Bölgesel Zayıflama

Bölgesel zayıflama, vücutlarının bütünlüğüne bakıldığında  genel anlamda kilo problemi yaşamayan; gebelik, doğum sonrası dönem, hareketsiz yaşam, hormonal ve metabolik düzensizlikler, genetik yatkınlık gibi çeşitli nedenler ile vücutlarının belli bölgelerinde kilo fazlalığı gözlemlenen kişilerin başvurduğu, yağların birikim gösterdiği alandaki kilolardan kurtulmayı hedefleyen bir zayıflama yöntemidir. Özellikle karın, basen, bacaklar, omuzlar ve üst kollar gibi bölgeler, vücutta yağ birikimine eğilim gösteren ve kilo fazlalığından en çok şikayet edilen kısımlar arasında yer almaktadırlar. Vücudun bu bölgelerinde birikmiş olan yağlar, vücut yapısı genel anlamda fazla kilolu olmasa dahi, kişilerin olduklarından daha şişman gözükmesine ya da kıyafet seçiminde kişileri dar bir seçenek içinde kısıtlı bir tercih alternatifine mahkum edebilmektedir. Bölgesel fazlalıkları olan kişiler, ayna karşısında ya da sosyal ortamlarda kendilerini psikolojik anlamda kötü hissedebilirler ve vücut görünümleri ile barışık olmayabilirler. Dolayısıyla bölgesel fazlalıklardan kurtulmak, vücudun tamamen forma girmesi ve orantılı bir vücut postürü oluşması açısından kişileri hem fiziksel görünüm, hem de psikososyal olarak çok daha özgüvenli ve iyi hissettirecektir. 

Bölgesel Zayıflama Nasıl Olur? 

Bölgesel zayıflama, vücudun çeşitli bölgelerinde birikmiş olan ve estetik olarak rahatsız edici bir görüntü arz eden fazla kilolardan, uzun vadede etkili sonuç verebilen diyet ve spor yöntemleri ile kurtulmak yerine, estetik yöntemlerin yardımıyla daha kısa sürede ve daha hızlı bir şekilde kalıcı olarak kurtulma uygulamaları ile gerçekleşebilmektedir. Estetik uygulamalarda, teknolojinin son yıllarda hızla gelişmesi ile birlikte bölgesel zayıflama yöntemleri konusunda daha kapsamlı, etkin  ve kalıcı sonuç veren yöntemler mevcut bulunmaktadır. Günümüz teknolojisi, estetik alanda son derece gelişmiş ve yağları parçalayabilecek, vücuttan uzaklaştırabilecek özellikte cihazlar üretilmesine olanak tanıyarak, estetik ve cerrahi alanda yapılan araştırmalar ve uygulanan yöntemler, bölgesel zayıflama konusunda  oldukça başarılı ve nitelikli sonuçlar alınmasını sağlamaktadır. Hızlı sonuç odaklı oluşu, ağrısız , acısız olması sebebiyle konforlu bir seans olanağı sunması ve uygulama pratikliği özellikleri ile bölgesel zayıflamada kullanılan estetik yöntemler, vücutlarında fazlalık hisseden ve mevcut bölgelerdeki fazla kilolardan kısa sürede kurtulmak isteyen kişiler için harika bir çözüm alternatifi olmaktadır.

Bölgesel zayıflama yöntemleri

Bölgesel zayıflama yöntemleri ile, fazla yağlardan hızlı bir şekilde kurtulabilmek mümkün olmaktadır. Bilindiği gibi vücutta fazla yağ birikmesi, vücuda gereksiz yük bindirdiği için omurga ve kemik sağlığı için zararlıdır. Vücuttaki fazla yağların yok edilmesi, vücuttaki birçok organın sağlığı için son derece yararlı ve sağlıklı olacaktır. Hareketsiz yaşantı, düzensiz ve sağlıksız beslenme alışkanlıkları, uzun süre masa başında oturulan ofis işleri gibi yaşam koşulları, vücudun çeşitli bölgelerinde yağ depolanmasına neden olmaktadır. Hormonal düzensizlikler, metabolik hastalıklar, stres  gibi faktörler de vücutta kilo alımına neden olan sebepler arasındadır. Kliniğimizde, bölgesel zayıflama amacı ile uygulanan yöntemler arasından vücut tipinize ve yağ birikiminin bulunduğu bölgelere göre en uygun tedavi şeklini belirleyerek kısa süre içinde fazla kilolarınızdan kurtulmanız mümkün olacaktır. 

Bölgesel Zayıflama Fiyatları

Bölgesel zayıflama fiyatları, uygulama yapılacak bölgenin genişliğine, çeşitliliğine ve ihtiyaç duyulan seans sayısına göre değişiklik gösterebilmekte olduğundan, en sağlıklı fiyat bilgisi, kliniğimizde uygulanacak muayene sonrası planlanacak tedavi şekli ve içeriğine göre netleşmiş olacaktır. Sağlık Bakanlığı yönetmeliklerine göre, sağlık hizmetleri için fiyatların internet sitelerinde belirtilmesi doğru değildir. Bu nedenle bölgesel zayıflama uygulaması yaptırarak vücudundaki fazla yağlardan kurtulmak isteyen kadın ve erkek hastalarımız +902122414624 numaralı telefondan Kliniğimizi arayarak bölgesel zayıflama uygulamaları hakkında detaylı bilgi alabilir ve randevu oluşturabilirler.

Liposuction İle Bölgesel Zayıflama  

Liposuction yöntemi, bölgesel zayıflamaya ihtiyaç duyan kişilerin başvurdukları ve yüksek oranda başarılı sonuçlar aldıkları bir estetik uygulamadır. Liposuction yöntemi uygulanırken, mevcut bölgeye küçük kesiler atılarak ince kanüller yardımıyla fazla yağ dokusu vücut dışına alınır. böylelikle spor ve diyet ile yok edilemeyen fazlalıklar kolaylıkla vücuttan uzaklaştırılmış olur. Liposuction, vücudun farklı bölgelerine uygulanabilir ve tedaviden sonraki iyileşme süreci oldukça hızlı gerçekleştiği için konforlu ve acısız bir seans ayrıcalığı sunar. Vücudun dışına vakumlama işlemi ile alınan yağ hücrelerinin miktarında azalma gerçekleştiği için, işlemden sonra bölgede tekrar oluşabilecek yağ birikmelerinin önüne geçilmektedir. İşlem öncesinde, liposuction yapılacak bölgeye özel bir uygulama yapılarak yağların akışkan bir hale getirilmesi sağlanır ve mikro kanüller yardımı ile yağlar vakumlanarak vücut dışına alınır. Liposuction ile bölgesel zayıflama uygulaması sonrasında, işlem yapılan bölgeye çok minik kesiler atıldığı için iz kalması gibi bir durum gerçekleşmeyecektir. Kliniğimizde uzman ekibimiz tarafından son sistem ve FDA Tarafından onaylı olan liposuction cihazımız kullanılmakta ve bölgesel zayıflama işlemleri esnasında uygulama kolaylığı ve konfor bakımından sık olarak tercih edilmektedir. Uygulamadan sonra bölgesel yağlar dışarı alındığı için, işlem yapılan kişide hızlı bir şekilde gözle görünür incelme meydana gelmektedir, uygulama sonrasında oluşabilecek ödem atıldıktan sonra incelme daha da belirgin şekilde gözlemlenebilecektir.

Mezoterapi ile Bölgesel Zayıflama 

Mezoterapi de bölgesel zayıflamada başvurulan ve verimli sonuçlar alınan uygulamalardan bir diğeridir. Mezoterapi işleminde, deri altına ince iğneler yardımı ile yağ hücrelerini eritici özel solüsyonlar enjekte edilerek, etken maddelerin yağ hücreleri ile tepkimeye girmek suretiyle erimelerine sebep olması, böylelikle eriyen yağ hücrelerinin  vücuttan uzaklaştırması prensibine dayanmaktadır. Bazı bölgesel tedavi uygulamaları, mezoterapi ile birleştirilerek kombine bir tedavi paketi oluşturulabilmektedir, böylelikle mezoterapinin cildi yenileme özelliklerinden de faydalanılmış olarak, kısa sürede çok yönlü ve etkili bir sonuç elde edilebilmektedir.

VelaShape 3 Cihazı İle Bölgesel Zayıflama

VelaShape 3 cihazı ile sadece üç seans içinde birikmiş yağlardan kurtularak sıkı ve toparlanmış bir cilt dokusuna kavuşmak mümkün olabilmektedir. Sıcak bir masaj uygulaması gibi konforlu ve rahatlatıcı bir uygulama olanağı sunan VelaShape 3 cihazı, FDA onaylı ve yüksek teknolojiye sahip olan bir cihaz olmakla birlikte, bölgesel zayıflama esnasında cildi sıkılaştırma ve gençleştirme avantajlarını da sağlarken, selülitleri de yok etmesi açısından çok yönlü faydaları bünyesinde barındıran bir uygulamadır. Kliniğimizde VelaShape 3 cihazı ile yapılan bölgesel zayıflama uygulamaları birçok hastamızın tercih ettiği ve memnun edici sonuçlar aldığımız bir yöntemdir, detoks etkisi yaratması, cilt dokusunu sıkılaştırması gibi artı özellikleri ile liposuction yaptırmak istemeyen hastalarımız için alternatif bir tedavi olarak tercihe sunulmaktadır.

Lenf Drenaj ile Bölgesel Zayıflama

Lenf drenaj, detoks yöntemi ile vücudu toksinlerinden arındırarak lenfatik drenaj yolu ile vücudu inceltmeye ve şekillendirmeye yardımcı olmaktadır. Özel pompaları sayesinde vücudun farklı noktalarından, dolaşım ve  lenf sisteminin hareketini hızlandırmak suretiyle, hücrelere taşınan oksijen miktarını arttırır ve bu sayede yağların yakımını hızlandırarak bölgesel yağların yakılmasını ve vücuttan uzaklaştırılmasını sağlar. Lenf drenaj uygulaması, bacaklardaki yorgunluğun azalması konusunda oldukça etkilidir ve vücudu yeniden şekillendirerek selülitlerin yok edilmesine yardımcı olmaktadır.Cilt tonunda belirgin bir iyileşme ve masaj etkisi ile psikolojik olarak da oldukça rahatlama sağlamaktadır. Liposuction yerine uygulanabilen alternatif bir tedavi yöntemi olarak bir çok danışanımız tarafından sıklıkla tercih edilmekte ve kliniğimizde de başarıyla uygulanmaktadır.