Annelik Estetiği Nedir?

Annelik estetiği; annelik tecrübesi yaşadıktan sonra vücudun çeşitli bölgelerinde meydana gelebilecek deformasyonların düzeltilmesi ve ve kişinin doğum yapmadan önceki haline, hatta ihtiyaç duyulması ve istenmesi halinde daha da düzgün forma getirilmesine yarayan estetik operasyonlar bütünüdür. Hemen hemen her kadın, anne olmaya karar vermeden önce, vücudunun görünümünün bozulacağı kaygısını taşımakta, ama bir yandan da anne olmanın getireceği muhteşem deneyimin heyecanı içinde bu endişeler, aklının bir köşesini işgal etmektedir. Hayatımızda yaşadığımız her deneyimin mutluluk verici sonuçları olabildiği gibi, karşılığında birtakım bedeller ödemek zorunda da kalabiliriz. Özellikle doğum yapan kadınlarda ve uzun süre emzirme gibi işlemlerden sonra, karın bölgesinde sarkmalar, memelerde deformasyonlar veya form bozuklukları, çok fazla kilo aldıktan sonra kilo vermekten kaynaklanan yıpranmalar, karında, bacaklarda, kollarda, meme, göğüs kısımlarında veya vücudun herhangi diğer bölgelerinde meydana gelebilecek çatlaklar, vajinal bölgede oluşabilecek deformasyonlar annelik estetiği; yani  bir diğer adıyla mommy makeover denilen operasyonun içeriğindeki işlem yapılacak parametreler arasındadır.

annelik estetigi

Annelik estetiği, doğum sonrasında kadınların yaşadığı problemleri en aza indirgemek ve vücutlarını sanki hiç doğum yapmamış gibi ideal forma getirmek açısından çok fazla tercih edilen bir estetik operasyonlar bütününü içerir. Böylece, doğumdan sonra oluşabilecek kusurlar giderilerek, kişilerin kendilerini daha özgüvenli hissetmeleri ve aynaya baktıklarında ya da sosyal ortamlarda, vücutlarıyla daha barışık ve mutlu olmaları amaçlanır. Deformasyonları ve oluşabilecek sarkmaları tedavi etmesi ve hiç olmamış gibi göstermesi açısından; annelik estetiği, son derece güzel sonuçlar vermekte ve danışanlarımız tarafından memnun edici uygulamalar arasında yerini almaktadır.

Annelik Estetiği ( Mommy Makeover) Hangi Operasyonları İçerir?

Annelik estetiği, Karın germe, liposuction, meme büyütme ya da meme küçültme, dikleştirme, vajina daraltma ve vajinadaki çeşitli estetik operasyonlar, belli bölgelerde oluşan oluşan çatlakları giderme gibi operasyonları içerir, bu operasyonlar hastanın isteğine göre ortak bir tedavi programı oluşturularak birlikte yapılacak olanlar aynı operasyon içerisinde tamamlanır. Daha sonrasındaki tedavi programı, kaç seans alınacağı ise yapılacak işlemlerin içeriğine göre planlanır. Bazen tek seansta birkaç işlem ile Mommy Makeover tamamlanabileceği gibi, bazen de birkaç seans ilave etmek yerinde olacaktır.

Annelik Estetiği Avantajlari Nelerdir?

Annelik estetiği yaptırmanın avantajları, doğumdan sonra vücutta meydana gelebilen değişikliklerin, annelerin psikolojisini olumsuz yolda yönde etki sağlamasını ortadan kaldırmakla birlikte, annelerin kendilerini daha özgüvenli ve güzel hissetmeleri açısından son derece önem taşır. Bilindiği üzere, bazen anneler, toplumumuzda, doğum ve doğumlardan sonra kendilerini tamamen evlatlarına adayarak vücutlarının görünümüne çok fazla özen göstermeyip var olan kusurları da olduğu gibi kabul ederek yaşantılarına devam edebilmektedirler;  fakat bu durum anne psikolojisine olumsuz yansımakta ve anneyi sanki sadece çocuklarına adayan bir birey haline getirmektedir. Oysa anne, hâlâ  bir kadındır ve her zaman olduğu gibi bakımlı ve güzel olmayı arzu etmektedir. Annelik estetiğinin avantajı, kadını, anne de olsa, güzelliğinden ödün vermeden yaşantısına devam ettirmek konusunda oldukça önemlidir.

Annelik Estetiği Kaç Saat Sürer?

Annelik estetiği, birkaç operasyonu birlikte içeren bir uygulama olduğundan, içeriğindeki operasyonların çeşidine göre yapılacak işlemlerin sürelerinin toplamından oluşur. Bazen sadece karın germe ve liposuction yeterli iken, bazı durumlarda bu işlemlere meme estetiği ya da vajinal estetik gibi operasyonlar ilave edilebilmektedir. Dolayısıyla süre, kişinin yaptıracağı işlemlerin sayısı ile doğru orantılı olarak uzayabilmektedir.. Operasyonlar, genel anestezi altında yapılarak ortalama beş ile altı saat arasında bir sürede tamamlanmaktadır.

Doğumdan Ne Kadar Süre Sonra Estetik Yapılır?

Doğumdan sonra annelik estetiği yapılabilmesi için en az altı ay gibi bir süre geçmesi gerekmektedir. Karın bölgesinin kendini toparlaması bazen biraz daha uzun bir süre gerektirebilir, böyle bir durumda annelik estetiği için bir süre daha beklemek yerinde olur. Emzirme sürecinin de tamamlanması, operasyonun yapılma zamanını daha ön bir tarihe çekecektir.

 Annelik estetiğini yaptırdıktan sonra  bir daha doğum yapmayı düşünmüyorsanız, alacağınız sonuçlar kalıcı ve verimli olacaktır aksi takdirde karın ve muhtelif bölgelerde sonraki doğumda oluşabilecek deformasyonlar operasyonun kalıcı olmasını engelleyecektir. Meydana gelebilecek hamileliklerde karın kasları ve memeler tekrar esnemeye başlayacağı için kaslarda yırtılmalar gibi riskler de oluşabilir. Hekiminiz, vücudunuzun sağlıklı ve estetik görünümünün en iyi olması hakkındaki bilgi ve önerileri muayenenizden sonra sizinle paylaşacak  ve en doğru kararı almanıza yardımcı olacaktır.

Doğum Sonrası Estetik Sorunlar Nelerdir?

Doğum sonrasında en sık rastlanan estetik sorunlar arasında karın deformasyonları yer alır. Buna, memelerdeki şekil bozuklukları ve sarkmalar, karın, kalça  ve bacak bölgelerinde yaygın olarak kilo alımına bağlı oluşan çatlaklar eşlik eder. Vücudun çeşitli bölgelerinde aşırı yağlanma gözlenebilmektedir. Vajinal bölgede genişlemeler ya da doğumdan sonra meydana gelebilecek şekil bozuklukları da doğum sonrası rastladığımız estetik problemler arasında yer almaktadır.

Annelik Estetiği Kimlere Yapılır?

Annelik estetiği, doğum yapmış, doğumdan sonra vücudunda oluşan estetik problemleri ortadan kaldırmak isteyen herkese yapılabilir. Fakat estetik operasyon öncesi yapılan tetkikler sonucunda , kişinin operasyonu geçirmesi konusunda risk teşkil eden herhangi bir sağlık problemi bulunmaması gerekmektedir. Süreç öncesinde, annenin muayenesi ve testleri yapılarak, operasyon için müsait olup olmadığı kontrol edilmekte ve işlemin en sağlıklı ve hastamız  için en memnuniyet verici şekilde sonuçlanması hedeflenmektedir.

Annelik Estetiği Sonrası İyileşme

Annelik estetiği; birkaç operasyonun bir arada yapıldığı bir bütün olarak düşünülürse, iyileşme süresinin de tek bir operasyondan daha uzun süreceği beklenen bir durumdur. Operasyonda karın germe işlemi yapıldıysa, iki ile üç ay arasındaki bir zaman diliminde iyileşme süresi tamamlanır. İyileşme sürecinde ağır kaldırmak kesinlikle uygun değildir,, yaklaşık iki hafta kadar yatak istirahati sonrasında sosyal hayatınıza devam edebilirsiniz. İyileşme döneminizin ilk bir- bir buçuk ayında  karın ve meme bölgesinde şişlikler oluşacaktır. Her estetik operasyon sonrasında ödem ve şişlikler oluşması son derece doğal ve beklenilen bir durumdur, geçici olan bu şişlik, morarma ve gerginlik hissiyatı yaşayacağınız bir dönem olması vücudun operasyona vermiş olduğu iyileşme tepkileri arasındadır. İyileşme dönemi içerisinde, tek bir operasyon değil birkaç operasyon yapıldığı için, biraz daha hassas ve istirahat gereken bir dönem geçirmeniz gerekmektedir. Bol bol su içmek, ayakları ve başı yukarıda tutacak şekilde yastıklar yardımıyla destekleyerek yatmak, iyileşme sürecinizde ödemlerin inmesi açısından son derece faydalı olacaktır. İyileşme süresi tamamlandığında ise vücudunuz arzu ettiğiniz forma kavuşacak ve doğum sonrası oluşan deformasyonlar tamamen ortadan kalkacaktır.

Annelik Estetiği ( Mommy Makeover) Fiyatları Nedir?

Annelik estetiği kişiye özel yapılacak işlemleri içerdiğinden; kliniğimizden randevu alarak muayene olmanız ve tatbik edilecek uygulamaların sayısını ve fiyatlarını da bu doğrultuda belirlememiz en sağlıklı olanıdır. Bazen bir ya da iki operasyon yeterli olabilirken, bazen daha komplike bir operasyonlar bütünü uygulamak gerekebilmektedir. 

Dolayısıyla iletişim hattımızdan bizlere ulaşabilir, kliniğimize gelebilirseniz, mevcut şikâyetlerinizi birlikte değerlendirerek ve planlamamızı yaparak, annelik estetiği operasyonunuzu gerçekleştirip vücudunuzu istediğiniz forma sokmak konusunda elimizden geldiğinin en iyisini yapmak bizleri de en az sizin kadar mutlu edecektir.