Göz Altı Dolgusu

Gözaltı Işık Dolgusu ile gözün alt bölümünde oluşan morluk, çökme, kırışıklık gibi olumsuz etkiler ameliyat olmadan giderilir. Göz altında oluşan deformasyonlar kişiyi estetik olarak rahatsız etmekte ve sosyal yaşamını olumsuz etkilemektedir. Göz altına uygulanan dolgu ile bu sorunlar giderilerek göz altı bölgesi pürüzsüz, canlı, aydınlık bir yapıya kavuşur. Gözaltı ışık dolgusu zengin içeriği ve kolay uygulanışı ile hem işlevsel bir çözüm sunmakta hem de hızlı sonuç alınmasını sağlamaktadır. 

Gözaltı Işık Dolgusu Nedir? 

Yaş alma, genetik, düzensiz uyku, yoğun çalışma, stres, sigara tüketimi gibi çeşitli nedenlerle göz altında morluk, kırışıklık, çökme, göz altı torbası gibi olumsuz etkiler oluşur. Göz altında oluşan bu olumsuz etkilerle kişi yaşlı ve yorgun görünür. Göz altındaki deformasyonu dolguyla gidermenin 2 yöntemi vardır. İlki göz altına yapılan Dermal Dolgudur. Göz altı bölgesine yapılan dermal dolguya yarattığı ışıltılı etki nedeniyle Göz Altı Işık Dolgusu da denmektedir. Göz altı ışık dolgusu diğer dermal dolgulardan farklı olarak göz altı bölgesi için özel olarak geliştirilmiştir. Göz altı bölgesi ince ve hassas bir deriye sahip olduğu için buraya uygulanan dolgunun yoğunluğu daha azdır. Göz altı ışık dolgusunun içeriği Hyalüronik Asit, 8 çeşit aminoasit, glutatyon, selenyum, peptitler, çinko gibi çeşitli minerallerden oluşmaktadır. Göz altı ışık dolgusu olarak genellikle Redensity 2 tercih edilmektedir. Bunun nedeni Redensity 2’nin göz altı bölgesi için özel üretilmiş olması ve memnuniyet verici çözümler sağlamasıdır.

Göz altına uygulanan bir diğer dolgu çeşidi Yağ Enjeksiyonudur. Göz Altı Yağ Enjeksiyonu kişinin kendi vücudundaki fazla yağın Liposuctionla alınarak gözün altındaki gerekli noktalara enjekte edilmesidir. 

Gözaltı Işık Dolgusu Kimlere Yapılır?

Göz altı dolgusu şu kişilere uygulanabilir:

 • 18 yaşını doldurmuş kadın, erkek herkese uygulanabilir.
 • Hamile veya emzirme döneminde olmayan kişilere uygulanabilir.
 • Kronik hastalığı veya alerjik reaksiyon taşımayan kişilere uygulanabilir.
 • Göz altında çukurluk, morluk, torbalanma, kırışıklık oluşan kişilere uygulanabilir.
 • Ameliyat olmak istemeyen ya da ameliyat olmasında engel olan kişilere uygulanabilir.

Gözaltı Işık Dolgusu Nasıl Yapılır?

Gözaltı ışık dolgusu alt göz kapağı, yanak ve burun arasında kalan bölgeye uygulanır. Uygulama öncesi uygulama alanı anestezik kremle uyuşturulur. Dolgu ince uçlu enjektörle diğer dolgulardan farklı olarak kemik üzerine uygulanır. Dolgunun kemik üzerine uygulanması estetik olarak daha iyi bir sonuç sağlamak ve dolgu işlevselliğini arttırmak içindir. Dolgunun aktarımından sonra elle şekil verilerek dolgunun yayılması ve oturması sağlanır. Göz altı dolgusu 10-15 dakikalık bir sürede tamamlanır.  

Gözaltı Işık Dolgusu Diğer Dermal Dolgulardan Farklı Mıdır?

Göz altına uygulanan Göz Altı Işık Dolgusu diğer dermal dolgulardan içerik ve yoğunluk olarak farklıdır. Bunun nedeni göz altı bölgesinin hassas ve ince bir deriye sahip olmasıdır. Göz altı dolgusu ince ve seyrek bir yapıya sahiptir. Uygulandığında deride şişkinlik, potluk oluşturmaz. Dolgunun deri altına yayılımı kolaylıkla sağlanır. Göz altı dolgusunun bir diğer farkı da uygulandığı yerdir. Diğer dermal dolgular deri altına uygulanırken Göz Altı Işık Dolgusu kemik üzerine uygulanır. Bu sayede dolgunun oturması ve etkisini oluşturması daha iyi gerçekleşmektedir.

Gözaltı Işık Dolgusunun Avantajları Nelerdir?

Gözaltı ışık dolgusu kişiye şu avantajları sağlar:

 • Göz altı bölgesindeki çukur, kırışıklık, torbalanma etkileri kaybolur. Cilt pürüzsüz, aydınlık, canlı bir görünüm alır.
 • Göz altındaki morluk gibi renk değişimleri kaybolur, cilt sağlıklı rengine kavuşur. 
 • Göz altındaki kuruluk giderilerek nemli, parlak, genç bir göz altı görünümü sağlanır.
 • Ameliyat olmaya, kesi açılmaya gerek kalmadan ciltte gençlik etkisi sağlanır.
 • 15 dakikalık bir sürede tamamlandığı için pratik ve konforlu bir işlemdir.
 • İşlem sonucu hemen görülebilir. Hızlı iyileşme sağlanır.
 • Ağrısız, acısız bir işlemdir.
 • Yan etkisiz, zararsız bir işlemdir. Tümör, ur gibi oluşumlara yol açmaz.

Gözaltı Işık Dolgusu İyileşme Süreci Nasıldır?

Gözaltı ışık dolgusu sonrasında kişi hemen günlük yaşamına dönebilir. Göz altında şişlik, kızarıklık, ödem oluşumu görülebilir. Soğuk kompres uygulanması bu alanda rahatlama sağlayacaktır. Dolgunun oturması ve sonucun net olarak görülmesi 1 hafta içinde gerçekleşmektedir. Bu süreçte bol su tüketmek, sıcak banyo yapmamak, hamam, sauna gibi yüksek ısı, buharlı ortamlardan uzak durmak, göz bölgesini darbelerden korumak, kaşımamak, ovuşturmamak, makyaj ve masaj yapmamak gerekir.  

Gözaltı Işık Dolgusu Fiyatı

Göz altı ışık dolgusu diğer dermal dolgulardan fiyat olarak daha yüksektir. Bunun nedeni içerdiği zengin maddeler, uygulama alanının hassas olması nedeniyle özel olarak üretiliyor olmasıdır. Göz altı dolgusunun fiyatı ayrıca dolgunun ne kadar uygulandığı, dolgu markası, uygulayan doktorun tecrübesi, kullanılan malzeme kalitesi gibi faktörlerden de etkilenmektedir. Göz altı dolgusu fiyatı yapılacak muayene sonrasında net olarak belirlenebilir.

Gözaltı Işık Dolgusu Uygulandıktan Sonra Ne Zaman Etki Eder?

Gözaltı ışık dolgusunun etkisi uygulama sonrasında hemen oluşmaktadır. Fakat göz altı bölgesinde enjektörden kaynaklanan şişlik, ödem gibi etkiler görülebilir. Bu etkilerin kaybolması ve dolgunun oturması 1 hafta içerisinde gerçekleşmektedir.

Gözaltı Işık Dolgusu Sonrası Ağrı Olur Mu?

Gözaltı ışık dolgusu kesi ile yapılmadığı için işlem sonrasında ağrı ya da acı olmaz. Kişi uygulama bölgesinde karıncalanma, kaşınma gibi etkiler hissedebilir. Bu etkiler birkaç gün içerisinde kaybolur. Bu süreçte ağrı kesici kullanmayı gerektirecek bir durum oluşmaz.

Gözaltı Işık Dolgusu Kalıcı Mıdır?

Gözaltı ışık dolgusu kalıcı bir uygulama değildir. Sağlığa zararlı olmayan her dolgu gibi bir süre sonra eriyerek vücuttan atılmaktadır. Göz altı ışık dolgusunun kalıcılık süresi 1,5 yıla dek sürmektedir. Göz altına yapılan yağ enjeksiyonu ise 2 yıla dek kalıcı olmaktadır. Bu sürecin sonunda dolgu yeniden uygulanarak kalıcılık süresi uzatılabilir. 

Gözaltı Işık Dolgusu Kaç Ml Uygulanır?

Gözaltı ışık dolgusunun ne kadar kullanılacağı kişinin göz altındaki deformasyona göre değişmektedir. Genellikle 1 ml dolgu her iki göz altı için de yeterli olmaktadır. Kişinin ihtiyacına göre daha az ya da daha çok dolgu kullanılan istisna durumlar da olmaktadır.

Gözaltı Işık Dolgusu Sonrasında İz Kalır Mı?

Gözaltı ışık dolgusu ince uçlu enjektörle uygulanmaktadır. Kesi ile yapılan bir işlem olmadığı için uygulama alanında iz kalmaz. Göz altı dolgusu sonrasında dolgunun yapıldığına dair bir belirti, iz görünmemektedir. 

Gözaltı Işık Dolgusu Göze Zarar Verir Mi?

Gözaltı ışık dolgusu gözden bağımsız, alt göz kapağının altındaki alana uygulanmaktadır. Uygulanma yeri deri altında kemik üstüdür. Göz ve görme işleviyle ilgili herhangi bir zarar oluşması söz konusu değildir. 

Gözaltı Işık Dolgusu Riskli Midir?

Gözaltı ışık dolgusunun yapılmasında sakınca bulunan kişiler muayene sırasında tespit edilerek dolgu uygulaması yapılmaz. Risk bulunmayan kişiler için dolgunun vücuda zararı, yan etkisi yoktur. Göz altı dolgusunun istenmeyen görünümlere ve sağlık sorunlarına yol açması doğru teknikle uygulanmamasından kaynaklanır. Bu nedenle Göz Altı Dolgusu mutlaka deneyimli bir Plastik Cerrah tarafından uygulanmalıdır.