Vaser Hi-Def Nedir?

Vaser Hi-Def, ses dalgaları kullanılarak uygulanan ve bu sayede yağların bulundukları bölgeden uzaklaştırılmasını hedefleyen bir liposuction uygulamasıdır. Vaser Hi-Def uygulaması sayesinde, vücudun yağlanma miktarı fazla olan bölgelerinden toplanan yağlar,  arzu edilirse yine vücudun diğer bölgelerini şekillendirmekte kullanılabilirler, bu özelliği diğer liposuction yöntemlerine göre oldukça avantaj sağlayan Vaser Hi-Def liposuction uygulaması, dolgun ya da kaslı bir görünüme sahip olmak, aynı zamanda da bölgesel yağlarından kurtulmak isteyen kişiler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Vaser Hi Def

Vaser Hi-Def Nasıl Yapılır?

Vaser Hi-Def uygulaması, hedef bölgeye göre, lokal veya genel anestezi altında gerçekleştirilir. Bölgesel yağlanma olan bölgelere minik kesiler atılarak, bu kesilere ince kanüller yerleştirilir, Vaser Hi-Def ile ses dalgaları kullanılarak yağların katı formdan sıvı forma dönüşmesi ve kanüller vasıtasıyla vücuttan uzaklaştırılması sağlanır. Etraftaki diğer dokular herhangi bir şekilde işlemden etkilenmez. Bu yöntem sayesinde vücut dışında toplanan yağlar, vücutta belirgin bir kas görüntüsü elde etmek ya da dolgunluk istenen bölgelerde gerekli olan şekillendirmeyi sağlamakta kullanılabilmektedirler.

Vaser Hi-Def Hangi Bölgelere Uygulanır?

Vaser Hi-Def liposuction, bölgesel yağlanmaya yatkın bölgeler olan karın, basen, bacaklar, kollar, gıdı, omuz, sırt, göğüs, bel  gibi vücudun herhangi bir bölgesine uygulanabilir. Dolgunluk ya da belirgin kas görüntüsü uygulanan bölgeler ise omuzlar, sırt, bel, karın, basen, bacaklar gibi bölgeler olabilmektedir.  Genellikle erkeklerin tercih ettiği bir karın kası görüntüsü sağlayan six pack denilen uygulamada da vaser hi-def teknolojisinden yardım alınarak  son derece estetik görünüm kazandıran ve memnuniyet verici  sonuçlar elde edilmektedir.

Vaser Hi-Def Ne Kadar Sürer?

Vaser Hi-Def yaklaşık üç ile  altı saat arasında zamanı kapsamaktadır. Bu süre uygulama yapılan bölgenin büyüklüğüne ve liposuction miktarına göre değişiklik gösterebilmektedir. Liposuction işlemi uygulandıktan sonra genellikle hastanede bir gün gözetim altında dinlenmek ve hekimin tavsiyelerini doğru bir şekilde yerine getirmek yeterli olacaktır. Daha küçük kapsamlı yapılan uygulamalar sonrasında hastanede kalmaya gerek duyulmadan da hasta, işlemin akabininde gerekli kontroller yapıldıktan sonra aynı gün içerisinde taburcu edilebilmektedir. 

Vaser Hi-Def Liposuction operasyonu kimler için uygundur?

Hi- Def Liposuction operasyonu, Bölgesel yağlanma problemi yaşayan, vücudunun belli kısımlarında oluşan yağlanmaları diyet ve spor gibi aktivitelerle gidermeyi gerçekleştirememiş ve kısa sürede etkili sonuç almak isteyen, ayrıca karın, omuz, göğüs, kol, bacak gibi vücudun farklı bölgelerinde gelişmiş kas görüntüsü ve dolgunluk yaratmak isteyen erkek ve kadınlar için uygun olan bir operasyondur. Operasyon için engel teşkil edecek herhangi bir sağlık problemi bulunmayan kişiler, rahatlıkla  Vaser Hi- Def uygulamasını yaptırabilirler. İşlemi gerçekleştirecek uzman ekip tarafından, operasyon öncesi gerekli kontrol ve tetkikler yapılarak, kişinin operasyona uygun olup olmadığı, klinik tetkik yöntemleri yardımıyla  tespit ve kontrol edilmektedir.

Vaser Hi-Def Kadınlara Yapılır mı?

Vaser Hi-Def operasyonu, bölgesel yağlanma probleminden kurtulmak  ya da dolgun ve kaslı bir görüntü isteyen erkek ya da kadın fark etmeden herkese uygulanabilen bir operasyondur. Dolayısıyla cinsiyet farkı gözetmeden her birey, rahatlıkla Vaser Hi-Def operasyonu geçirebilir. Önemli olan unsur, kişide kronik hastalık veya çeşitli sağlık problemleri bulunuyorsa, Vaser Hi-def uygulaması için bir sakınca taşıyıp taşımayacağının kontrolünün sağlanmasıdır. Bu durum da operasyon öncesinde rutin olarak uygulanan pre-op tetkikler sayesinde kolaylıkla tespit edilebilmektedir.

Karın Kası Ameliyatı Kalıcı mı?

Karın kası ameliyatı olarak bilinen  ve genellikle estetik operasyonlar arasında erkeklerin daha çok rağbet ettiği “six pack’’ operasyonu kalıcı sonuçlar sağlayan ve bu yüzden de oldukça tercih edilen bir operasyondur. Six pack; altı adet baklava diye tabir edilen ve  erkeklerde ideal ve estetik açıdan mükemmel duruş sunan bir karın kası görüntüsüdür. Diyet ve egzersiz yapamayan, uzun süre yaptığı halde kaslarında istediği performansı yakalayamayan, bölgesel yağlanma sorununa hızlı çözüm isteyen kişilerde başarılı sonuçlar sağlayan bir işlemdir. Kadınların karın kasları için ‘’two pack’’ operasyonu yapılır, böylelikle genetik nedenlerden veya  beslenme alışkanlıklarından, ya da hareketsiz yaşam tarzından kaynaklanan bölgesel karın yağları giderilerek estetik açıdan güzel görünen bir kas görünümü elde etmek hedeflenir.

Six Pack Operasyonuyla Doğal Görünüm Mümkün müdür?

Six Pack operasyonu ile karın kası şekline uyumlu bir şekilde liposuction ve yağ ekleme tekniği uygulanır; vücuda eklenen yağ dokusu, kişinin kendi vücudundan çıkarılan yağ dokusu olacağından ve bu yağlar kasların bombeli durması beklenen bölümlerine ilave edileceğinden, oldukça estetik ve doğal bir görünüm oluşturmak mümkün olacaktır. Böylelikle erkeklerde yapısal olarak bulunan altı adet baklava dilimi şeklindeki kas kütlesi, fazla yağlardan arınmış ve bombeleri belirginleştirilmiş hale getirilecektir.

Karın Kası Ameliyatı İçin Yaş Sınırı Var Mıdır?


Karın kası operasyonu geçirebilmek için yaş sınırı, vücut gelişiminin tamamlandığı yaş olarak kabul edilen onsekiz yaş olarak belirlenmektedir. Fakat bölgesel yağ birikme oranının otuz  yaş ve sonrası ile artması beklendiğinden, operasyon için çok acele edilmemesi yerinde olacaktır.  Vücut yapısına ve kas kütlesine göre, onsekiz yaşını dolduran kadın veya erkek; her birey, hekim ile ortak bir görüş belirlenerek hedef doğrultusunda ve gönül rahatlığıyla karın kası operasyonu olabilmektedir.

Karın Kası Estetiği Ne Zaman Etkisini Gösterir?

Karın kası estetiği, operasyon tarihinden birkaç hafta sonra etkisini göstermeye başlar. Süreç; hastanın iyileşme hızı, yaşı ve uygulanan liposuction işleminin yoğunluğuna göre değişiklik gösterebilmekle birlikte, spor ve diyet programları ile oluşturulan hedef karın kası görüntüsüne ulaşmaktan çok daha kısa bir sürede tamamlanmaktadır. Hekiminizin operasyon sonrası iyileşme süresinde önereceği tavsiyelere dikkat edildiği takdirde, iyileşme süreci çok daha kısa ve konforlu olacaktır. İyileşme sürecinin sağlıklı bir şekilde tamamlanmasıyla paralel olarak, operasyonu takip eden bir ay içinde, arzu edilen fit karın kası görüntüsüne ulaşmak mümkün olacaktır.

Vaser Hi-Def Sonrası İyileşme Süreci

Vaser Hi-Def sonrası iyileşme süreci; çok uzun bir zamanı kapsamamakla birlikte, süreç içinde hijyen koşullarına ve dinlenmeye özen göstermek, iyileşme döneminin rahat geçmesi açısından oldukça önem taşımaktadır. Operasyondan sonra, uygulama yapılan bölgeye bandaj sarılacak ve hekiminizin uygun gördüğü süre boyunca kalacaktır. Meydana gelebilecek ödem ve şişlikleri kısa sürede ekarte etmek için bol sıvı tüketimi ve hafif yürüyüşler faydalı olacaktır.

Operasyondan sonra tamamen iyileşene kadar ağır fiziksel aktivitelerden uzak durmak gerekmektedir. Beslenme şekli önem taşır, zira Vaser Hi-Def operasyonu sonrasında çok fazla kilo alıp vermek, operasyonun sonuçlarını olumsuz yönde etkileyecektir, bu nedenle mevcut kilonun korunmaya çalışılması en iyi sonucu veren faktörlerin başında gelmektedir. Operasyon sonrası kazanılan formu korumak için beslenme ve egzersiz programı oluşturulmalı, uygulanmalı ve hareketsiz yaşamdan uzak durmaya önem gösterilmelidir.