Hydrafacial, her geçen gün daha bilinir hale gelen cilt uygulamalarından biridir. Özellikle kırışıksız ve pırıl pırıl parlayan bir cilde sahip olmayı isteyen kişiler tarafından tercih edilmektedir. Gelişen estetik dünyası her geçen gün bir yenisini eklediği yöntemler sayesinde yüz güldürücü sonuçlar sunarken cildindeki sorunlardan rahatsız olup çözüm arayan kişi sayısı da artmaktadır. Son dönemde bu amaçla sıklıkla tercih edilen, FDA onaylı ve oldukça tatmin edici sonuçlara sahip uygulamalardan biri de Hydrafacial’dır. İçerdiği 4 farklı bakım ile cildin tüm ihtiyacını karşılarken işlem sonrasında kişinin rahatlıkla günlük yaşamına devam etmesine olan tanıyan Hydrafacial uygulamasına dair tüm detaylar bu yazımızda. 

Hydrafacial

Hydrafacial Nedir Nasıl Yapılır?

Hydrafacial, cildi derinlemesine temizleyip ihtiyaç duyduğu nemi sağlarken bir diğer yandan da kapsadığı 4 basamaklı tedavi şekli ile klasik cilt bakımlarından rahatlıkla ayrışan bir cilt bakım uygulamasıdır. Hydrafacial uygulamasının ilk aşaması, cildin ölü derilerden arındırılmasını kapsamaktadır. Bunun için uygulanana peeling işleminin ardından tüm ölü deriler ciltten uzaklaştırılır ve yerine sağlıklı deri ortaya çıkar. Ardından uygulanan glikolik asit içeriği sayesinde siyah noktalar ile içleri yağ ve kir kalıntılarıyla dolu gözenekler vakum uygulamasıyla temizlenir. Genişleyen ve içleri derinlemesine temizlenen gözenekler aracılığıyla cilde kaybettiği nemi ve canlılığı geri kazandırmak için hyalüronik asit ve çeşitli antioksidan uygulamaları yapılır. Bu şekilde Hydrafacial bakımı tamamlanmış olur.

Hydrafacial Uygulamasının Klasik Cilt Bakımından Farkı Nedir?

Hydrafacial uygulamaları kişinin rahatsız olduğunu cilt problemine özel olarak tasarlanır ve direkt sorunun çözümüne odaklanırlar. İşlem esnasında cildin çizilmemesi ve hasar görmemesi için patentli HydroPeel ucu ile tüm aşamalar tamamlanır. Öncelikle spiral şekilli tasarımı sayesinde cildin hassas bir şekilde ölü derilerden arınması sağlanırken, ardından Vortex-Fusion vakum teknolojisi ile gözeneklerin içerisine dolan kir ve yağ tabakası cilt yüzeyinde herhangi bir ize neden olmadan temizlenir. Cilt, uygulanan ürünlerin en alt katmanlarına kadar nüfus edecek hale geldiğinde ise yine kişinin ihtiyacına yönelik olarak belirlenen antioksidan serum, peptidler ve kaybedilen nemin kazandırılması için de hyalüronik asit uygulanarak sağlıklı ve canlı görünümü elde edilmiş olur.  

Hyrdafacial Kaç Seans Yapılmalı?

Tüm diğer medikal uygulamalarda olduğu gibi Hydrafacial uygulamasının da toplamda kaç seans yapılacağı tamamen kişinin cildinin ihtiyacına yönelik olarak belirlenmektedir. Ancak genel bir bilgi vermek gerekirse, tek bir Hydrafacial seansının bile cildin ihtiyaç duyduğu tüm bakımları sunduğu rahatlıkla söyleyebiliriz. Acısız ve ağrısız bir şekilde cildi derinlemesine temizlerken mevcut cilt kusurlarının da giderilmesini hedefleyen, cilde ihtiyaç duyduğu nemi kazandıran, sivilceli ve lekeli ciltlerde pürüzsüz görünümün elde edilmesini sağlayan, cilde elastikiyet, canlılık ve parlaklık katan Hydrafacial uygulamasının tedavi amaçlı yapıldığı takdirde seans aralıkları 2 haftada bir olacak şekilde ve ortalama 5-6 seanslık uygulamalarla kusursuz sonuçlar sağlamaktadır. Yalnızca düzenli derin temizlik ve cilt bakımı amacıyla yaptırıldığında ise ayda bir seans olarak uygulanması tavsiye edilmektedir.  

Hydrafacial Etkisi Ne Kadar Sürer?

4 aşamalı cilt bakımı sağlayan Hydrafacial uygulamasının etkisinin ne kadar süreceği kişinin rutin olarak cildini nasıl temizlediğinden, sigara alkol tüketimine ve kullandığı kozmetik ürünlere kadar değişkenlik gösterebilmektedir. Cilde ihtiyaç duyduğu yağ ve nem dengesini sağlarken cildin kendisini yenileme sürecini de teşvik eden bu uygulamanın tek seansında cilde ihtiyaç duyduğu tüm bakımlar yapılırken, sağlanan parlak ve sağlıklı cilt görünümünün etkisinin devamı için ayda veya en az iki ayda bir kere uygulamanın tekrarı gerekmektedir. Cildin ölü derilerden arındırılıp gözeneklerin detaylı bir şekilde temizlendiği ve ardından uygun serum ve bakımların yapıldığı işlem sonrasında maksimum etki süresi için kişinin evde de cilt bakımına özen göstermesi, cildini her gün detaylı bir şekilde temizlemesi, uyanır uyanmaz güneş koruyucu sürmeyi ihmal etmemesi, sağlıklı beslenmesi ve sigara ile alkol tüketiminden uzak durması gerekmektedir. 

Hydrafacial Tedavisinde Hangi Bakımlar Yapılır?

Temelde temizleme, yenileme, nemlendirme ve antioksidan koruma olmak üzere 4 ana bakımı içeren Hydrafacial tedavisinde yapılan bakımlara madde madde değinecek olursak;

  • Cilt tüm ölü deri, yağ ve kir kalıntılarından peeling uygulamasıyla arındırılır. Bu esnada cilt yüzeyindeki bulunan lekeler ve akne izleri de ciltten uzaklaştırılmış olur. Ardından temiz ve işlem görmeye hazır taze cilt meydana çıkar. 
  • Seans öncesinde yapılan detaylı cilt analizinde cildin ihtiyacına özel belirlenen serumlar uygulanarak cilt nemlendirilir. Kuru, kırışmış ve cansız ciltler için genellikle hyalüronik asit içeren serumlar kullanılırken, siyah nokta ve geniş gözenek problemi olan ciltler için ise daha çok yağ dengeleyici ve asitli serumlar kullanılmaktadır. 
  • Her cildin ihtiyacına özel serum uygulamasından sonra elastikiyetini ve nemini kazanan cilde led terapisi uygulanır. Akne ve sivilceye yatkın ciltler için mavi ışık kullanılarak bir yandan bakteriler öldürülüp bir yandan sivilceler kurutulurken, kırışıklıkların olduğu yıpranmış ve cansız ciltler için ise kırmızı led terapisi uygulanarak ciltteki kolajen üretimi uyarılır ve cilt kendini yenileyerek sıkı bir görünüm elde edilir. 

Hydrafacial Tedavisinin Adımları Nelerdir?

Hyrafacial tedavisinin 4 ayrı adımı bulunmaktadır. Her bir adım tamamlandığında ise cildin ihtiyaç duyduğu tüm bakımlar tek bir seans içerisinde uygulanmış olur. 

Birinci adım; cildin ölü deri, biriken hava kirliliği, makyaj kalıntıları ve fazla salgılanıp gözeneklere dolan sebumlardan derinlemesine temizlenme işlemlerini kapsar. Bu adımın sonunda sağlıklı ve temiz bir cilt ortaya çıkar. Bu sayede sonraki adımlarda uygulanacak olan serumlar cildin alt katmanlarına çok daha rahat bir şekilde nüfuz eder. 

İkinci adım; Peeling işleminin yapıldığı adımdır. Birinci adımı destekler nitelikte özellikle gözeneklerin içine dolan yağ ve kirler maksimum düzeyde temizlenir ve temizlenen gözenekler genişler. 

Üçüncü adım; ilk iki adımda temizlenen ve açılan gözenekler otomatik vakum sayesinde iyice temizlenir ve özel başlıklı vakum cihazıyla temizlendiğinden dolayı cilt yüzeyi çizilmez ya da cilde herhangi bir hasar verilmez. 

Dördüncü adım; Hydrafacial uygulamasının son adımında ise cildin ihtiyacına göre belirlenen antioksidan serum, hyalüronik asit ve led ışık uygulaması yapılarak cilt sağlıklı ve nemli haline kavuşurken, mevcut cilt sorunlarına direkt olarak ışık uygulamasıyla çözüm sunulmuş olur.          

Hydrafacial Cilt Bakım Seansı Ne Kadar Sürer?

Klasik cilt bakımından çok daha detaylı ve kişiye özel bir bakım sunan Hdyrafacial cilt bakımının seansı ortalama 30-40 dakika kadar sürmektedir. Ayrıca oldukça ağrısız ve acısız bir işlem olan bu bakım 4 mevsim uygulanabilir olmakla beraber özellikle mevsim geçişlerinde cildinizi hazırlar ve kış mevsimi öncesi ihtiyacı olan nemi sunarak soğuk havalarda kurumanın önüne geçerken, yaz ayları öncesinde de güneşli zararlı ışınlarına karşı cildinizi daha korunaklı hale getirir.    

Hydrafacial Cilt Bakımı Sonrasında Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Hydrafacial cilt bakımı oldukça ağrısız ve ağrısız bir işlemdir. İşlem esnasında herhangi bir enjeksiyon veya kesi yapılmaz. Bu nedenle işlem sonrasında iyileşme ve pansuman süreci de yoktur. Kişi rahatlıkla günlük yaşamına geri döner. Hydrafacial uygulamasından sonra dikkat edilmesi gereken tek nokta, işlem esnasında sürülen serumlardan maksimum faydanın alınabilmesi adına, işlemin yapıldığı gün cilt suyla temas ettirilmemelidir. Buna ek olarak, güneşin zararlı ışınlarından korunmak için her gün olduğu gibi işlem sonrasında da düzenli güneş koruyucu uygulanmalıdır.                                                                      

Hydrafacial Cilt Bakımının Fiyatı Nedir?

Hydrafacial cilt bakımı, Quartz Klinik’te sıklıkla tercih edilen işlemlerdendir. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin haber ve internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Ayrıca Hydrafacial cilt bakımının fiyatı kişinin cildinin ihtiyacına, belirlenen seans sayısına, doktorun tecrübesine ve kliniğin kalitesine göre değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle Hydrafacial cilt bakımı yaptırarak cilt sorunlarını gidermenin yanı sıra daha sağlıklı, daha parlak ve pürüzsüz bir cilt görünümüne kavuşmak isteyen hastalarımız Quartz Klinik 0212 241 46 24 numaralı hattımızdan bize ulaşarak randevu ve bilgi alabilirler.