Sivilce Akne İzi Tedavisi 

 

Sivilce Ve Akne Neden Oluşur?

Sivilce ve akne, cilt yüzeyini nemli tutmak için, sebum adı verilen salgıyı salgılayan yağ bezlerinin; cilt yüzeyindeki gözeneklerde tıkanıklık oluşturacak kadar fazla miktarda sebum üretmesi sonucunda, gözeneklerin içinde cildin üst katmanındaki kir ve bakterilerin etkisi ile enfeksiyon oluşması sonucunda meydana gelen oluşumlardır. Sebum üretiminin fazlalığı, ciltte aynı zamanda siyah noktalar diye bilinen açık komedonların da oluşumuna sebep olur. Siyah noktalar küçük sivilceler olup, tepelerindeki açıklıkta siyah bir nokta ile tıkalıymış gibi görünmektedirler. Bu siyah noktanın oluşumu, sebum salgısının cilt gözeneklerinden üst katmanlara çıktığında havadaki oksijen ile birleşiminden oluşan tepkimenin siyah renk alması sonucunda meydana gelmektedir. Siyah noktalar, sebum salgılanmasında dengesizlik mevcut olan yağlı ve karma ciltler gibi cilt tiplerinde sıklıkla karşılaşılabilen cilt sorunlarıdır. Bazı bireylerde, akne ve sivilcelerle birlikte kombine olarak da cilt yüzeyinde yoğun miktarda yer alabilirler. Kapalı komedonlar dediğimiz sivilce çeşitleri ise,  içlerinde küçük beyaz yağ butonlarının oluştuğu küçük kabarıklıklar şeklinde gözlemlenen oluşumlardır. İçleri enfekte olan ve Gözeneklerinin derinliklerinde enfeksiyon dolu olan büyük sivilcelere kist adı verilir. Genellikle ağrılı seyrederler ve iyileştikten sonra geride iz bırakmaya meyilli yapılardır. İltihaplı akne de denilebilen püstüller ise, üst kısmında cerahat, alt kısımdaki ciltte yoğun kızarıklık özelliği taşıyan sivilce tipleridir. Cildin daha derin katmanlarında görülen sert, oldukça büyük ve ağrı veren özellikteki sivilce tiplerine ise nodül adı verilir.

 

Sivilce Ve Akne Oluşumunu Önlemek Mümkün Müdür?

Sivilce ve akne oluşumunu önlemek, maalesef tamamen mümkün olmamaktadır. Fakat, sebep olan etkenleri ortadan kaldırmaya çalışmak, akne veya sivilce oluşumunu engellemeye yardımcı olabilir. Çok yağlı ve baharatlı yiyeceklerden kaçınmak, cilt yüzeyine olabildiğince temiz tutmaya çalışmak, ciltteki sebumun dengelenmesi için işlev gösteren kozmetik veya medikal ürünler kullanmak, düzenli cilt bakımı yaptırmak, Sivilce ve aknelerin cilt yüzeyinde kalıcı  iz bırakmasına engel olmak adına, sivilceleri sıkmamak, kurcalamamak, sivilce ve akne ile başetme konusunda yapılacak en faydalı yaklaşımlar olacaktır. Sivilceler,  çeşitli ilaçlar ve kremler yardımı ile doktor kontrolünde tedavisi mümkün olan cilt problemleridir. Sivilce bulunan bölgenin hijyenine dikkat etmek ve özen göstermek, sivilcelerin daha çabuk iyileşmesine ve yok olmalarına yardımcı olacak bir uygulamadır.

 

Sivilce ve Akne İzi Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Sivilce ve akne izi tedavi yöntemleri, sivilcelerin ve aknelerin cilt yüzeyinde bıraktığı izin boyutuna ve derinliğine göre tercih edilmekte ve hekiminizin muayenesi esnasında en uygun teknik seçilerek tedavi prosedürü oluşturulmaktadır.

 

Fraksiyonel Lazer ile Sivilce ve Akne İzi  Tedavisi

 

 

Fraksiyonel LazerEn başarılı sonuç veren tedavi seçenekleri arasında, fraksiyonel lazer tedavisi yer almaktadır. Fraksiyonel lazer , FDA  tarafından onaylanmış bir cihaz olup, yüksek kapasiteli lazer teknolojisi sayesinde, cildin en alt tabakalarına kadar inerek zarar görmüş cildi onarır ve hücre yenilenmesini tetikleyen uyarıları alt katmanlardan üste doğru ileterek hasarlı cilt yüzeyi görünümünün yok edilmesini sağlar. Fraksiyonel lazer, etkileri ile çok başarılı sonuçlar vermesi açısından sıkça tercih edilen bir uygulamadır. Hekiminizin önereceği sayıda seans paketiniz ile her seansta belirgin oranda izlerde iyileşme gözlemlenmektedir. Cildinizdeki akne izlerinin durumuna göre, ortalama üç ya da dört seans, akne izlerinin yok edilmesi konusunda yeterli olabilmektedir.

 

Hydrafacial Sivilce ve Akne İzi Tedavisi

Cilt yüzeyinde yoğun onarım ve canlanma ile hücre yenilenmesini gerçekleştirdiği bilinen hyaluronik asit , çeşitli antioksidanlar ve özel bileşenlerden meydana gelen bakım ürünleri aracılığıyla  cildin temizlenmesi, arınması, genişlemiş gözeneklerin sıkılaştırılması ve yağlandırmadan neme doyurulması hedeflenerek yapılan bu tedavi şeklinde, tekrar sivilce ve akne oluşmasına neden olabilecek şekilde sıkılaşma ve cilt bariyerini güçlendirme işlemi uygulanması yardımıyla, hydrafacial, oldukça etkin bir yöntem olarak akne izi tedavisi uygulamaları arasında yer almaktadır.

 

Altın İğne Sivilce ve Akne İzi Tedavisi

Altın iğne tedavisi, cilt yüzeyinde meydana gelen akne ve sivilce izlerini, cilt yüzeyine yüksek teknoloji kullanılarak imal edilmiş, minik altın uçlu iğneler aracılığı ile, hücre yenilenmesini uyarıcı kolajen gibi maddelerin üretiminin artırılması sağlanarak iyileştirmeye ve yenilemeye yarayan bir tedavi uygulamasıdır. Ciltte herhangi bir  uygulama izi bırakmaması ve pratik bir yöntem olması açısından yaygın olarak kullanılan ve tercih edilen bir tedavi yöntemidir.

 

Dermapen Akne ve Sivilce İzi Tedavisi

 

dermapen

 

Dermapen tedavisi de, altın iğneye benzer bir şekilde, hücre üretimini tetikleyen küçük atışlar sayesinde ve somon dna’sı ilave edilerek hazırlanarak cilde nüfuz ettirilen özel  bir solüsyon yardımı ile, cilt yüzeyindeki izlerin yok edilmesini sağlayacak kolajen üretimini arttırma prensibi sayesinde istenmeyen izlerin ortadan kalkmasını sağlayan, akne ve sivilce izlerinden şikayetçi olan birçok kişi tarafından sıklıkla tercih edilen, lazer  uygulamasına alternatif  olabilecek bir seçenektir.

 

Babyface ( Thulium Lazer ) Akne ve Sivilce İzi Tedavisi

Babyface uygulaması ile,özel lazer başlık sayesinde cilt yüzeyinde minimal kanallar oluşturularak, işlemin akabininde uygulanan ve cildin alt katmanlarına kadar nüfuz ettirilmesi sağlanan yenileyici ve onarıcı cilt bakım ürünlerinin cilt tarafından maksimum oranda verim alması hedeflenmektedir. Böylelikle, cildin alt tabakalarından yüzeyine kadar etki eden yüksek oranda kolajen ve elastin üretimi yardımıyla sivilce ve akne izlerinin yok edilmesi işlemi gerçekleştirilmektedir. Ciltte mevcut olan çeşitli lekelerin de babyface ( thulium lazer ) uygulaması ile kolaylıkla tedavi edilebilmesi mümkün olmaktadır. Cildin maksimum oranda gençleşmesi ve cilt yüzeyinde ki katmanların kendini onarması ve adeta bir bebek cildi görünümüne kavuşması amaçlanmaktadır.

 

Sivilce ve Akne İzi Tedavisi Fiyatları

Sivilce ve akne izleri, yüz bölgesinde meydana geldikleri gibi, omuzlar, sırt, ense, göğüs, kollar ve bacaklar gibi vücudun değişik kısımlarında yayılım gösterebilmekte olduklarından, hekiminizin gerçekleştireceği muayene ve incelemeler neticesinde, size en uygun tedavi yöntemi ve seans paketi oluşturulacaktır. İletişim hattımızdan kliniğimizi arayarak uygun randevu saatini oluşturabilmeniz ve daha detaylı bilgi alabilmeniz mümkündür. Ayrıca Sağlık Bakanlığı kuralları gereği, internet sitelerinde sağlık işlemleri için fiyat belirtilmesi doğru değildir. Bu nedenle sivilce ve akne izi tedavisi yaptırarak, daha aydınlık, daha sağlıklı ve izlerden arınmış bir cilt görünümüne sahip olmak isteyen danışanlarımız, +902122414624 numaralı telefondan kliniğimizi arayarak sivilce ve akne izi tedavisi hakkında detaylı bilgi alabilir ve randevu oluşturabilirler.