J Plasma radyofrekans ve helyum gazının ortak etkisiyle gerçekleşen cildi onarıcı, hatları kontürleyen, sıkılık, pürüzsüzlük gibi etkiler sağlayan bir uygulamadır. Güvenli, risksiz bir işlemdir. Bu uygulamanın germe ameliyatına ihtiyaç duymadan kolay ve pratik şekilde gerçekleştirilmesi çok tercih edilerek popüler hale gelmesini sağlamıştır. J Plasma sağladığı avantajlar ve ciltte yarattığı etki nedeniyle ameliyatsız gençleşme uygulamaları arasında en gözde işlemlerdendir.  

J Plasma Neden Yapılır?

j plasma (j plasma)

J Plasma yaş alma, kilo alıp verme, hamilelik dönemindeki deformasyonlar, ırsi nedenlerle oluşan kırışıklık, çizgi, sarkma, kuruluk gibi deformasyonları gidermek için yapılan bir uygulamadır. Özellikle Liposuctionla fazla yağları alınan kişilerde ciltte oluşan boşluktan dolayı dalgalanma, gevşeme oluşmaması için önlem alınması gerekir. Bu bölgedeki fazla derinin kesilmeye gerek duyulmadan J Plasma uygulaması ile toparlanarak sıkı hale gelmesi sağlanır. 

J Plasma cilde uygulanan bazı tedavilerde de oldukça etkilidir. Ben tedavisi, leke tedavisi, iz silme, selülit tedavisi gibi işlemlerde başarıyla uygulanmaktadır. Bu uygulamanın ameliyatsız olması ve pratik uygulanması en önemli avantajları arasındadır.

J Plasma Kimlere Uygulanır?

Ciltte sarkma, selülit, çökme, çatlama gibi deformasyonlar ileri seviyelerdeyse germe ameliyatları kesin çözüm sağlamaktadır. J Plasma uygulaması deformasyonların henüz başlangıç ve orta aşamalarında olanlar için ameliyat olmaya gerek kalmadan çözüm sağlar. J Plasma uygulamak için şu şartlar sağlanmalıdır:

 • 18 yaşını doldurmuş olmak
 • Hamile ya da emzirme döneminde olmamak
 • Kalp, tansiyon, diyabet hastası olmamak
 • Alerjik reaksiyon oluşma riski bulunmamak

J Plasma Nerelere Uygulanır?

J Plasma vücudun sıkılık ve forma girmeye ihtiyaç duyulan her alanına yapılabilir. Genellikle Liposuctionla birlikte uygulanan bu yöntem ihtiyaç durumunda Liposuction yapılmadan da uygulanabilir. En sık uygulanan bölgeler şunlardır:

 • Gıdı bölgesi
 • Kol – bacak içi bölgesi
 • Yüz bölgesi
 • Karın – bel bölgesi
 • Kalça – basen bölgesi
 • Göğüs bölgesi
 • Sırt bölgesi

J Plasma uygulamasında doktor onayıyla birden fazla bölgeye aynı oturumda işlem yapılabilir.

J Plasmayı Diğer Ameliyatsız Uygulamalardan Ayıran Nedir?

J Plasma uygulamasında gönderilen yüksek ısı radyofrekans ve helyum gazı bileşiminden oluşan bir enerjidir (plasma enerjisi). Helyum gazının işlevi soğuk hava uygulayarak yüksek ısının dokularda yanık ve hasar oluşturmasını engellemektir. Bu nedenle diğer uygulamaların ulaşamadığı yüksek ısı derecelerine sakınca görülmeden çıkılabilir. J Plasmayı diğer ameliyatsız yöntemlerden ayıran ilk özellik budur.

J Plasmanın ikinci farklı yanı, cildin altına direkt olarak uygulanmasıdır. Diğer ameliyatsız uygulamalarda kesi yapılmaz. Cildin sadece yüzeyine enerji gönderilerek uygulanır. J Plasma kesinin içerisinden direkt olarak kolajen dokuyu hedef almaktadır. Bu nedenle daha uzun süre etkili olmaktadır. 

J Plasma Nasıl Yapılır?

J Plasma lokal ya da genel anestezi uygulanarak yapılmaktadır. İşlem yapılacak bölgede minik kesiler açılır (Liposuctionla kombine edilen uygulamalarda ayrıca kesi açılmasına gerek kalmaz). Kesi yerlerinden J Plasma cihazının ince ucuyla kolajen dokulara yüksek ısı gönderilir. Bu enerjiyle kolajen dokunun boyu küçültülür. Böylelikle cildin yüzeyinde toparlanma, sıkılık, pürüzsüzlük etkisi oluşur. İşlem ortalama 1 saat sürmektedir.

J Plasma Sonrası İyileşme Süreci Nasıl Geçer?

Uygulama sonrasında hemen taburcu olunmaktadır. Kişinin birkaç gün evde dinlenmesi tavsiye edilir. Uygulama alanında morluk, şişlik gibi etkiler oluşması normaldir. Kesi yerlerinde birkaç gün sonrasında kabuk oluşur. Bir miktar ağrı duyulması olağandır. 7-10 gün içerisinde ağrı, şişlik, morarma, kabuk oluşumu gibi belirtilerin tamamı yok olur. Bu süreçte ağrı kesici, soğuk kompres kullanılması rahatlama sağlar.

J Plasma Yapıldıktan Sonra Ne Zaman İdeal Görünüme Kavuşulur?

J Plasma etkisi yapıldıktan hemen sonra görülmeye başlanır. 7-10 günlük iyileşme süreci tamamlandığında ideal görünümün ortalama %60’lık kısmı oluşur. Tam etkinin oluşması ve cildin ideal kaliteye ulaşması 3-6 ay içerisinde gerçekleşir. 

J Plasma Sonrası Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

J Plasma sonrasında iyileşme sürecinin hızlı geçmesi, ciltte istenen etkinin alınması ve kalıcılık süresinin uzaması için dikkat edilmesi gereken durumlar şunlardır:

 • Güneş altında kalınmamalıdır. Sıcak banyo yapılmamalı, buharlı ortamlarda durulmamalıdır.
 • Bol su tüketilmelidir.
 • İlk 3 gün suyla temas edilmemelidir.
 • Uygulanma alanı kaşınmamalı, ovulmamalı, kabuklar koparılmamalıdır.
 • Uygulama alanı darbelerden korunmalı, üzerine yatılmamalıdır.
 • Yorucu aktiviteler yapılmamalı, ağır eşya kaldırılmamalı, spor yapılmamalıdır.

J Plasma Sonrası İz Kalır Mı?

J Plasma uygulamasının ameliyatlı germe işlemlerinden en önemli farkı deride iz kalmamasıdır. İşlem yapılmak için açılan kesiler çok minik olduğu için iyileşme sürecinde silinip kaybolurlar. Bu nedenle J Plasma izsiz bir işlemdir. Yapıldığına dair ciltte belirti kalmaz.

J Plasma Etkisi Ne Kadar Sürer?

J Plasma etkisi uzun süren bir uygulamadır. Yaş alma, aşırı kilo alma gibi nedenlerle ilerleyen süreçte yeniden deride gevşeme oluşabilir. Bu nedenle J Plasma etkisinin uzun ömürlü olması için sağlığa özen göstermek, dengeli beslenmek, düzenli spor yapmak gerekmektedir.

J Plasma Nasıl Bir Değişim Sağlar?    

J Plasma ile oluşan değişimler şunlardır:

 • Vücuttaki deformasyonun giderilmesiyle genç ve formda bir görünüme ulaşılır.
 • Cildin sıkılaşması, gevşek dokuların, kırışıklıkların kaybolması kişiyi daha dinamik ve estetik gösterir. 
 • Doğal bir görünüme kavuşulur.
 • Cilt kalitesi artar. 
 • Kişinin morali artar. 
 • Rahatsızlık duyulan cilt sorunları (ben, leke, iz, selülit vb) giderilir. 
 • J Plasma ile sağlanan bu değişimle kişilerin özgüveni artar, daha mutlu olurlar. Bu da sosyal yaşamlarını ve karşı cinsle ilişkilerini doğrudan etkiler.

J Plasma Güvenli Midir?

J Plasma FDA onaylı bir cihazla yapılır. Risksiz, güvenilir bir uygulamadır. Yan etkisi, zararı yoktur. Kanser ya da tümör oluşumuna yol açmaz. Uygulamadan istenen sonucun alınabilmesi için mutlaka deneyimli bir plastik cerrah tarafından Sağlık Bakanlığı onaylı bir kurumda (klinik, muayenehane, hastane) yapılması gerekir.

J Plasma Başka İşlemlerle Kombine Olur Mu?

J Plasma genellikle Vaser Liposuctionla birlikte uygulanmaktadır. Liposuction haricinde vücut şekillendirme, meme dikleştirme, jinekomasti gibi pek çok ameliyat ve germe operasyonlarıyla birlikte de yapılabilmektedir.

J Plasma gerekli durumlarda tek başına da uygulanabilmektedir. Fakat kişinin ihtiyacı varsa başka işlemlerle kombine edilmesi hem zaman kazanımı hem de iyileşme döneminin kısalması açısından fayda sağlamaktadır. Ayrıca kombine işlemler fiyat olarak daha hesaplı olmaktadır.

J Plasma Fiyatları

Bu tür uygulamalarda uygulama alanı, yapılış amacı, uygulayan kişinin deneyimi, hangi işlemlerle kombine olacağı gibi pek çok faktör nedeniyle sabit bir fiyat söylenememektedir. J Plasma fiyatları ameliyatlı germe işlemlerine göre daha uygundur. En doğru fiyat bilgisi yapılacak muayene sonrasında edinilebilir.