction, ultrasonik ses dalgalarının kullanılarak yağ hücrelerinin sıvılaştırılması ve ince kanüllerle vücuttan uzaklaştırılması yöntemidir. Bu yöntem kişinin daha orantılı ve çekici bir vücut hatlarına sahip olmasını sağlarken, özellikle erkek hastalarda karın bölgesinde istenilen baklava görünümünün elde edilmesine yardımcı olur.

Liposuction diğer liposuction yöntemlerine göre birçok kolaylık ve avantaj sunar. Ultrasonik dalgaların kullanımı sayesinde daha fazla yağın daha kısa sürede alınması mümkündür ve bu sayede daha kalıcı ve etkili sonuçlar elde edilir. Ayrıca, klasik liposuction yöntemlerine kıyasla komplikasyon riski daha azdır ve cilt yüzeyinde düzensizliklerin oluşma riski de azalır. Liposuction işlemi sırasında cilt altına ısı verilerek, yağ dokusu alındıktan sonra cildin daha hızlı bir şekilde toparlanması sağlanır ve uygulama bölgesinde dışarıdan görülebilen bir sarkma oluşmaz.

Van Liposuction fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0544 843 97 17 numaradan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Foto Galeri

Liposuction Uygulaması için Uygun Adaylar Kimlerdir?

 • Bu uygulama için en önemli şartlardan biri, hastanın beden kitle indeksinin 32 ve altında olmasıdır. Bu oranın üzerindeki kişiler öncelikle diyet ve egzersizle fazla kilolarından kurtulmalıdır.
 • Liposuction, kilo verme yöntemi değil, bölgesel yağ birikimlerinden kurtulmak ve daha orantılı bir vücut yapısı elde etmek için kullanılır. İşlem sonrasında vücut ağırlığında azalma beklenmemelidir.
 • Erkeklerde jinekomasti (meme büyümesi) sorununun giderilmesi için liposuction uygulaması yapılırken, öncelikle nedeni belirlenmeli ve hormonal bozukluklar nedeniyle ortaya çıkan durumlarda etkili sonuç alınamayabilir.
 • 18 yaşından önce liposuction yapılması önerilmez. Ayrıca, yara iyileşmesine engel teşkil edecek şeker hastalığı vb. rahatsızlıkları olan kişiler için uygulama riskli olabilir.
 • Liposuction öncesinde, doktorun belirteceği tarihte sigara ve alkol tüketimine ara verilmelidir. Bu, vücudun kendini yenileme sürecini hızlandıracaktır.
 • Liposuction uygulamasına engel teşkil edecek herhangi bir sağlık sorunu olmaması önemlidir.
 • Hamile veya emziren kadınlar için, tüm diğer estetik operasyonlar gibi, liposuction uygulaması yapılması için ilgili süreçler tamamlanmalıdır. Bu, hem anne hem de bebek sağlığı açısından önemlidir. Ayrıca, hamilelik ve emzirme sonrasında vücutta kalıcı bölgesel yağ birikimi olasılığı olduğundan, operasyon sonrası tatmin edici sonuçlar elde etmek için bu süreçler tamamlanmalıdır.

Liposuction Sonrası Ne Kadar Süre Korse Giyilir?

Liposuction uygulaması sonrasında hastanın ne kadar süre korse giymesi gerektiği önemli bir konudur. Uygulama sonrası oluşabilecek sıvı birikimini önlemek ve ödemi minimumda tutmak için en az 6 hafta boyunca korsenin düzenli olarak kullanılması önerilir.Korse aynı zamanda cilt altı dokuları ile geriye kalan deri dokusu arasındaki uyumu hızlandırarak sıkılaşma etkisini arttırır.Uygulama sonrası korse giyilmemesi, cilt altı dokularında doku kaybı veya sarkmalar gibi problemlere yol açabilir.Hastaların doktorun önerdiği süre boyunca korse kullanmaları, başarılı bir sonuç elde edilmesi açısından oldukça önemlidir.

Liposuction Sonrası İyileşme Süreci

 • Liposuction uygulaması sonrası iyileşme süreci kişiden kişiye değişebilir ve uygulanan teknik, alınan yağ miktarı, yaşam tarzı ve vücudun kendini onarma hızına bağlıdır.
 • Oluşabilecek ödemi azaltmak için hastanın en kısa zamanda yürümeye başlaması tavsiye edilir. Böylece dolaşım hızlanır ve ödem azalır, kişi de sosyal hayatına daha çabuk dönebilir.
 • Uygulama esnasında kullanılan tekniğe bağlı olarak vücut tarafından eriyen ya da kalıcı dikişler kullanılabilir. Kalıcı dikiş kullanıldıysa, uygulamanın ardından 10 gün sonra kontrol seansında dikişler alınır.
 • Hasta uygulamanın ardından birkaç gün içinde günlük rutinine dönebilirken, tamamen iyi hissetmesi 10-14 gün içinde gerçekleşir.
 • Bu süre boyunca, uygulama bölgesini zorlayacak hareketlerden, sauna, hamam, spa gibi sıcak ortamlardan ve sıcak su ile duş almaktan kaçınılmalıdır.
 • Hastanın hassasiyetine bağlı olarak gelişen morluk ve ödemler genellikle 2-3 hafta içinde tamamen kaybolur.
 • Uygulamanın nihai sonucu yaklaşık 6 ay içinde görülebilir.