Popoya Yağ Enjeksiyonu

Popoya Yağ Enjeksiyonu kadınların daha çekici görünmelerini ve giydikleri kıyafetleri daha güzel taşımalarını sağlayan bir uygulamadır. Popo bölgesi kadın için önemli bir bölgedir. Hem orantılı, dolgun bir vücut görünümü oluşturur hem de seksapaliteyi arttırır. Popo bölgesine yapılacak yağ enjeksiyonu ile aynı zamanda vücuttaki fazla yağlardan kurtulmak mümkündür. Çifte fayda sağlayan bu işlem sayesinde popo bölgesi genç, sıkı, dolgun bir görünüme kavuşmaktadır. Popoya Yağ Enjeksiyonu kolay uygulanabilirliği ile popüler estetik işlemler arasındadır. 

Popoya Yağ Enjeksiyonu Nedir?

Popoya Yağ Enjeksiyonu popo bölgesinde hacim kaybı, çökme, gevşeme, sarkma sorunlarından şikâyetçi olan kişilere uygulanan bir işlemdir. Genetik, yaş alma, aşırı kilo alıp verme, kaza ya da hastalık geçirme gibi nedenlerle kişinin popo bölgesi küçük, sarkık, orantısız olabilir. Popoya Yağ Enjeksiyonu uygulaması ile popo bölgesi istenen büyüklüğe ulaşır, daha diri, dik, dolgun bir görünüme kavuşur. Brezilya poposu denilen ve tüm dünyada ünlü olan hacimli, dolgun popo görünümü Popoya Yağ Enjeksiyonu ile sağlanmaktadır. 

Popoya Yağ Enjeksiyonu Kimlere Yapılır?

Popoya Yağ Enjeksiyonu popo bölgesini dolgunlaştırmak isteyen kadın, erkek herkese uygulanabilir. Popoya Yağ Enjeksiyonu uygulanma şartları şunlardır:

 • 18 yaşını doldurmuş olmak
 • Hamile ya da emzirme döneminde olmamak
 • Kişinin vücudunda fazla yağlı bir bölgenin bulunması
 • Kişinin Liposuction için bir engelinin olmaması
 • Kronik rahatsızlık ya da alerjik reaksiyona sahip olmamak
 • Obez olmamak, vücut kitle endeksinin 30’un altında olması

Popoya Yağ Enjeksiyonunun Faydaları Nelerdir?

Popoya Yağ Enjeksiyonu kişiye şu faydaları sağlamaktadır:

 • Popo bölgesi tüm vücutla orantılı hale gelir. Dolgun, hacimli, sıkı bir popo görünümü oluşur.
 • Hacimli ve kıvrımlı bir kalça görünümü sağlanır.
 • Kolay uygulanabilen ve hızlı iyileşme sağlayan bir işlemdir.
 • Kadınların seksapelitesini arttırır.
 • Liposuction uygulanan bölgede fazla yağlardan kurtularak fit bir görünüm sağlanmaktadır.
 • Kişinin kendi vücut yağı kullanıldığı için tamamen doğal,  zararsız ve yan etkisiz bir işlemdir. 
 • Yağlar erime gösterdiğinde yeniden uygulanabilir.
 • Popo bölgesinde iz oluşmamaktadır.
 • Kişi daha estetik ve seksi bir popoya sahip olur. Sosyal yaşamında kendine güveni gelir.
 • Cinsel yaşamda olumlu anlamda gelişme sağlanır. 
 • Popo estetik ameliyatına göre oldukça ekonomik bir işlemdir.

Popoya Yağ Enjeksiyonu Nasıl Yapılır?

Popoya Yağ Enjeksiyonu için kişinin vücudu incelenir ve yağ alımı için gerekli bölgeler tespit edilir. Genellikle karın, bacak içi bölgelerinden yağ alınmaktadır. Genel ya da lokal anesteziyle kişi uyuşturularak Vaser Liposuction işlemine başlanır. Yağ alınacak bölgeye minik kesiler açılarak her kesiye birer minik kanül yerleştirilir. Vaser Liposuction cihazıyla uygulama bölgesine titreşim gönderilerek yağların parçalanması ve kanüller aracılığıyla vücuttan alınması sağlanır. Elde edilen yağlar işlenerek enjeksiyon için hazır hale getirilir.

Yapılan işlemde kök hücrelerin, vücut için yararlı dokuların korunması ve alınan yağın inceltilmesi sağlanmaktadır. Anestezik kremle popo bölgesi uyuşturulduktan sonra hazırlanan yağ dolgusu enjektörle belirlenen noktalara aktarılır. Gerekirse kalçanın yan bölgelerine de enjeksiyon yapılmaktadır. Aktarım bittiğinde popo bölgesi elle şekillendirilerek yağın yayılması sağlanır. İşlem toplamda 1-1,5 saat sürmektedir.   

Popoya Yağ Enjeksiyonu İyileşme Süreci Nasıl Geçer?

Kişi uygulamadan sonra kullanılan anestezi ve genel durumuna göre hastanede kalabilir ya da taburcu olabilir. Popo bölgesinde şişme, kızarıklık, ödem etkileri görülebilir. Ağrı kesici kullanmayı gerektirecek bir etki oluşmamaktadır. Kişi 5 gün sonra günlük yaşantısına dönebilir. Bu sürede evde istirahat etmesi gerekmektedir. Popoya Yağ Enjeksiyonunun etkisi şişliklerin kaybolması ile 1-2 hafta içerisinde kendini gösterir. Poponun tam olarak istenen şekle ulaşması ve yağ kaybı yaşanarak (ortalama %30) poponun forma girmesi ise 3-4 ay içerisinde oluşmaktadır. 

Popoya Yağ Enjeksiyonu Sonrası Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Popoya Yağ Enjeksiyonu sonrasında şunlara dikkat etmek gerekir:

 • İlk 4 gün kişinin oturmaması gerekir. Yüzüstü yatılmalıdır.
 • Popo ve kalça bölgesi darbelerden korunmalıdır.
 • Kişiye özel verilen çamaşır(korse) 1,5 ay süresince kullanılmalıdır.
 • İlk 4 gün sonrasında özel yastıkla oturma sağlanabilir.
 • Bol su tüketilmelidir.
 • Şişlik, ödem etkilerinin hızlıca giderilmesi için buz kompres uygulanmalıdır.
 • Hamam, sauna, solaryum gibi yüksek ısı ve buharlı ortamlara gidilmemelidir.
 • Sıcak banyo yapılmamalıdır.
 • Popo bölgesine masaj yapılmamalı, kaşınmamalı, ovulmamalıdır.
 • Ağır aktivite, spor yapılmamalıdır.
 • İlk 24 saatten sonra yavaş tempolu yürüyüş yapılmalıdır.

Popoya Yağ Enjeksiyonu Kalıcı Mıdır?

Popoya Yağ Enjeksiyonu sonrasında ilk 6 ay içinde transfer edilen yağların %30’luk oranı erimektedir. Bu nedenle genellikle bu kaybı telafi edecek şekilde fazla yağ transfer edilmektedir. Bundan sonraki süreçte erime daha yavaş gerçekleşmekte, kişinin metabolizma hızı, kilo alıp vermesi, yaş gibi nedenlerle popo bölgesindeki yağlar erime göstermektedir. Popoya Yağ Enjeksiyonu ortalama 2-3 yıl kalıcılığa sahiptir. Bu süreç sonunda kişi isterse yeniden yağ enjeksiyonu yaptırarak kalıcılık süresini uzatabilir. 

Popoya Yağ Enjeksiyonu Sonrası İz Kalır Mı?

Popoya Yağ Enjeksiyonu kesi açılmadığı, dikiş atılmadığı ve sadece enjektörle uygulandığı için popo ve kalça bölgesinde iz oluşmamaktadır. Yağ dolgusunun etkisi tam olarak oluştuğunda yağ enjeksiyonu yapıldığına dair bir belirti ciltte olmamaktadır. 

Popoya Yağ Enjeksiyonu ile Popo Ne Kadar Büyür?

Popoya Yağ Enjeksiyonu uygulamasında her kalçaya ortalama 400 ml yağ enjekte edilmektedir. Kişiden kişiye değişmekte olan bu miktar kişinin vücut yapısı, ideal popo görünümü, kişiden alınabilen yağ miktarı gibi faktörlerle belirlenmektedir. Her kalça için 700 ml’ye kadar yağ transferi yapılabilmektedir. 

Popoya Yağ Enjeksiyonu Erkeklere De Yapılır Mı?

Popoya Yağ Transferi genellikle kadınlara yapılan bir işlem olsa da erkeklere de yapılmaktadır. Genetik nedenler, geçirilen hastalık, kaza gibi sebeplerle popo bölgesinde hacim yokluğu erkek hastalarda olumsuz görünüme neden olmaktadır. Erkeklere uygulanan yağ enjeksiyonu daha düz ve erkeksi hatlar oluşturularak yapılmaktadır.

Popoya Yağ Enjeksiyonu Riskli Midir?

Popoya Yağ Enjeksiyonu deneyimli bir plastik cerrah tarafından uygulandığında risk içermemektedir. Her uygulama gibi muayene sırasında kişinin sağlık geçmişi, alerjik durumu, kronik rahatsızlıkları incelenmektedir. Kişi Liposuction ve yağ enjeksiyonu için riskli bir durumdaysa uygulama yapılmaz. Uygulanmasında sakınca bulunmayan kişiler için Popoya Yağ Enjeksiyonu sağlık açısından risk barındırmamaktadır. Kanser, tümör ya da ur oluşumuna kesinlikle yol açmaz.

Popoya Yağ Enjeksiyonu Ağrılı Bir İşlem Midir?

Popoya Yağ Enjeksiyonunda anestezi uygulandığı için işlem sırasında ağrı hissedilmez. Uygulama sonrasında da popo bölgesinde ağrı ya da acı olmamaktadır. Popo bölgesinde karıncalanma, kaşınma, uyuşma etkileri hissedilebilir. Bu etkiler 3-4 gün içerisinde yok olmaktadır. Liposuction uygulanan alanda işlem sonrasında ağrı yaşanması durumunda doktorun önerdiği ağrı kesici kullanılabilir.  

Popoya Yağ Enjeksiyonu Fiyatı

Popoya Yağ Enjeksiyonu fiyatı uygulanan alanın büyüklüğü, transfer edilecek yağ oranı, doktorun deneyimi, kullanılacak malzemenin kalitesi gibi pek çok faktöre göre belirlenmektedir. Popoya yağ enjeksiyonu popo ameliyatlarına göre oldukça ekonomik bir işlemdir. En doğru bilgi yapılacak muayene sonrasında edinilebilir.