OxyGeneo uygulaması, sağlıklı ve genç bir cilde sahip olmak hem kadın hem de erkekler için oldukça sık tercih ettikleri uygulamalardan biridir. Özellikle yaş almayla beraber cilt bakımına özen göstermeme, sigara ve alkol tüketimi, sağlıksız beslenme ve daha pek çok farklı faktör bir araya geldiğinde mat ve tazeliğini kaybetmiş bir cilt görünümü kaçınılmaz olmaktadır. Bu sorunlarla baş etmeye çalışan kişilerin imdadına ise her geçen gün gelişmekte olan medikal ve estetik sektörü yetişmektedir. Cilde kaybettiği oksijeni geri kazandırarak canlı ve sağlıklı cilt görünümü sağlayan OxyGeneo uygulaması, medikal ve estetik dünyasındaki son teknoloji sayesinde bizlere sunulan ve sıklıkla tercih edilen uygulamalardan biridir. Oksijenin arındırma gücünden yaralanan OxyGeneo uygulamasına dair tüm bilinmesi gerekenler bu yazımızda.  

oxygeneo

OxyGeneo Ne Demek?

OxyGeneo, oksijeni kan dolaşımının içerisine alarak cildin yenilenmesini sağlayan yeni nesil bir cilt bakımıdır. 3 temel bakımı aynı anda sunar. Tıpkı mikrodermabrazyon işleminde olduğu gibi cildin en üst katmanında hafif bir soyulma başlatır ve böylece cilt yüzeyi ölü tabakalardan kurtulmuş, ciltteki pürüzler giderilmiş ve cilt yenilenmiş olur. İşlem sonrasında kişi daha canlı, daha sağlıklı ve daha dinamik bir görünüme kavuşur. OxyGeneo, tüm cilt tipleri için uygun bir uygulamadır. Herhangi bir irritasyona veya yan etkiye sahip olmaması sayesinde, işlem sonrasında kişi günlük yaşamına rahatlıkla devam eder. 

OxyGeneo Nasıl Yapılır?

OxyGeneo uygulamasının ilk aşamasında, seçilen karışım jeli ultrason başlığı sayesinde cilde yedirilir. Ardından cilt altı dokusuna gönderilen ses dalgaları sayesinde, etken içeriklerin cildin en alt katmanlarına kadar nüfuz etmeleri sağlanır. Bu sayede cildin ihtiyaç duyduğu tüm vitamin ve mineraller oldukça konforlu bir şekilde cilde etki etmiş olurlar. OxyGeneo uygulamasının ikinci aşamasında ise, derinlemesine cilt bakımı yapılır ve ardından özel başlıklar aracılığıyla Neomasaj yapılır. Bu aşamayla beraber, ilk aşamada etken maddeleri en alt katmanına kadar alan cilt dokusu tüm kir, yağ ve birikmiş sebumlardan arınırken aynı zamanda derin rahatlama da yaşanır. Tüm bu süreç yaklaşık olarak 60 dakika kadar sürer. İşlemin ardından kişi, yüksek faktörlü güneş koruyucu krem uygulanarak günlük yaşamına rahatlıkla devam edebilir. 

OxyGeneo Çeşitleri Nelerdir?

Oksijenli cilt bakım uygulaması olan OxyGeneo uygulamasının iki ayrı çeşidi mevcuttur. Bu iki çeşidi birbirinden ayıran ise işlem esnasında kullanılan, farklı amaçlara ve etken maddelere sahip kapsüllerdir. OxyGeneo uygulamasında kullanılan bu kapsüllerden irine NeoRevive denirken, diğerine ise NeoBright denilmektedir. NeoRevive, yaşlanma karşıtı bir kapsüldür ve bu amaca yönelik olarak özel etken maddeleri içerir. NeoBright ise matlaşmış cilt görünümünü ortadan kaldırıp cilt tonunu eşitleyen ve özellikle lekeye meyilli ciltlerde leke oluşumunu önlemeye yönelik etken maddeleri içerir. 

OxyGeneo Uygulamasının Cilde Etkileri Nelerdir?

OxyGeneo uygulaması esnasında cildin ihtiyacına özel kapsüller uygulanarak ciltte anti-aging ve canlanma etkisi sağlanmaktadır. Klasik cilt bakım uygulamalarından farklı olarak, cildin alt katmanlarına gönderilen etken içerikler aracılığıyla ciltte oksijenlenme aktif hale gelir, cilt hafifçe soyularak ölü derilerinden ayrılır ve sonuçta daha canlı ve parlak cilt görünümü ortaya çıkar. OxyGeneo uygulamasının sağladığı eksfoliasyon o kadar naziktir ki, en hassas ciltlerde bile herhangi bir tahrişe veya yan etkiye neden olmaz. Bu sayede her cilt tipine uygun bir uygulama olduğunu da söylememiz rahatlıkla mümkündür. Oksijen tedavisi sayesinde cilt neme doyarken, işlem esnasında sürülen jel uzun süre yaşlanma karşıtı etkinliğini devam ettirir. Bu sayede pürüzsüz, yaşlanma etkilerine dirençli, neme doymuş, canlı ve taze bir cilt görünümü sağlanır.  

NeoRevive Faydaları Nelerdir?

 • Yaşlanma karşıtı etki sağlar. 
 • Pütürlü cilt görünümünün tedavisinde kullanılır. 
 • Anti-aging etkili formülasyonu sayesinde özellikle göz, alın, el ve boyun bölgesinde bulunan ince çizgi ve kırışıklıkların görünümünü hafifletir. 
 • Cilt yüzeyini ölü derilerden ve birikmiş kir ile yağ tabakasından arındırmasıyla pürüzsüz bir cilt görünümü elde edilir. 
 • Güçlü oksijenlemenin bir diğer etkisi ise cildi olduğundan çok daha genç göstermektir. 
 • Cilde doğal oksijen desteği sağlayarak cansız ve mat cilt görünümünü düzeltir. Oldukça nazik bir şekilde eksfoliasyon yaptığından dolayı en hassas ciltli kişiler de bile güvenle uygulanabilir. 

NeoBright Faydaları Nelerdir?

 • Ciltteki ton eşitsizliklerini ortadan kaldırarak aydınlık ve tek renk bir cilt görünümü sağlar. 
 • Oksijenleme ile cildi yeniden canlandırır. 
 • Cildin en alt katmanlarına kadar etki eden etken madde içeriği ve nazikçe gerçekleştirdiği cilt soyma işlemi sayesinde cilt dokusunda iyileşme ve parlama elde edilir. 
 • Pigmentasyon sorunu ve güneş ışınlarına korunmasız olarak maruz kalınması nedeniyle meydana gelen cilt lekelerinin rengini önemli ölçüde açarak ciltte ton eşitliği sağlar. 
 • Cilt dokusunda iyileşme ve yenilenme sürecini başlatır. 
 • Kişiyi daha taze ve daha sağlıklı bir cilt görünümüne kavuşturur.  

OxyGeneo Kimlere Uygulanır?

OxyGeneo  bir diğer adıyla oksijenli cilt bakım uygulaması, en hassas cilt tipleri de dahil olmak üzere her cilt tipi için uygulanabilen bir işlemdir. OxyGeneo uygulaması esnasında cildin hafifçe soyularak ölü derilerden arındırılması ve cildin yenilerek canlı bir görünüme kavuşması hedeflenirken, tüm bunlar oldukça nazik bir şekilde ve cilt dokusuna zarar vermeden yapılır. İşlem sonrasında kişinin günlük yaşamına hemen dönüyor olması ve yan etkisiz bir uygulama olması, bu işlemin sıklıkla tercih edilme sebeplerinden biridir. OxyGeneo uygulaması için en uygun adaylar;

 • Mat cilt görünümünden rahatsız olan,
 • Cildinde ton eşitsizliği bulunan,
 • Güneş lekelerine sahip,
 • Yaşlanma belirtilerini taşıdığından dolayı cildine anti-aging etkili bir uygulama yaptırmak arzusunda olan,
 • Daha parlak, daha canlı ve taze cilt görünümüne sahip olmak isteyen,
 • Cildin ihtiyaç duyduğu etken maddeler cildin en alt katmanına kadar ulaşırken, cildin yüzeyine derinlemesine temizlik uygulanarak gözeneklerini birikmiş kir ve yağlardan arındırarak cildine nefes aldırmak isteyen, 
 • Günlük hayatına ara vermek istemediğinden dolayı yan etkili diğer işlemlerden uzak duran,
 • İyileşme ve pansuman süreci yaşamadan yalnızca 60 dakika sürecek bir işlemle hayalini kurduğu aydınlık cilt görünümüne kavuşmak isteyen kadın ve erkeklerin hepsi OxyGeneo işlemi için uygun adaylardır. 

OxyGeneo Kaç Seans Yapılmalı?

Tüm diğer medikal ve estetik uygulamalarda olduğu gibi OxyGeneo uygulamasının da kaç seans yapılacağı tamamen kişinin ihtiyacına göre değişkenlik göstermektedir. Ancak ortalama bir seans sayısından bahsetmemiz gerekirse, genellikle 6-15 gün aralıklara yapılacak şekilde 45 dakikalık OxyGeneo uygulamasının 4-6 seans olarak uygulanması arzu edilen canlı cilt görünümü için yeterli olduğunu söyleyebiliriz. 

OxyGeneo Uygulamasının Fiyatı Nedir?

OxyGeneo (Oksijenli Cilt Bakım) uygulaması, Quartz Klinik’te sıklıkla yapılan işlemlerden biridir. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin haber ve internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Ayrıca OxyGeneo uygulamasının fiyatı kişinin cildinin ihtiyacına, belirlenen seans sayısına, doktorun tecrübesine ve kliniğin kalitesine göre değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle OxyGeneo uygulaması yaptırarak cildin tazelenmiş görünüm ve anti-aging etkisine kavuşmak isteyen hastalarımız Quartz Klinik 0212 241 46 24 numaralı hattımızdan bize ulaşarak randevu ve bilgi alabilirler.