Yağ Enjeksiyonu İle Meme Büyütme

Memeye yağ enjeksiyonu ile memelerini büyütmek isteyen kadınlar için pratik ve işlevsel bir uygulamadır. Meme görünümü kadınlar için oldukça önemlidir. Memenin istenen boyutta olmaması kadınların istedikleri giysiyi giyememeleri, sürekli destekli sütyen kullanmaları, kendilerini feminen hissedememeleri gibi durumlara yol açar. Memenin yağ dolgusu ile büyütülerek istenen boyuta ulaşması kişide özgüven artışını, karşı cinsle ilişkisinde daha rahat olmasını, kendini seksi ve feminen hissetmesini sağlayacaktır. Memeye enjekte edilen yağ kişinin kendi yağı olduğu için zararsız, risk içermeyen bir uygulamadır. 

Memeye Yağ Enjeksiyonu Nedir?

Vücuttaki fazla yağların Liposuction yöntemiyle alınıp meme bölgesinde dolgu olarak kullanılmasına Yağ Enjeksiyonu İle Meme Büyütme denmektedir. Yağ enjeksiyonu ihtiyaca göre tek memede uygulanabileceği gibi iki memede de uygulanabilmektedir. Yağ dolgusu ile meme hacim kazanır, daha dolgun ve dik bir şekle kavuşur. Yağ enjeksiyonu kişiye çifte işlev sağlayan bir uygulamadır. İlk olarak kişi fazla ve inatçı yağlarından kurtulur. İkinci olarak bu yağın meme bölgesinde kullanılmasıyla memelerdeki çökük, sarkık, küçük görünüm kaybolur. Kadınsı, ideal ve diri meme yapısı oluşturulur. 

Memeye Yağ Enjeksiyonu Nasıl Yapılır?

Yağ dolgusu ile meme büyütmede öncelikle kişi muayene edilerek yağ alınabilecek alanlar ve ne kadar yağ alınabileceği tespit edilir. Memenin ne kadar yağa ihtiyaç duyduğu ve işlemin hangi noktalardan yapılacağı belirlenir. Kişi lokal ya da genel anesteziyle uyuşturulduktan sonra yağ alınacak bölgede minik kesiler açılarak kanüller yerleştirilir. Kanüllere verilen titreşimle yağlar parçalanarak alınır. Yağ enjeksiyonları için yapılan Liposuction Vaser Liposuction yöntemiyle yapılmaktadır. Bu yöntemde yağların eritilmeden alınması kök hücrelerin korunmasını sağlamaktadır. Parçalanan yağlar belirli işlemlerden geçirilerek enjekteye hazır hale getirilir. Meme bölgesi lokal anesteziyle uyuşturulduktan sonra yağ enjeksiyonu meme bölgesine transfer edilir. Transfer işlemi sonrasında meme bölgesine şekil verilerek forma girmesi sağlanır. Bu işlem Liposuctionla birlikte 1-2 saat sürmektedir. 

Memeye Yağ Enjeksiyonu Kimlere Yapılır?

Yağ Enjeksiyonu İle Meme Büyütme meme boyutunu büyütmek isteyen kişilere şu şartlar altında yapılmaktadır:

 • 18 yaşını doldurmuş olmak
 • Kronik rahatsızlığı ya da alerjik reaksiyonu olmamak
 • Hamile ya da emzirme döneminde olmamak
 • Kanser şüphesi taşımamak ya da kanser tedavisi görmüyor olmak
 • Kişinin Liposuction için vücudunda fazlalık yağın olması
 • Meme boyutunun 1 beden büyütülmek istenmesi (2 beden ve üstü büyütme isteyenler için implant uygulanmaktadır)

Memeye Yağ Enjeksiyonu Fiyatları

Yağ Enjeksiyonu ile Meme Büyütme fiyatları pek çok etkene bağlıdır. Alınacak yağ oranı, memeye uygulanacak yağ miktarı, uygulama süresi, kullanılacak malzemeler, doktorun deneyimi gibi faktörler fiyatı etkilemektedir. Bu yüzden sabit bir fiyat vermek mümkün değildir. Kişiye özel fiyat bilgisi yapılacak muayene sonrasında belirlenmektedir. Meme Enjeksiyonu ile Meme Büyütme işlemi meme protezi ameliyatına göre daha uygun fiyatlıdır. 

Memeye Yağ Enjeksiyonu Avantajları Nelerdir?

Yağ enjekte edilerek meme boyutunu büyütme yöntemi şu avantajlara sahiptir:

 • Kişi hem fazla yağlarından kurtulur hem de meme boyutunu büyütür.
 • Liposuction uygulanan bölge sıkı, fit, genç bir görünüme kavuşur.
 • Yağ enjeksiyonunda kullanılan vücut yağı %100 doğal, kök hücre açısından zengin ve vücuda faydalı bir içeriktir.
 • Meme bölgesinde kesi açılmadan işlem yapılmaktadır. 
 • Zararsız, risksiz, ağrısız bir uygulamadır.
 • Meme boyutunda 1 beden büyüme sağlanmaktadır.
 • Dermal dolgu uygulamasına göre daha uzun süreli kalıcılığa sahiptir.
 • Meme protezi kullanmak istemeyen ve ameliyat olmaktan korkan kişiler için uygun bir işlemdir.
 • Meme protezi ameliyatı sonrasında oluşan şekil bozukluklarını giderme amaçlı uygulanabilir. 

Yağ Enjeksiyonu İle Meme Büyütme İyileşme Süreci Nasıl Geçer?

Memeyi yağ enjeksiyonu ile büyütme işlemi sonrasında kişinin hastanede kalması gerekmez. Aynı gün günlük yaşamına dönebilir. Liposuction uygulanan ve yağ dolgusu yapılan bölgelerde şişme, kızarma, ödem oluşumu görülebilir. Liposuction uygulanan alanda bir miktar ağrı olabilir. Doktorun verdiği ağrı kesicileri kullanmak ve buz kompres uygulamak kişiyi bu süreçte rahatlatır. Bu etkilerin kaybolması 1 hafta içerisinde gerçekleşmektedir. Kişinin meme formunun tam olarak oturması ve son şeklini alması 1 ay içerisinde olmaktadır.

Yağ Enjeksiyonu İle Meme Büyütme Sonrası Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Yağ Enjeksiyonu İle Meme Büyütme sonrasında şunlara dikkat etmek gerekir:

 • Hem Liposuction uygulanan alanda hem de meme bölgesinde korse kullanılmalıdır. Korse yağ alımı ve yağ transferi sonrasında o bölgenin formunu gerçekleştiren ve dış etkilerden koruyan bir malzemedir. Bölgedeki şişlik ve ödemin atılmasında da fayda sağlar. 3 hafta gece gündüz sürekli olarak, 3 hafta sadece geceleri olarak kullanılmalıdır. Kullanılan korseler FDA onaylı ve kişinin her bölgesi için özel üretilmiştir. Bu sayede kişi sıkılmadan konforlu bir şekilde korse kullanımını gerçekleştirebilir.  
 • Sıcak banyo yapılmamalıdır. Hamam, sauna, solaryum gibi yerlere gidilmemelidir. Kişi ilk 24 saatten sonra ılık duş alabilir.
 • Bol su tüketilmelidir.
 • Uygulama bölgesi üzerine yatılmamalı, darbelerden korunmalıdır.
 • Yorucu aktiviteler yapılmamalı, spora ara verilmelidir.
 • Uygulama alanı kaşınmamalı, ovuşturulmamalı, masaj yapılmamalıdır.
 • Uygulama alanına kozmetik sürülmemelidir.

Memeye Yağ Enjeksiyonu Kanser Yapar Mı?

Yağ Enjeksiyonu ile Meme Büyütme doğal bir uygulamadır. Uygulama öncesinde kişinin kanser riski taşıyıp taşımadığı kontrol edilir. Kanser riski taşıyan kişilere uygulama yapılmaz. Yağ enjeksiyonunda kullanılan yağ kişinin kendi vücut yağı olduğu için hem zararlı bir içeriğe sahip değildir hem de vücut tarafından yabancı madde olarak algılanmaz. Yağ enjeksiyonu kansere, tümör ya da ur oluşumuna yol açmaz.

Memeye Yağ Enjeksiyonu Sonrası Ağrı Olur Mu?

Yağ Enjeksiyonu uygulaması sonrasında anestezi etkisi kaybolduğunda ağrı ya da acı olmamaktadır. Meme bölgesinde kaşınma, karıncalanma gibi etkiler hissedilebilir. Bu etkiler birkaç gün içerisinde yok olmaktadır. 

Memeye Yağ Enjeksiyonu Uygulamasında Neredeki Yağlar Kullanılır?

Yağ oranı fazlası olan bölgeler herkeste farklıdır. Kişinin hangi bölgesinde bölgesel yağlanma görülüyorsa o bölgeye Liposuction yapılabilir. Genellikle bel, karın, kalça bölgeleri fazla yağ birikiminin olduğu bölgelerdir. Bacak içi, kol içi bölgelerinden de sıklıkla yağ alımı yapılmaktadır. 

Memeye Yağ Enjeksiyonu Sonrasında Emzirme Yapılır Mı?

Memenin yağ dolgusu ile büyütülmesinde kesi açılmamaktadır. Süt bezlerine zarar verici hiçbir işlem yapılmamaktadır. Bu nedenle kişi yağ enjeksiyonu sonrasında emzirme işlemini rahatlıkla yapabilir.

Memeye Yağ Enjeksiyonu Kalıcı Mıdır?

Yağ Enjeksiyonu İle Meme Büyütme uygulaması tüm doğal dolgular gibi %100 kalıcı bir uygulama değildir. Vücut tarafından metabolizma çalışma hızı, yaş alma, genetik nedenler, dengeli ve sağlıklı beslenme gibi faktörlerle absorbe edilir. Bu süre herkeste farklı olsa da ortalama 2-3 yıl kalıcılık gözlemlenmektedir. 

Memeye Yağ Enjeksiyonu Riskli Midir?

Yağ Enjeksiyonu ile Meme Büyütme işlemi doğru kişi tarafından uygulandığında risk barındırmaz. Dolgu ve Liposuction işlemleri deneyimli bir Plastik Cerrah ya da Dermatolog tarafından uygulanmalıdır. Kişi için risk oluşturan bir durum varsa muayene sırasında tespit edilerek işlem hiç uygulanmaz. Bu nedenle Yağ Enjeksiyonu ile Meme Büyütme risksiz bir işlemdir.