SmoothEye (Ameliyatsız Göz Kapağı), herhangi bir cerrahi müdahale olmadan lazer enerjisinden yararlanılarak, göz çevresinde yaş alma nedeniyle oluşan kırışıklık, ince çizgi ve sarkma gibi sorunlardan kurtulunmasını sağlayan bir tedavidir. Yaş alma sürecinden en çok etkilenen bölgelerden biri olan göz kapağı ve göz çevresi, SmoothEye uygulaması sayesinde kolajen üretimi arttıkça gençleşip canlı bir görünüme kavuşmaktadır. SmoothEye (Ameliyatsız Göz Kapağı) uygulamasına dair aklınıza takılan tüm sorular ve cevapları bu yazıda. 

SmoothEye (Ameliyatsız Göz Kapağı) Nedir?

Smooth Eye, göz çevresi ve göz kapağı estetiğine ihtiyaç duyan; ancak bunun için herhangi bir iğneli işlem veya cerrahi müdahale yaptırmak istemeyen kişilere arzu ettikleri göz çevresi ve göz kapağı görünümünü sunan bir yöntemdir. İşlem esnasında güçlü lazer ışınlarından yararlanılır. Bu lazer ışınları sayesinde kişinin göz çevresinde bulunan hedef doku ısıtılır ve kolajen üretimi için desteklenir. Böylece göz çevresindeki cildin en alt dokusundan üst katmanına kadar yenilenme, sıkılaşma ve nihayetinde de arzu edilen genç görünümün elde edilmesi hedeflenir. 

SmoothEye (Ameliyatsız Göz Kapağı) Nasıl Uygulanır?

SmoothEye uygulaması, alanında uzman ve tecrübeli doktorlar tarafından uygun ekipmanlar kullanılarak yapılmalıdır. İşlem öncesinde kişinin göz çevresi ve göz kapağı detaylı bir şekilde muayene edilir. Bu esnada hastanın beklentileri de dinlenir ve Smooth Eye işlemi uygun bulunursa ihtiyaç duyulan seans sayısı da belirlenerek uygulamaya başlanır. Oldukça ağrısız ve acısız bir işlem olması nedeniyle herhangi bir anestezi uygulamasına gerek duyulmaz. Öncelikle göz çevresi tüm kir, makyaj ve yağ birikmelerinden temizlenir. Sonrasında lazer enerjisi aracılığıyla göz çevresi ısıtılır. Böylece cildin en alt tabakasına kadar ısınma gerçekleşir ve kolajen üretimi arttırılır. Kişiden kişiye göre değişmekle beraber ortalama 20 dakika kadar süren Smooth Eye işleminin tamamlanmasının ardından birkaç saat geçmesiyle beraber kişi günlük yaşamına rahatlıkla dönüş yapabilir. Bu süreçte herhangi bir morarma, şişme ya da ağrı oluşumu meydana gelmez. Yalnızca hafif bir sıcaklık hissinin oluşması normaldir. Bu hafif yan etki de ortalama 36 saat içerisinde kendiliğinden tamamen geçer. 

Smooth Eye (Ameliyatsız Göz Kapağı)

SmoothEye Kimlere Uygulanır?

Alanında uzman kişiler tarafından yapıldığı takdirde oldukça yan etkisiz ve kolay bir işlem olan ve tatmin edici sonuçlar sağlayan Smooth Eye uygulaması göz çevresi ve göz kapağında genç ve sıkı bir görünüm elde etmek isteyen tüm kadın ve erkelere genel sağlık durumları el verdiği sürece uygulanabilmektedir. Bunların dışında özellikle;

 • Yaş alma, genetik ve yapısal faktörler nedeniyle göz çevresinde ve göz kapağında deformasyon ve sarkmaların meydana geldiği,
 • Göz çevresindeki kırışıklık ve ince çizgilerin görünümünden rahatsız olan,
 • Özellikle mimik yapma ve gülme esnasında daha fazla belli olan kırışıklıklar nedeniyle göz çevresi ve yüz ifadesi olduğundan yaşlı görünen,
 • Yaş almaya bağlı olarak kolajen üretiminin azalarak elastikiyet kaybının arttığı tüm kadın ve erkeklere Smooth Eye işlemi rahatlıkla yapılmaktadır. 

SmoothEye İşleminden Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Smooth Eye işlemi her ne kadar acısız, ağrısız ve basit bir işlem olup herhangi bir enjeksiyon veya cerrahi müdahale yapılmıyor olsa da işlem sonrasında kişilerin dikkat etmesi gereken bazı noktalar mevcuttur. 

 • Göz çevresi ve göz kapaklarının ekstra hassas olduğu bu dönemde güneş ışınlarıyla direkt olarak temastan kaçınılmalıdır. 
 • Kişinin iş ya da sosyal yaşamına hemen geri dönmesi gerekmiyorsa, yaklaşık 3 gün kadar evde istirahat ederek gözlerini ve göz çevresini güneşten mümkün olduğunca sakınmasında fayda vardır. 
 • SmoothEye işleminin üzerinden birkaç saat geçmesiyle beraber günlük yaşamına geri dönen kişilerin mutlaka güneş gözlüğü takıyor olmaları gerekmektedir. 
 • Göz çevresinde ve göz kapağında hafif bir kabuklanma veya pullanma meydana gelirse hiç ellenmemeli ve doktorun önerdiği aralıklarla yine doktor tarafından önerilen özel krem veya losyonlar kullanılmalıdır.
 • SmoothEye işleminin ardından ilk 24 saat boyunca yüz bölgesine herhangi bir makyaj malzemesi veya kozmetik ürün kullanılmamalı ve su değdirilmemelidir. 
 • Kişiden kişiye göre değişmekle beraber işlemin ardından ortalama 3 gün geçmesiyle beraber göz çevresinde ve göz kapağında iyileşme gerçekleşmiş olmaktadır. 
 • İyileşmenin tamamlanmasıyla beraber göz çevresinde ve göz kapağındaki fark gözle görülür hale gelmektedir. 

SmoothEye (Ameliyatsız Göz Kapağı) Riskli Mi?

Tüm medikal ve estetik uygulamalarda olduğu gibi Smooth Eye uygulamasının da alanında uzman ve tecrübeli doktorlar tarafından yapıldığı takdirde herhangi bir ciddi riski bulunmamakla beraber aksinin olması halinde görme bozukluğundan geri dönüşü olmayan durumlara kadar ciddi sağlıksal riskleri olabilmektedir. Bu nedenle her ne kadar kesi ve dikiş olmasa bile mutlaka tecrübeli doktorlar tarafından hijyenik koşullar altında yapılması gerekmektedir. 

SmoothEye (Ameliyatsız Göz Kapağı) Uygulaması Hamilelik ve Emzirme Dönemlerinde Yapılır Mı?

Smooth Eye uygulaması esnasında cilt altı dokusunda kolajene üretiminin aktive edilmesi amacıyla ısıtılmasında lazer ışınlarından yararlanılmaktadır. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde lazer ışınlarının kullandığı hiçbir uygulama tavsiye edilmemektedir. Bu nedenle Smooth Eye yaptırmak isteyen bu kişilerin, hamilelik ve emzirme süreçlerinin sonrasında yaptırıyor olmaları daha doğrudur. 

SmoothEye (Ameliyatsız Göz Kapağı) Kaç Yaşından İtibaren Yapılır?

Smooth Eye işleminin yapılabilmesi için diğer estetik uygulamalarında olduğu gibi kişinin 18 yaşını doldurarak fiziksel ve ruhsal gelişimini tamamlamış olması gerekmektedir. Ayrıca göz çevresi ve göz kapağında yaş almaya bağlı oluşan kırışıklık ve deformasyonların düzenlenmesi için uygulanan Smooth Eye uygulaması için kişinin en az 25-30 yaş aralığında olması çok daha tatmin edici sonuçlar vermektedir. 

SmoothEye Erkeklere De Yapılır Mı?

Smooth Eye uygulaması göz çveresi ve göz kapağındaki sarkma, deformasyon ve kırışıklıklardan rahatsız olan hem kadın hem de erkeklere genel sağlık durumları da uygun olduğu sürece rahatlıkla yapılabilmektedir. 

SmoothEye Kaç Seans Yapılır?

SmoothEye (Ameliyatsız Göz Kapağı) uygulamasının kaç seans yapılacağı kişiden kişiye göre değişmektedir. İşlem öncesinde gereken seans sayısını göz çevresi ve göz kapağının mevcut durumuna ve ihtiyacına göre uzman doktor belirlemektedir. Seans aralığı ise ortalama bir ay şeklindedir. Seans aralıklarını daha fazla etki alınması isteğiyle daha sık tutmak çeşitli göz rahatsızlıkları riskini beraberinde getirebilmektedir. 

SmoothEye Etkileri Kalıcı Mı?

SmoothEye işlemi, cerrahi bir müdahale değildir. Dolayısıyla etkileri kalıcı olmamaktadır. Yaş almaya bağlı olarak tekrar göz çevresinde ve göz kapağında yaşlanma belirtileri ile deformasyon meydana gelebilmektedir. SmoothEye işleminin etkisinin ne kadar süreceği kişinin beslenme tarzından uyguladığı bakımlara kadar pek çok faktöre göre değişkenlik göstermekle beraber ortalama 2 yıl kadar etkisinin sürdüğü söylenebilir. Bu sürenin sonunda arzu edilirse tekrar seansları uygulanarak işlemin etkilerinin devamlılığı sağlanabilmektedir. 

SmoothEye (Ameliyatsız Göz Kapağı) Yaz Aylarında Yapılır Mı?

SmoothEye işlemi 4 mevsim yapılabilen bir işlem olmakla beraber işlemin ardından ortalama 3 gün boyunca gözleri ve göz çevresini güneşin zararlı ışınlarından korumak oldukça önemlidir. Bu şarta dikkat edildiği ve mümkünse 3 gün boyunca evden çıkılmadığı takdirde SmoothEye işlemi 4 mevsim de yapılabilmektedir. 

SmoothEye Her Cilt Tipi İçin Uygun Mu?

SmoothEye işlemi çok hassas ciltli kişiler dışında tüm cilt tipleri için uygun bir işlemdir. Çok hassas cilde sahip olup cildi çabuk reaksiyon veren kişiler ise bu bilgileri doktoru ile paylaşıp onayının ardından SmoothEye işlemini yaptırabilirler. 

SmoothEye (Ameliyatsız Göz Kapağı) Fiyatları

SmoothEye uygulaması, Quartz Klinik’te alanında uzman ve deneyimli kişiler tarafından yapılmaktadır.   Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin haber ve internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Ayrıca SmoothEye uygulamasının fiyatı kişinin doktorun tecrübesine ve kliniğin kalitesine göre değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle SmoothEye uygulaması yaptırarak daha genç ve daha canlı bir göz çevresi ile yüz ifadesine kavuşmak isteyen hastalarımız Quartz Klinik 0212 241 46 24 numaralı hattımızdan bize ulaşarak randevu ve bilgi alabilirler.