Visia cilt analizi, adından da anlaşılacağı üzere detaylı cilt analizi yapan bir uygulamadır. Cildinde iyileşme ve olumlu değişimler arayan kişiler, gerekli uygulamalar yapılmadan önce detaylı bir cilt analizi yaptırarak cildinin ihtiyaçlarını ve ciltte sorunları belirlemelilerdir. Doğru tedavi ve işlemlerle doğru sonucun alınabilmesi için detaylı analizin yapılması olmazsa olmazdır. Bu amaçla sıklıkla başvurulan Visia Cilt Analizi sayesinde cildin yalnızca üst katmanındaki değil, aynı zamanda alt katmanlarındaki sorunların da teşhisi konulmaktadır. Cildin en ince detayına kadar bize bilgisini veren bu kapsamlı cilt analiz yönteminin bilinmesi gereken detayları yazımızda. 

visia cilt analizi

Visia Cilt Analizi Nedir?

Visia cilt analizi, klasik cilt analizlerinden farklı olarak, cildin hem üst hem de alt katmanlarının mevcut durumları ve ihtiyaçları ile bu bölgelerde bulunan cilt sorunlarına dair kapsamlı bir şekilde bilgi veren bir cilt analiz yöntemidir. Visia cilt analizi sayesinde hem var olan hem de ileride oluşabilecek potansiyel cilt sorunları belirlenmektedir. Analiz sonrasında kişi, kendi cildinin mevcut durumu ve sorunları hakkında detaylı bilgiye sahip olurken, bu problemlere yönelik olarak en doğru tedavi ve bakımı da yaptırabilir hale gelmektedir. Yalnızca profesyonel kişiler ve doktorlar tarafından yapılabilen Visia cilt analizi ile cilt problemleri büyümeden en hızlı ve en etkin şekilde çözülmektedir.  

Visia Cilt Analizi Nasıl Yapılır?

Visia cilt analizi uygulamasında 3 boyutlu olarak cildi analiz edip hem üst hem de alt tabaklarının görüntülenmesine olanak tanıyan Visia cihazı kullanılmaktadır. Analizin tam doğru sonucu verebilmesi için ciltte herhangi bir krem ya da makyaj malzemesinin olmaması gerekmektedir. Bu nedenle Visia cihazı uygulanmadan önce kişinin cildi tüm kozmetik ürünlerden temizlenir. Ardından yüze yerleştirilen cihaz sayesinde analiz başlatılır. Cihazdan yayılan farklı ışık ve dalga boyları cildin tüm katmanlarını tararken, bağlı bulunduğu ekrana yüzün kısımlarını ve bu kısımlarda bulunan cilt sorunlarını yansıtan dijital bir görüntü yansıtılır. Bu şekilde hem cilt problemlerinin neler olduğu, bölgesel olarak neler nerelerde oldukları ve dereceleri belli olmuş olur. Visia cilt analizinin tamamlanmasının ardından ise alanında uzman ve tecrübeli bir doktor tarafından incelenen bu veriler neticesinde kişi özelinde bir tedavi prosedürü planlanarak kendisi ile paylaşılır. 

Visia Cilt Analizi Uygulamasının Faydaları Nelerdir?

 • Cildin hem üst hem de alt katmanlarının detaylı bir şekilde analiz edilmesini sağlar. 
 • Cildin genel durumu ve cilt yaşı hakkında bilgi verir. 
 • Kişinin günlük temizleme ve ürün kullanımının cilt yapısına uygun olup olmadığının belirlenmesini sağlar.
 • Yalnızca mevcut olan sorunları değil, aynı zamanda ileride meydana gelebilecek potansiyel cilt problemleri de belirlenir. 
 • Gözle görülemeyen ve cildin hem üst hem de alt katmanlarından bulunan leke, kırışıklık, sarkma, gözenek tıkanıklığı ve kir birikmeleri kolaylıkla tespit edilir. 
 • Yalnızca derinin gözle görülen kısmındaki değil, aynı zamanda alt tabaklarında yer alan daha derin lekelerin de teşhisi yapılır. 
 • Kırışıklık, sarkma ve elastikiyet kaybının derecelerini de tespit eder. Bu sayede şu anda gözle görülen bir sorun olmasa bile şimdiden sürecin başladığı ve ilerleyen zamanlarda belirgin hale gelecek durumların tespitini de sağlar. 
 • Cilt sorunları ve mevcut cildin durumu direkt olarak belirlendiği için kişiye özel tedavi, bakım ve kozmetik ürün kullanımının ne yönde olması gerektiği belirlenir. 
 • İşlem esnasında yalnızca cilt analizi yapılır. Soruna yönelik herhangi bir müdahalede bulunulmaz. Bu nedenle ağrısız, acısız ve oldukça konforlu bir uygulamadır. 
 • Yan etkisiz ve yalnızca analiz amaçlı yapılan bir tarama uygulamasıdır. İlerleyen zamanlar için herhangi bir yan etki riskini de taşımaz. 
 • Yanlış cilt bakımı ve tedavilerle geçen hem zaman hem de maddi kayıpların önüne geçilmesini sağlar. Tespit edilen sorunların direkt olarak tedavi edilmesine olanak tanımasından dolayı kişi, en doğru uygulamaları optimum maliyet ve zaman içerisinde yaptırarak yüz güldürücü sonuçlar elde eder. 
 • Lazerle kılcal damar tedavisi öncesinde kılcal damarların yerlerinin net bir şekilde belirlenmesini ve bu sayede de tedaviden daha iyi sonuç alınmasını sağlar. 
 • Aynı şekilde leke tedavisi öncesinde lekelerin derinliği ve genişliği hakkında bilgi edinilmesi sağlayarak tedavi için en uygun işlemin belirlenmesini sağlar. 
 • Kırışıklıklar ve ince çizgilerin giderilmesi için botoks ve dolgu uygulaması yaptırmadan önce kırışma ve sarkma dereceleri tespit edilerek uygun botoks ve dolgu miktarlarına karar verilir. 

Cilt Analiz Cihazları Nelerdir?

Visia cilt analiz cihazına ek olarak, cilt analizi yapıp mevcut cilt durumu hakkında detaylı bilgi veren diğer cihazlar; İntelli Studio Analiz Cihazı, Vectra 3D Görüntüleme ve Simülasyon Cihazı ile QuantifiCare Cihazı. 

 • İntelli studio analiz cihazı, Visia cilt analizinden farklı olarak genellikle cilt kanseri gibi ciddi cilt hastalıklarının teşhisinde kullanılmaktadır. Yapay zeka görüntüleme sistemi sayesinde farklı açılardan fotoğraflar çekerek kapsamlı cilt sağlığı analizi ve detaylı durum raporu hazırlar ve dijital ekrana yansıtır.
 • Vectra 3D görüntüleme ve simülasyon cihazı, Visia cilt analizinden farklı olarak, simülasyon da yapabilmesi sayesinde genellikle estetik operasyon geçirmek isteyen kişilerin estetik öncesi ve sonrasında meydana gelmesi planlanan görünümlerinin ortaya çıkarılmasında kullanılır. Bu sayede operasyonun sonucundan emin olamayan kişiler için ameliyat sonrasının simülasyonu gösterilerek en doğru yöntemle en doğru operasyonun yapılmasına karar verilir. 
 • QuantifiCare cihazı ise, Visia cilt analizinden farklı olarak hem yüz hem de tüm vücut bölgeleri için 3D görüntüleme imkanı sunmaktadır. Bu sayede yalnızca yüz bölgesi için değil, aynı zamanda vücut bölgeleri için de estetik operasyon öncesinde ameliyat sonrası simülasyonunun görüntülenmesine imkan tanır. Böylece kişinin vücut yapısına en uygun olan ameliyata karar verilir. 

Visia Cilt Analizi İçin Yaş Sınırı Var mı?

Visia cilt analizi, tamamen yan etkisiz ve güvenli bir cilt tarama işlemidir. Bu nedenle ister ergenlik çağındaki akne problemleri için isterseniz de ileri yaşlardaki leke ve kırışıklık problemlerinin tespiti için olsun her yaş grubundaki erkek ve kadınlara rahatlıkla uygulanabilir. Visia cilt analizi sayesinde hem mevcut hem de ileride oluşabilecek cilt sorunlarına yönelik spesifik tespitlerin yapılıp uygun tedavilerin belirlenmesi sağlanır. 

Visia Cilt Analizi Hamilelik ve Emzirme Dönemlerinde Yapılır Mı?

Visia cilt analizi esnasında kişinin cildine hiçbir şekilde müdahalede bulunulmaz. Yalnızca mevcut cilt durumunun ve hem mevcut hem de potansiyel cilt sorunlarının tespiti amacıyla yapılan bir işlemdir. Bu nedenle hamilelik ve emzirme dönemlerinde yapılmasında sağlık açısından herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Yalnızca bu dönemlerde hormonal açıdan değişkenlik söz konusu olduğundan dolayı çeşitli cilt sorunlarının görülmesi de gayet normaldir. O nedenle en doğru tespitlerin yapılması adına, Visia cilt analizinin hamilelik ve emzirme dönemleri tamamlandıktan sonra uygulanmasını tavsiye ediyoruz. 

Visia Cilt Analizi Dolgu ve Botoks Uygulamalarının Öncesinde Yapılır Mı?

Visia cilt analizinin dolgu ve botoks uygulamaları öncesinde yapılması sayesinde kırışıklık, sarkma ve çizgilerin derinlikleri ile ilerleyen zamanlarda ne seviyeye ulaşacakları belirlenir. Bu sayede uygulama esnasında kişinin mevcut cilt durumu için en uygun olan ve istenen tatmin edici sonucu sağlayacak olan dolgu ve botulinum toksin miktarı net bir şekilde belirlenir. 

Visia Cilt Analizinin Yan Etkisi ve Riski Var Mı?

Visia cilt analizi esnasında kişinin cildine herhangi bir işlemde bulunmamakta, yalnızca 3 boyutlu ışıklar aracılığıyla cilt sorunlarına ve mevcut sağlığına ilişkin tespitler yapılmaktadır. 

Visia Cilt Analizi İle Ciltteki Kolajen Miktarını Öğrenmek Mümkün Mü?

Zaman içerisinde azalan kolajen miktarı cildin kendisini yenilemesinde, cilt sorunlarının giderilmesinde ve genç görünümünün korunmasında oldukça önemlidir. Kolajen üretiminin desteklenmediği ciltlerde, tüm bu tedaviler daha yavaş olmakta ve istenen sonucu vermemektedir. Visia cilt analizi sayesinde ciltteki mevcut kolajen miktarı da belirlenerek kolajen desteğine ihtiyaç duyulup duyulmadığına ve eğer ihtiyaç duyuluyorsa alınması gereken kolajen miktarına karar verilmektedir. 

Visia Cilt Analizinin Fiyatı Nedir?

Visia cilt analizi, Quartz Klinik’te uygulaması yapılan işlemlerden biridir. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin haber ve internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Ayrıca Visia cilt analizinin fiyatı, doktorun tecrübesine ve kliniğin kalitesine göre değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle Visia cilt analizi yaptırarak cildinin mevcut ihtiyacı ile cilt sorunlarının doğru olarak tespit edilmesini isteyen hastalarımız Quartz Klinik 0212 241 46 24 numaralı hattımızdan bize ulaşarak randevu ve bilgi alabilirler.