Vucut Germe

Vücut Germe ameliyatı vücudunda birden fazla bölgede sarkma oluşmuş kişilere uygulanan işlemdir. Doğum yapma, aşırı kilo alıp verme, genetik gibi çeşitli nedenlerle vücudunun belirli bölgelerinde sarkma, çökme, deformasyon oluşmuş kişiler Vücut Germe ameliyatıyla forma girebilirler. Tüp mide ameliyatı olup ideal kiloya kavuşan kişilerde de deri sarkması sık rastlanan bir durumdur. Vücut Germe ameliyatı kadınlarda daha kadınsı, kontürlü hatlar oluşmasını ve kum saati görüntüsü yaratılmasını sağlar. Erkeklerde ise daha erkeksi, düz, fit bir görünüm yakalamak mümkündür. Kişiler bu ameliyat sayesinde estetik ve sağlıklı bir görünüme kavuşurlar.

Vücut Germe Nedir? 

Body Lift de denilen Vücut Germe vücudun deformasyonlu alanlarını hedef alan bir ameliyattır. Alınan kilolarla birlikte deri de genişler. Genişleyen deri kilo verildiğinde yok olmaz. Vücutta çökük, dalgalı, sarkık bir deri görüntüsü oluşur. Bu görünüm öyle rahatsız edicidir ki kişi olduğundan yaşlı görünür. Vücudunun o bölgesini kapalı tutmak ister. Kendine güveni kaybolur. Vücut Germe ameliyatı derinin eski pürüzsüz, genç görünümüne kavuşmasını sağlayarak kişileri özgüvenli, mutlu ve formda bir görünüme ulaştırır.

Vücut Germe Kimlere Yapılır?

Vücut Germe şu kişilere yapılmaktadır:

 • 18 yaşını doldurmuş ve vücut gelişimini tamamlamış kişiler
 • Hamilelik veya emzirme döneminde olmayan kişiler
 • Obez olmayan, vücut kitle endeksi 30’un altında olan kişiler
 • Kalp, diyabet, tansiyon gibi ameliyatı engelleyici bir hastalığa sahip olmayanlar
 • Vücudunun çeşitli bölgelerinde sarkma, çökme, selülit, çatlak gibi deformasyon yaşayanlar
 • Spor yapan, istediği kiloya ulaşan fakat inatçı yağlardan ve sarkık deriden bir türlü kurtulamayanlar
 • Liposuction olup vücudunu toparlamak isteyen kişiler
 • Kontürlü, şekilli vücut görünümüne sahip olmak isteyen kişiler
 • İleri derecede deri sarkması yaşayan kişiler (hafif ve orta düzeyde sarkmalar için ameliyatsız yöntemlerle çözüm sağlanabilir.)
 • Tüp mide ameliyatı olmuş ve ideal kilolarına kavuşmuş kişilerin Vücut Germe olabilmeleri için 1 yıl aynı kiloda kalmaları beklenir.

Vücut Germe Nerelere Uygulanır?

Vücut Germe kişinin ihtiyacına göre yoğun deri sarkması görülen tüm alanlara uygulanabilir. Sıklıkla karın, uyluk, göğüs, kalça, bel, kol, bacak, sırt, yüz bölgelerine uygulanmaktadır. Ameliyatın Vücut Germe olarak yapılabilmesi için en az 2 bölgeye yapılıyor olması gerekmektedir. Vücut Germe ameliyatı kombine ameliyatların tek isimde birleşimi olarak da düşünülebilir. Body Lift uygulaması kişinin tüm vücudunda estetik ve form etkisi sağlama amacı taşımaktadır.

Vücut Germe Nasıl Yapılır?

Vücut Germe ameliyatı genel anestezi ile ameliyathane ortamında yapılır. Ameliyat ortalama 3-7 saat sürmektedir. İhtiyaç durumunda ameliyat iki parçaya bölünerek birkaç ay ara ile 2 operasyon şeklinde de yapılabilir. Vücut Germe ameliyatında fazla yağ varsa Liposuction uygulanarak alınır. Kişinin sarkan derisi gerilerek fazla deri çıkartılır. Ameliyat bölgesi şekillendirilerek dikişle kapatılır. 

Vücut Germe Sonrası İyileşme Süreci Nasıl Geçer? 

Vücut Germe ameliyatı sonrasında 1-2 gece hastanede kalınır. Ameliyatta yerleştirilen drenler birkaç gün içerisinde alınır. Bir miktar ağrı duyulması normaldir. Ağrı kesici kullanmak ve doktor tavsiyelerini uygulamak önemlidir. Uygulama alanında şişlik, morarma gibi etkiler oluşabilir. Soğuk kompres uygulanması bu rahatsızlıkların giderilmesinde etkilidir. Şişlikler ve ödem 1-2 hafta içerisinde yok olur. 1 aylık bir iyileşme sürecinin ardından kişi günlük yaşamına devam edebilir. Ameliyatın etkisi 3 aylık bir sürenin sonunda tam olarak oluşmaktadır.

Vücut Germe Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Vücut Germe sonrası şunlara dikkat etmek gerekir:

 • İlk 1-2 hafta evde dinlenilmeli, kısıtlı hareket edilmelidir.
 • Uygulama bölgesi üzerine yatılmamalıdır.
 • Uygulama alanına özel korse düzenli olarak kullanılmalıdır.
 • Sıcak banyo, hamam veya sauna gibi yüksek sıcaklık ve nem içeren ortamlardan kaçınmakta fayda vardır.
 • Ağır aktivite yapılmamalı, eşya kaldırılmamalı, yorucu faaliyetlerde bulunulmamalıdır.
 • Güneşte kalınmamalıdır.
 • Pansuman ve kontroller aksatılmamalıdır. Doktor tarafından verilen ilaçlar aksatılmadan kullanılmalıdır.

Vücut Germe Fiyatları

Vücut Germe fiyatları hangi ameliyatların kombine edileceği, uygulama bölgesi büyüklüğü, hastanede kalış süresi, uygulayan doktorun deneyimi gibi çeşitli faktörlere göre değişmektedir. Vücut Germe ameliyatı fiyat bilgisi plastik cerrah tarafından yapılan muayene sonucunda edinilebilir.

Korse Kullanımı Vücut Germe Ameliyatından Sonra Mecburi Midir?

Vücut Germe sonrası korse kullanımı oldukça önemlidir. Ameliyat bölgesinin korunması, formunu oluşturması korse kullanımına bağlıdır. Bu nedenle her bölgeye özel korse üretilmiştir. Bu korseler rahat ve konforlu bir kullanım sağlamaktadır. Şişlik ve ödemler üzerinde de etkili olan korsenin kişinin ihtiyacına göre 1-1,5 ay süreyle düzenli olarak kullanımı şarttır.  

Vücut Germe Sonrası İz Kalır Mı?

Vücut Germe sonrası kesi izi kalması normaldir. Kesi izleri iç çamaşırı veya mayo ile görünmeyecek şekilde oluşturulur. Ameliyat izi kişinin sağlığına gösterdiği özene ve genetik özelliklere göre zamanla silikleşebilir veya ilk günkü gibi kalabilir. İç çamaşırı içinde olsa dahi izden rahatsızlık duyanlar lazerle iz silme yaptırarak kesi izinden kurtulabilirler.

Vücut Germe Kalıcı Mıdır? 

Vücut Germe ameliyatı kişinin kilosunu koruduğu, yaşamına düzenli spor ve beslenme alışkanlıklarını kazandırdığı sürece bir ömür boyu kalıcı bir işlemdir. Kişinin yeniden aşırı kilo almasıyla deride yeniden gevşeme, sarkma etkileri oluşabilir. Böyle bir durumda yeniden Vücut Germe operasyonu yapmak gerekir.

Vücut Germe İle Zayıflanır Mı?

Vücut Germe ameliyatı zayıflama amacıyla yapılmaz. Fazla derinin alınması ve vücudun forma girmesi, toparlanması için yapılır. Vücut Germe ameliyatı olmak için kişinin fazla kilolarını vermiş, ideal kilosunda olması gerekir. Vücut Germe ameliyatı kadınların kum saati görünüme ulaşmalarını sağlarken erkeklerin daha düz, erkeksi hatlara ulaşması mümkündür. 

Vücut Germe Sonrası Nasıl Bir Görünüme Kavuşulur?

Vücut Germe sonrası fazla yağlı bölgelerden kurtularak biçimli ve fit bir görünüm sağlanır. Belin incelmesi, kol ve bacakların ideal forma kavuşması, memedeki deformasyonların giderilmesi, karnın sıkı bir görünüm elde etmesi, yüzün gençleştirilmesi Vücut germe ile gerçekleşen etkilerdir. Vücudun ihtiyaç duyulan her alanında lift etkisiyle pürüzsüz, kontürlü bir görünüme kavuşmak Vücut Germe ile oldukça kolaydır.

Vücut Germe Ameliyatı Sonrası Ağrı Olur Mu?

Vücut Germe sonrası ağrı oluşması normaldir. Vücudun birden fazla alanında kesi olması durumunda ağrı tek bir bölgede yoğunlaşır. Kişiler ameliyat sonrasında tek bir bölgede ağrı hisseder. Hem ağrının tek bölgede hissedilmesi hem de pek çok ameliyatın aynı oturumda gerçekleşip bitmesi nedeniyle iyileşme süreci de daha kolay ve hızlı geçmektedir. Ameliyat sonrası süreçte ağrı kesici kullanarak, buz kompres uygulayarak rahatlama sağlamak mümkündür.

Vücut Germe Ameliyatı Riskli Midir?

Vücut Germe ameliyatı her operasyon gibi belirli riskler taşır. Ameliyat öncesi kişi için hangi risklerin oluşabileceği tespit edilir. Bu risklerin oluşmaması için gerekli önlemler alınır. Kişinin ameliyat esnası ve sonrası süreçlerini güvenli, risksiz şekilde geçirebilmesi için en önemli kriter ameliyatın deneyimli bir plastik cerrah tarafından yapılmasıdır. Kişiler ameliyat öncesi doktordan detaylı bilgi almalı ve mutlaka Sağlık Bakanlığı onaylı kurumlarda ameliyat yapılmasına dikkat etmelidirler.