Ulthera veya diğer bir adıyla ultherapy teknolojisi, cilt gençleştirme uygulamaları içerisinde doktorlar tarafından en çok önerilen ve tercih edilen cerrahi olmayan, enjeksiyonsuz işlemlerden biridir. Diğer işlemlere göre bu kadar tercih edilen bir uygulama olmasının en önemli nedeni ise kişinin ihtiyaçlarına ve cilt yapısına uygun yani kişiye özel bir uygulama sağlamasıdır. 

FDA onaylı mikro odaklı ultrason tedavisi olan ulthera cildin daha sıkı ve genç bir görünüme ulaşmasını sağlamada ultrason teknolojisini kullanmaktadır. Yüksek frekanslı ses dalgalarının yardımı ile uygulanan görüntüleme yönteminde cildin altındaki katmanların görülmesi sağlanmaktadır. Bu sayede cilt iyice analiz edilerek tedavi kişinin cilt özelliklerine göre kişiselleştirilebilir, kişiye özel bir tedavi haline gelir.

Ulthera

Özellikle yaşın ilerlemesi ile değişen veya şeklini kaybeden yüz hatlarının belirginleştirilmesi, ciltte sarkan bölgelerin toparlanması, ciltte sıkılaşma, aşağı düşen kaşların kaldırılması, dekolte bölgesinde daha iyi ve genç bir görünüm gibi sonuçlara ulthera ile ulaşabilmek mümkündür. 

Ulthera’nın pek çok avantajı bulunmaktadır. Bu avantajlar şu şekilde sıralanabilir:

 • Tüm cilt tiplerine, tüm ten renklerine uygulanabilir bir işlemdir ve öncesi-sonrasında bakım gerektirmez.
 • Hastanın ihtiyaçlarına göre ayarlanabilir bir tedavidir.
 • Yaz mevsimi dahil olmak üzere her mevsim uygulanabilir.
 • Tek seanslık bir tedavidir.
 • İyileşmek için zamana ihtiyaç duymaz.
 • Diğer işlemlere göre daha derin seviyeleri tedavi edebilir.

Ulthera Nasıl Uygulanır ve Nasıl Etki Eder?

Ulthera uygulamasında odaklanmış ses dalgaları kullanılarak cildin 3 mm ve diğer ameliyatsız yöntemler, monopolar veya bipolar radyofrekans ve lazerlerin bile ulaşamayacağı 4,5-5mm’lik daha derin alt katmanlara ve dokulara da ulaşabilen, bu dokularda kolajen üretiminin tetiklenmesini sağlayarak etkisini gösteren bir tedavi yöntemidir.

Ulthera görüntüleme ultrasonuyla birlikte kullanılan, cilt yüzeyinde herhangi bir hasar oluşturmadan cildin 4.5 mm altındaki dokulara odaklanıp bağ dokusuna etki edebilen odaklı bir ultrason cihazıdır. Cildin alt katmanlarını görerek gönderdiği atışlar ve odaklanmış ultrason gücü sayesinde cildin alt katmanlarındaki bağ dokusu tabakası, yani subdermal tabakanın kasılmasını sağlayan, yenileyen ve geren ısı hasarları yaratır.

Uygulama sırasında cildin altındaki dokular tetiklenerek yerçekimi ve yaş almanın ciltte ve cildin altındaki dokularda meydana getirdiği gevşeme, yumuşama ve sarkmaların cerrahi işlem yapılmadan sıkılaştırılması ve gerdirilmesi sağlanır. Kişinin cilt durumuna bağlı olarak uygulama süresi değişkenlik gösterebilecek işlemde elde edilen sonuç cilt ve cildin altındaki bağ dokunun güçlenmesi ve kolajen üretimi için tetiklenmesi ile ortaya çıkmaktadır.

Gelişen teknoloji sayesinde ulthera ile 1.5mmlik başlıklar kullanılarak kırışıklık tedavisi yapmak da mümkündür. Ulthera ile yapılan bu kırışıklık tedavisinin diğer lazer ile uygulanan tedavilerden farkı ciltte kızarıklık ve soyulmalar meydana getirmemesidir. Ulthera tedavisinde görünür bir kesi ve buna bağlı olarak bir iz yoktur. 

Ulthera Uygulamasından Kimler Yararlanabilir?

Cildinde yaşlanmaya bağlı olarak gelişen elastikiyet kaybı bulunan ve buna bağlı olarak yüz hatlarındaki belirginliğin azaldığı kişiler için ulthera tedavisi uygundur. Kaşların aşağı düşmesi ile oluşan yorgun ve olduğundan daha yaşlı gözükme gibi problemlerin ulthera ile giderilerek daha dinamik ve genç bakışlara sahip olmak sağlanabilir. Göz çevresi derisinin gevşemesi ile ciltte katlanmalar oluşması durumlarında da bu tedavi daha dinamik ve genç bakışlara sahip olmayı sağlar. Boyundaki elastikiyet kaybında da tercih edilebilecek ulthera aynı zamanda dekolte bölgesindeki yaşlanma belirtilerinin de giderilmesine yardımcı olur. 

Ulthera uygulamasının yapıldığı hastaların büyük bir bölümünde kaş kaldırma ve yüzün yukarıya doğru çekilme etkisi yani lift etkisi görülmektedir. Göz çevresi ve göz kapağı için oldukça etkili ve tercih edilen bir uygulamadır.

Cerrahi düzeyde işlem gerektirmeyen sorunları olan kişilerin bu sorunları ulthera teknolojisi ile hafifletilebilir veya cerrahi düzeyde işlemi geciktirmeye yardımcı olabilir. Cerrahi uygulamadan çekinen hastalar için de ulthera gözle görülür bir fayda sağlayabilir. Hem kadın hem de erkeklerde uygulanabilir bir işlemdir fakat her cinsiyet için farklı yaklaşımlar göz önünde bulundurularak uygulama planlanır ve yapılır. 

Ulthera Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Ulthera uygulaması:

 • Çene bölgesinde oluşan gevşeklik ve sarkmalarda,
 • Çene çizgisinin kaybı durumlarında,
 • Yanaklarda oluşan sarkmalarda,
 • Dudak ve ağız çevresindeki kırışıklık ve sarkmalarda,
 • Boyun ve göz çevresinde oluşan sarkmalarda,

Kaşlarda oluşan düşüklüklerde oldukça etki eden bir uygulamadır.

Uygulama Sırasında Neler Hissedilir?

Ulthera uygulaması esnasında hissedilenler kişiden kişiye değişiklik gösterebilmektedir fakat hissedilen acı hastalar tarafından genel olarak “anlık iğne batması” gibi tanımlanmaktadır. Bu hissin hissedilmesi de ultrason enerjisinin cildin alt tabakalarına kadar ulaştığını göstermektedir. Hastalar genel olarak oluşan bu acı ve ağrı hissini tolere edebilmektedir fakat ağrı eşiği düşük kişilerin işlem öncesinde ağrı kesici alması önerilebilir. 

Ulthera Ne Kadar Sürer ve Kaç Seans Gerekir?

Ulthera uygulamasının süresi kişinin cilt durumuna ve yapılan bölgeye göre değişiklik gösterebilmektedir. Ortalama olarak 30-60 dakikalık bir sürede uygulama tamamlanır. Tüm yüze uygulandığı durumlarda işlem 60 dakikaya kadar uzayabilmektedir. 

Tek seanslık ve etkili bir tedavi olan ulthera uygulamasının olumlu etkilerinin sürebilmesini sağlayabilmek için ortalama 1.5-2 senede bir tekrarlanması uzman hekimlerce önerilir. 

Ulthera Uygulamasından Sonra Sonuçlar Ne Zaman Görülür?

Uygulamanın hemen sonrasında hastaların ciltlerinde sıkılık ve dirilik görülebilmektedir. Fakat bu etki anlık olarak görülen ve geçici bir etkidir. Ancak tedavi ciltte kolajen üretilmesini sağlayan bir süreci başlattığından tedavinin asıl etkilerinin görülmesi birkaç hafta sonra başlar. İşlemin sonucunun tam anlamıyla görülmesi için yaklaşık üç ay kadar bir süre geçmesi gereklidir. 

Ulthera Uygulamasının Etkisi Ne Kadar Sürer?

Ulthera uygulamasında kullanılan teknoloji ile cildin alt tabakalarında sıcak noktalar yaratılarak kolajen üretimi tetiklenir ve bu sayede cildin kendini onarım süreci başlar. Üretim ve onarma süreçleri sonucunda ciltte sıkılaşma etkisi kendini göstermeye başlar. Tek seans olarak yapılan ve tam sonuçlarının üç ayda kendini belli ettiği uygulamanın bu olumlu etkileri ise yaklaşık 1.5-2 sene kadar devam eder. Ancak yaşlanma süreci sürekli olarak devam eden bir süreçtir ve bu tedavinin olumlu etkilerinin devam edebilmesi için uygulama 2 senede bir tekrar edilebilir. 

Ulthera Fiyatları

Ulthera fiyatları birçok nedene bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Ulthera işleminde fiyatı etkileyen en önemli unsurlardan biri uygulamanın yapılacağı alanın büyüklüğüdür. Bunun haricinde doktorun tecrübesi, işlemin yapıldığı kliniğin donanımı, daha önce bu uygulamayı yaptıran kişilerin memnuniyetleri de fiyatı etkileyen diğer unsurlardır.  Estetik ve sağlık konularında internet sitelerinde fiyat vermek Sağlık Bakanlığına göre yasal olmayan bir durumdur. En doğru fiyat bilgisi için estetik işlemin yaptırılacağı kliniğe gidilerek doktora muayene olmak gereklidir. Yapılan bu muayene sonucunda kişide yapılacak olan işlemler belirlenerek yapılacak işleme göre en doğru fiyat bilgisi çıkartılır. 

Ulthera uygulaması hakkında daha fazla bilgi almak için bize iletişim sayfamızda yer alan bilgilerden ulaşabilir ve kolayca randevu oluşturabilirsiniz. Randevu aldıktan sonra kliniğimizde yer alan çalışan ve uzmanlar ulthera hakkında aklınıza takılan tüm soruları cevaplayacaktır. Daha genç görünen bir cilt görünümüne kavuşmak ve daha özgüvenli olmanız için sizlere estetiğin her alanında uzmanlarımız ile hizmet vermekteyiz. 0212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak ulthera fiyatları veya randevu hakkında bilgi alabilirsiniz.