Her geçen gün cilt sıkılaştırma ve bölgesel zayıflama tedavilerine olan talep artarken, bir yandan da gelişen teknoloji sayesinde uygulanan yöntemlere bir yenisi daha eklenmektedir. Bölgesel sıkılaşma ve incelme sağlayarak hayal edilen sıkı ve fit vücut görünümüne kavuşulmasını sağlayan invaziv olmayan yöntemlerden biri de Accent Prime (Prime İncelme) uygulamasıdır.Prime İncelme cihazı bir yandan vücutta istenen incelmeyi sağlarken bir diğer yandan da elastikiyetini ve sıkılığını kaybetmiş cilt dokusunu toparlayarak sarkma, gevşeme ve kırışıklıkların giderilmesini sağlamaktadır.

Prime İncelme Nedir?

Vücut sıkılığını kaybeden ve kırışarak belirgin çizgilerin oluşmaya başladığı kişilerde vücuda kaybettiği elastikiyeti ve sıkılığı geri kazandırıp fit bir görünüm elde edilirken aynı zamanda kırışıklık ve çizgilerin de giderilmesini sağlayan son teknolojiye sahip uygulamalardan biridir. Kişinin vücudunu yeniden şekillendirme ve sıkı bir görünüm için kliniğimizde sıklıkla uygulamasını yapmaktayız. İşlem esnasında kullanılan ultrason ve radyofrekans enerjilerinin kullanılması sayesinde uzun süreli etki sağlanmaktadır. 

Prime İncelme Nasıl Çalışır?

Prime incelme, bir diğer adıyla Accent Prime, ultrasonik ses dalgaları ve radyofrekans enerjisini bir arada kullanarak vücutta biriken yağları hızlıca parçalarken diğer bir yandan da istenen vücuttaki kolajen üretimini uyararak sıkılaşma ve kırışıklıkların görünümünde düzelme sağlamaktadır. Öncelikle ultrasonik dalgalarla parçalanıp yok edilen yağ hücrelerinin ardından uygulanan radyofrekans dalgaları sayesinde de hacimsel bir büzülme yaratılarak ciltte sıkılaşma ve kolajen üretiminde artış meydana gelir. Cilt tipine, cilt kalınlığına ve biriken yağ oranına bağlı olarak özelleştirilen Prime incelme uygulamasında kişiden kişiye göre değişmekle beraber ortalama 4 seansta daha sıkı ve fit bir görünüm elde edilmiş olur. 

Prime İncelme

Prime İncelme İçin Uygun Adaylar Kimlerdir?

Prime incelme genel sağlık durumu el verdiği sürece kadın ve erkek fark etmeksizin 18 yaşını dolduran herkese uygulanabileceği gibi bu işlem için en uygun adaylar;

 • Bölgesel olarak incelerek vücudunu yeniden şekillendirmek isteyen,
 • Yalnızca incelme değil aynı zamanda yaş almaya bağlı oluşan kırışıklık ve çizgilere de çözüm arayışında olan,
 • Bacak ve popodaki selülit görünümünden rahatsız olan,
 • Cilt yapısı ve mevcut durumu bu işlem için uygun olan,
 • Cerrahi işlemden ve işlem sonrası iyileşme sürecinden korktuğundan dolayı non invaziz vücut şekillendirme yöntemlerinden birini yaptırmak isteyen,
 • İşlem sonrasında günlük yaşamına hemen geri dönüş yapmak isteyen,
 • Daha orantılı vücut hatlarına sahip olmak ve bölgesel yağlanma ve sarkmalardan kurtulmak isteyen,
 • Vücudunu şekillendirirken aynı zamanda kolajen üretimini arttırarak daha canlı bir cilt görünümüne kavuşmak isteyen kişilerdir. 

Prime İncelmenin Faydaları Nelerdir?

 • Uygulamanın yapıldığı bölgede gözle görülür ve uzun ömürlü sonuçlar sağlar. 
 • Seansta uygulanan kademeli ısıtma sayesinde cilt altı dokudaki iyileşme süreci seans sonrasında da devam eder.  
 • Kolajen üretimini arttırması sayesinde ciltte sıkılaşma ve elastikiyet kazanımı ile kırışıklıklarda ve yaş almaya bağlı oluşan çizgilerin görünümünde iyileşme elde edilir.
 • Biriken yağlar invaziv olmayan bir yolla azalmış olur. 
 • Lenfatik drenajın uyarılarak doğum yapılması, hormonal düzensizlik ve kilo alımı gibi nedenlerden dolayı deri altındaki yağların genişlemesiyle meydana gelen yoğun selülit görünümünün hafifletilmesine yardımcı olur. 
 • Vücudun yeniden şekillenmesi sağlanır. 
 • Kolajen üretiminin artmasına bağlı olarak cildin kendini yenileme süreci hızlanır ve bu sayede cilt lekelerinde ve sivilce izlerinde iyileşme elde edilir.
 • Oldukça kolay ve neredeyse ağrısız denilebilecek bir işlemdir. 
 • İşlem esnasında herhangi bir kesi yapılmadığından dolayı uzun iyileşme süreçleri ve pansumana gerek yoktur. 
 • Hayalini kurduğu sıkı, diri ve pürüzsüz vücut hatlarına kavuşulması sayesinde kişi, kaybettiği özgüvenini geri kazanıp özgürce hareket eder. 

Prime İncelme Hangi Bölgelere Uygulanır?

Kişinin ihtiyacına göre değişmekle beraber, Prime incelme uygulaması mide, karın, bacak, kalça, kol ve omuz bölgelerine sıklıkla uygulanmaktadır. 

 • Mide ve karın bölgesine uygulanan Prime incelme sayesinde doğum, kilo alımı, stres, hareketsizlik ve düzensiz beslenme nedeniyle meydana gelen yağlı ve sarkmış görünüm ortadan kaldırılıp sıkı bir karın görünümü meydana gelir. 
 • Bacaklar ve kalça bölgesine uygulanan Prime incelme sayesinde bacak ve dizlerin iç tarafı ile kalça bölgesinde biriken yağ dokuları azaltılarak daha ince bacaklar ve daha şekilli kalçalar elde edilir. Kolajen üretiminin arttırılmasıyla pürüzsüz ve selülitsiz kalça ve bacaklara kavuşulması sağlanır. 
 • Kol ve omuz bölgesine uygulanan Prime incelme sayesinde yaş alımı ve egzersiz yapılmaması nedeniyle kas oluşumu azalırken yağ oluşumu artarken daha yumuşak ve sarkık bir görünüme sahip olan kol ve omuzlardaki fazla yağlar ultrasonik dalgalar ile yok edilerek kişi pürüzsüz ve sıkı bir görünüme kavuşur. 

Prime İncelme Nasıl Uygulanır?

Oldukça konforlu ve acısız bir işlem olan Prime incelme uygulamasında öncelikle hem enine hem de boyuna ultrasonik dalgalar gönderen başlık ilgili bölgeye tutularak yağ dokuları ısıtılır ve ardından deforme olarak parçalanmaya başlarlar. Parçalanan bu yağlar lenfatik sisteme karışır ve doğal bir şekilde vücuttan atılırlar. Yine uygulanan radyofrekans dalgaları sayesinde de cilt altında kolajen üretimi aktif hale gelir ve ciltte sıkılaşma süreci başlatılır. Kademeli olarak ısı uygulanması sayesinde acısız ve ağrısız bir şekilde tamamlanan ilk seans sonrasında bile gözle görülebilen bir incelme meydana gelir. Kişiden kişiye göre değişmekle beraber minimum 4 seanslık uygulamanın ardından hayali kurulan vücut şekli ortaya çıkmış olur. Gerekirse ilave 1-2 seanslık daha uygulama yapılması mümkündür. Haftalık aralıklarla uygulaması yapılan Prime incelme işlemi ortalama 1-2 ay arasında sürmektedir. 

Prime İncelmenin Yan Etkileri Nelerdir?

Prime incelme seansında uygulanan ısı kademeli şekilde uygulandığından dolayı işlem esnasında herhangi bir acı ya da ağrı hissedilmez. Yine herhangi bir kesi uygulanmadığından dolayı işlem sonrasında kanama, pansuman ve iyileşme süreci de bulunmamaktadır. İşlemin sonrasında ise birkaç saat içerisinde kendiliğinden geçecek olan hafif bir kızarıklığın oluşması normaldir. Ancak bu hafif yan etki kişinin günlük yaşamına ara vermesine neden olacak seviye değildir. İşlemin ardından hemen günlük rutine geri dönülmesi mümkündür. Oldukça kolay ve konforlu bir işlem olması sayesinde Prime incelme uygulaması 4 mevsimde de uygulanabilmektedir. 

Prime İncelmenin Sonuçları Ne Zaman Görülür?

Prime incelme uygulaması esnasında cilt altı dokuda başlatılan kolajen üretimi seans sonrasında da devam etmektedir. Bu sayede günden güne cilt görünümde iyileşme, kırışıklıklarda açılma, ciltte sıkılaşma ve vücutta şekillenme daha fazla görülmektedir. Kişiden kişiye göre değişmekle beraber haftada bir yapılan 45-60 dakikalık Prime incelme seansıyla ortalama 4-5 seansın tamamlanmasının ardından 1-2 ay sonrasında arzu edilen sıkı ve fit vücut görünümü ortaya çıkar. Kişinin cilt yapısı, kalitesi ve eritilmesini arzu ettiği yağ oranı, bu sürenin belirlenmesinde oldukça etkilidir. 

Prime İncelme İşleminin Fiyatı Nedir?

Prime incelme işlemi, alanından uzman estetisyenler tarafından yapılmaktadır. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin haber ve internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Ayrıca yapılacak olan işlemin fiyatı kişinin mevcut yağ durumuna, cilt kalitesine ve kırışma miktarı gibi pek çok faktöre göre değişkenlik göstermektedir. Bölgesel olarak incelmek isterken aynı zamanda kırışıklık görünümünden de kurtulmak için Prime incelme işlemini yaptırmak isteyen hastalarımız Quartz Klinik 0212 241 46 24 numaralı hattımızdan bize ulaşarak randevu ve bilgi alabilirler.