Kırışıklık tedavisi işlemleri hakkında uzun uzun bahsedilebilecek birçok detay mevcuttur. Bilindiği üzere; her insan, doğası gereği, güzel görünmek ve mümkün olabildiğince genç kalmak arzusu taşır. Bu amaçla gerçekleştirilen kişisel bakım, yaşam döngüsü içinde insanları daha özgüvenli, hayata karşı daha pozitif bakış açısı içinde ve motive hissettirmeye yarayan önemli bir ayrıntıdır. Bu doğrultuda kurulmuş ve faaliyet gösteren kozmetik sektörü, cilt bakımı işlemleri ve tedavileri ise, aynı prensibi benimseyerek, kişilerin güzel görünme ve bakımlı olma isteğini yerine getirmek yönünde hizmet vermeyi hedefleyen alanlardır.

İlerleyen zaman ile birlikte, yerçekiminin yüksek oranda etkisi başta gelmek üzere; güncel hayatımızda çağın gerektirdiği şekilde kaçınılmaz olan stres faktörü ilave olarak, güneş ışığı, bilgisayar ekranlarından yansıyan mavi ışıklar, çağımız gereği teknolojinin her gün daha da ileri bir boyuta taşınması ile hayatımızın içinde kaçınılmaz bir şekilde yerini alan  muhtelif aygıtların yaydığı radyasyon ışınları, hava kirliliği, iklim değişiklikleri gibi başta gelen ve çeşitlendirelebilecek birçok faktör, ciltte bozulmalara ve kırışıklıklara yol açmaktadır. Bu sebeple, kişiler cilt bakımı ve kozmetik sektöründen yardım alabildikleri gibi, kırışıklık tedavisi ile ilgili uygulanan çeşitli yöntemlerden de faydalanarak erken yaşlanmanın önüne geçme olanağına sahip olabilmektedirler.

Kırışıklık tedavisi ile ilgili yapılan çalışmalarda, kozmetik sektöründe oldukça önemli adımlar atılmakta ve günlük bakım rutini nde kullanılan serum, krem, tonik ve maskeler gibi ürünler yardımıyla, kırışıklık oluşumunun önüne geçmek bir noktaya kadar mümkün olabilmektedir. Kozmetik ve cilt bakım ürünlerinin yeterli olmadığı noktada, varolan kırışıklıkların görünümünü hafifletmek ve azaltmak, ayrıca  tekrar oluşabilecek kırışıklıkların önünü tıkamak amacıyla kırışıklık tedavisi uygulamaları devreye girmekte ve bilim ve teknolojinin getirdiği yeni gelişmelerin, estetik alandaki cihazlara ve uygulamalara adapte edilmesi avantajı ile çok yüksek oranda başarılı sonuçlar elde etmektedirler.

Botoks Uygulamaları

botoks uygulaması

Botoks uygulamaları, bu alanda yapılan tedavi yöntemlerini sıraladığımız takdirde ; son derece yaygın olarak  kırışıklıklarla mücadele etmek için başvurulan, uygulama kolaylığı ve verdiği neticelerin kırışıklıkları yok etme konusunda oldukça başarılı olması açısından da kişilerin sıkça tercih ettiği uygulamalar arasında başı çekmektedir. Botoks uygulaması, kısa sürede etkini sonuç vermesi ve yüz germe operasyonlarına gerek kalmadan, daha ekonomik ve kolay uygulanabilir olması nedeniyle tüm dünyada en fazla rağbet gören kırışıklık tedavisi çeşididir. Botoks uygulamalarının genel amacı; yüzde meydana gelen minik çizgisi kırışıklıklarının yok edilmesi, yeni oluşabilecek olanların önüne geçilmesi, ilerleyen yaş ile birlikte doğal olarak derinleşebilecek çizgiler için önlem alınması olarak sıralandırılabilir. Enjeksiyon şeklinde cit altına uygulanan botoks tedavisi, FDA onaylı içerikler ile konusunda uzman kişiler tarafından doğru şekilde uygulandığı takdirde, kişilerde yapay ve donuk görüntüden uzak, dinamik, canlı ve aydınlık bir cilt yapısı oluşturduğu gibi, kırışıklıkları yok eden, oluşabilecekleri engelleyen, yüzü dolgun ve ışıltılı göstermeye yardımcı olan bir işlemdir. Botoks uygulaması, 20 yaşından itibaren ihtiyaç duyan her bireye rahatlıkla uygulanabilmektedir.

Kırışıklık tedavisi ile ilgili botoks dışında  alternatif uygulamalar da mevcut bulunmakta ve kişilerin ihtiyaç duyduğu alanlara göre uygun olan tedavi yöntemi tespit edilerek doğru bir şekilde uygulandığı takdirde, kişide mevcut olan kırışıklıkları ortadan kaldırmakta ve  ilerleyen zaman içinde oluşabilecek kırışıklıklara engel olma anlamında oldukça başarılı sonuçlar verebilmektedirler.

Dolgu Uygulamaları

Dolgu uygulamaları da kırışıklıklarla mücadele etmek açısından sıklıkla tercih edilen uygulamalar arasında yerini alır. Dolgu uygulaması ile cilt altına hyaluronik asit takviyesi yapılarak kırışıklıklar yok edilmek suretiyle yüze daha genç bir ifade kazandırılır. Yaşlanma etkilerinin en çok kendini belli ettiği göz altı bölgesi için uygulanan göz altı ışık dolgusu, en çok tercih edilen uygulamalar arasındadır. Yine yüz kontürünü belirginleştirmek için sıkça tercih edilen çene dolgusu, Hollywood yanağı dolgusu gibi çeşitli uygulamalar da yüz hatlarına sınırları keskinleştirilmiş, daha canlı ve genç bir görünüm kazandırmak konusunda avantaj sağlarlar. Botoks ve dolgu uygulamalarının herhangi bir yan etkisi bulunmaması, iz bırakmadan kısa sürede gerçekleşmesi ve sonuçlarının son derece memnuniyet verici olması açısından bir çok kişi tarafından büyük  oranda rağbet gören işlemlerdir.

PRP Tedavisi

prp

PRP Tedavisi, kırışıklıklarla mücadele etmek adına yapılan uygulamalar arasında yer alan diğer bir işlem olarak kullanılmaktadır. PPR olarak kısaltılan tedavi yöntemine verilen ismin açılımı Platelet Rich Plasma, yani trombosit hücreleri tarafından zengin plazma anlamını taşır. Uygulamanın prensibi, kişinin kendi kanı alınarak santrifüj edilmek suretiyle kanda mevcut bulunan trombositlerin; yani kan pıhtılaşması işlevini yerine getiren kan pulcuklarının, dip kısma çökmesi ve trombositten zengin olan plazma kısmının toplanarak cildin uygun olan yerlerine enjekte edilmesi yöntemidir. Trombositler, pıhtılaşma esnasında yoğun oranda kolajen üretimi gerçekleştiren hücrelerdir. PRP enjeksiyonu sayesinde, trombositlerin yoğunlaştırılarak cilde nüfuz ettirilmesi ile cidde kolajen  üretimi büyük ölçüde artmakla birlikte, cildin daha esnek, daha canlı ve daha genç görünmesi konusunda büyük bir adım atılmış olur.

Somon DNA Aşısı

Somon DNA aşısı uygulaması ise, kırışıklıklar ile mücadele etmekte kullanılan yöntemlerden biri olarak uygulanan gençlik aşıları arasında en popüler olan uygulamalardan biridir.. Cilde enjekte edildiği takdirde kırışıklıkları ortadan kaldırmaya yarayan, cildi aydınlatan ve parlatan, aynı zamanda yüze daha genç ve sıkı bir görünüm veren etkileri bulunmaktadır. Somon DNA Aşısının içeriği, bol miktarda hyaluronik asit ve somon balığının DNA sından elde edilen hücre yenileyici ve canlandırıcı maddelerden oluşmaktadır. 

H-100 Gençlik Aşısı 

h100 gençlik aşısı

H-100 gençlik aşısı uygulaması da yüksek oranda cilt bariyerini destekleyici maddeler olan komplike bir içerik yardımıyla hücre yenilenmesini arttıran ve kırışıklıkların önüne geçme konusunda etkili olan bir yöntemdir. H-100 aşısı içeriğinde mannitol adı verilen yüksek antioksidan özellik barındıran bir madde bulunmaktadır. Cilde kaybettiği nemi ve canlılığı kazandırarak kırışıklıkları yok etmeyi hedeflemektedir.

Sunekos Matrix aşısı

Sunekos Matrix aşısı, cilt altında kolajen üretiminin hızlandırıp mevcut olabilecek kırışıklıkların önüne geçmeyi hedefleyen bir diğer aşı çeşididir. Bu aşının özelliği ise, ilerleyen yaş ile birlikte yüzün çeşitli bölgelerinde görülen çökme, özellikle göz altı bölgesinde sık rastlanılan koyu halkalar gibi istenmeyen etkileri ortadan kaldırmaya destek olmasıdır. Bu aşı ile ciddi belirgin oranda gençleşme, dolgun görünüm ve aydınlanma etkileri gözlemlenir.Kırışıklıklar ile mücadele konusunda mikro iğneli fraksiyonel radyofrekans uygulaması anlamına gelen altın iğne uygulaması da, sıklıkla tercih edilen yöntemlerden bir diğeridir. 

Altın İğne

altın iğne rf

Altın iğne uygulaması ile, cilt yüzeyine dokun dokundurularak ucunda 25 ila 64 adet arasında altın iğne bulunan bir başlık yardımıyla, cilt altına radyofrekans enerjisi gönderilmesi işlemi gerçekleştirilir. Böylelikle, ciltte kolajen üretimini artırmaya yönelik bir yenilenme süreci başlatılmış olur. Uygulamanın akabininde, cilt yeni hücre üretmeye ve hasarlı bölgeleri onarmaya odaklanır ve sonucunda kırışıklıkların yok olması ve cilt sıkılaşması  konusunda önemli ölçüde bir aşama kaydedilmiş olur. 

Mezoterapi

Mezoterapi işlemi, kırışıklık tedavisi için kişilerin yardım aldığı uygulamalardan bir diğeridir. Mezoterapi uygulamasının hedefi, hücre yenilenmesini artıracak özel bir karışımın, cildin altına mikroenjeksiyon yöntemi ile adapte edilmesi aracılığı ile ciltte belirgin halde olan gözeneklerin küçültülmesi, cidde mevcut olan çökme,deformasyon ve sarkma gibii kusurların yok edilmeye çalışılması ve hücresel gelişimin uyarılıp arttırılarak cildin daha diri, kırışıklıklardan arınmış ve sağlıklı bir görüntü almasını sağlamaktır.

Mezoterapi

Kırışıklık tedavisi ile sizler de ilerleyen yaş, çevre koşulları, stres gibi değişik faktörlerin cildinize yarattığı tahribatı azaltmak, yok etmek, ve zaman içinde oluşabilecek kırışıklıkların önlemini almak adına kliniğimizden destek alarak, konusunda uzman ekibimiz rehberliğinde kendinize uygun tedavi yöntemini belirleyebilir, kırışıklık probleminizden kurtulabilir ve cildinizin yorgunluk, sarkma gibi istenmeyen etkilerden arınarak daha sağlıklı ve canlı, daha genç bir görünüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Randevu almak ve detayli bilgi edinmek için iletişim hattımız hizmetinizdedir.