Deep lift ip askı, ciltte özellikle yüz bölgesinde zaman içerisinde yaşlanma ve yer çekimine bağlı olarak meydana gelen elastikiyet kaybı, sarkmalar ve kırışıklıkların daha iyi bir görünüme kavuşmasını sağlayan cerrahi müdahale gerektirmeyen medikal bir estetik uygulamasıdır. 

Deep lift dünyada ilk ve tek örgü iskelet yapısı teknolojisine sahip askıdır. Deep lift etkin doku tutunması, kolajen oluşumu, maksimum dayanıklılık ve doku yenilenmesini sağlar. Bu sayede ciltteki sarkmalar ve kırışıklıklar iyi bir görünüme ulaştırılabilir. Ciltteki bu problemlerin tedavisinde kullanılan diğer iplerden farkı ise, yüksek tutunma gücü, yenilikçi üst düzey yüz gençleştirmesi, hızlı lifting etkisi ve uzun süreli kalıcılığıdır. Aynı zamanda yerleştirildiği bölgelerdeki dokuların arasında dikey tutunmayı da tetikleyerek lift edilen ve edilmeyen dokular arasındaki farkı en aza indirir.

Deep lift özellikle yüz bölgesindeki sarkmalar ve kırışıklıklarda tercih edilen bir uygulamadır. Bu askılama işlemi ile yüzdeki elmacık, çene, kaş, boyun, gıdı hattı yukarı doğru kaldırılabilmektedir. Aynı şekilde göz çevresinde de şekil verilerek düşük kaşlar kaldırılabilir. 

Genel anestezi gerektirmeden lokal anestezi yoluyla klinik şartlarında gerçekleştirilen uygulama yaklaşık olarak 30-40 dakika sürer ve devamında kişi günlük yaşamına hızlıca dönebilir. İşlem ve işlem sonrası iyileşme süresi çok kısa olduğu ve ağrısız, acısız bir uygulama olduğu için cerrahi düzeyde müdahale gerektirmeyen sarkmalara ve kırışıklıklara sahip kişilerin sıklıkla tercih ettiği bir uygulamadır.

Deep lift ip askı uygulaması ciltteki sarkma ve kırışıklıkları iki yolla toparlar. İplerin yukarı çekilmesi ile yüz yukarı kaldırılır aynı zamanda yerleştirilen bu ipler cildin alt katmanlarındaki hücreleri tetikleyerek kolajen üretimi yapmasını sağlar. Bu kolajen üretimi sayesinde cilt daha canlı ve genç bir görünüme sahip olur. 

Deep Lift İp Askı Nasıl Uygulanır? Nasıl Etki Eder? 

Deep lift ip askı uygulamasından önce hastanın cilt durumu detaylı bir şekilde uzman bir hekim tarafından analiz edilmelidir. Kişinin cilt tipi ve cildindeki sarkma, gevşeme, elastikiyet kaybı gibi sorunların miktarı belirlenerek kişinin işleme uygun olması durumunda bir hazırlık sürecine girilir. Hekim tarafından bu uygulamada kullanılacak ipler ve hangi bölgelerde iplerin gerekli olduğu belirlenir ve bu sayede haricindeki bir bölgede işlem yapılmaz. 

İşlem, belirlenen bölgelerin özenle temizlenmesi ve hazırlanması adımıyla devam eder. Bu adım işlem sonrasında oluşabilecek enfeksiyonları önlemek adına özen gösterilmesi ve atlanmaması gereken bir adımdır. Tüm mikrop ve kirlerden arındırılan bölgelere lokal anestezi bir krem yardımıyla uygulanır ve uyuşukluk sağlanır. Anestezi sayesinde uygulama sırasında hasta herhangi bir ağrı veya acı hissetmez, hastaya konforlu bir uygulama sağlanır.

Temizlik ve uyuşturma aşamalarından sonra sıra iplerin uygulanmasına gelir ve ipler cildin alt katmanlarındaki dokulara belirlenen bölgelere açılan ufak delikler aracılığı ile yerleştirilir. Lifting etkisi yaratmak için belirlenen bölgelere doğru iplerin gerilmesiyle cilt gerginleştirilir. İstenen gerginliğe ulaşıldığı noktada işlem iplerin kesilmesiyle bitirilir. İpleri yerleştirmek için açılan ufak kesiler çok küçük oldukları için herhangi bir dikiş yardımıyla kapatılmaya ihtiyaç duymazlar bu sebeple dikiş izi kalma olasılığı da yoktur. 

Deep Lift İp Askı Uygulamasından Kimler Yararlanabilir?

Deep lift ip askı uygulaması, yüzünde uygulamaya elverişli düzeyde sarkmalara ve kırışıklıklara sahip kişiler tarafından tercih edilebilir. Özellikle 30 yaş ve üzeri kişilerde yaşlanma ile bu problemler ortaya çıkmaya başlamaktadır ve kişiyi psikolojik olarak da rahatsız etmektedir.

Hem kadın hem de erkeklerde uygulanabilir fakat her cinsiyet için farklı yaklaşımlar göz önünde bulundurularak uygulama planlanır ve yapılır. 

Deep Lift İp Askı Hangi Bölgelere Uygulanabilir? 

Deep Lift ip askı uygulamasından önce cildin detaylı bir analizi yapılır ve bu analiz göz önünde bulundurularak hastanın isteğine, ihtiyacına göre işlemin yapılacağı bölgeler belirlenir. Deep Lift ip askı yöntemi;

 • Yüz bölgesi sarkmaların ve gevşemelerin en çok gözlendiği ve kişileri en çok rahatsız eden bölgedir. Elmacık kemiği, çene, kaş, yanak bölgelerinde oluşan sarkmalarda, 
 • Boyun ve gıdı bölgesi de zaman içerisinde sarkma, yer çekimi ve kilo alıp vermeye bağlı olarak değişimlerin gözlendiği bölgelerdir. Bu bölgelerde oluşan sarkma ve gevşemelerde,
 • Çene hattındaki ovalleşmede, 
 • Ağız etrafındaki yanaklarda meydana gelen aşağı doğru sarkmalarda

etkili bir uygulamadır. Tüm bu sorunların toparlanmasında deep lift askı uygulaması rahatlıkla uygulanabilmektedir. 

Deep Lift İp Askı Avantajları ve Dezavantajları

Avantajları;

 • Deep lift ip askı uygulaması lokal anestezi ile uygulanabilen ve aynı gün içerisinde hastanın günlük hayatına dönebileceği bir uygulamadır.
 • Yan etkileri yok denecek kadar az ve memnuniyet oranı yüksek bir medikal uygulamadır.
 • Uygulanan ipler ile dikey tutunma teşvik edilerek yukarı doğru kaldırma işlemi gerçekleşir.
 • Hastanın memnun olmadığı bir nokta olduğu durumlarda ek ipler ile düzeltmelere olanak sağlayan bir işlemdir.
 • Yerleştirilen ipler kolajen üretimini tetikleyen bir sürece girilmesini sağlar ve kolajen cildin yenilenmesini ve toparlanmasını sağlar.
 • İplerin yerleştirilmesini sağlayan ufak kesiler dikiş gerektirmez bu sebeple uygulama sonrasında iz kalma olasılığı ve pansuman ihtiyacı yoktur. 
 • Maliyeti cerrahi işlemlere göre daha azdır.

Dezavantajları;

 • Deep lift ip askı uygulaması sarkmalar ve kırışıklıklar için tercih edilen bir uygulamadır fakat ileri düzeydeki sarkmaları toparlayabilecek bir uygulama değildir. 
 • Uygulamanın ömrü yaklaşık olarak 3-5 yıl arasında değişmektedir ve sonrasında etkisi azalır. Ömür boyu kalıcı bir uygulama olmadığı için zamanı geldiğinde sarkmalar ve gevşemeler yeniden olur, isteğe bağlı olarak tekrar edilmesi gerekir.
 • Uygulamanın yapılabilmesi için cilt dokusunun, deformasyonların derecesinin uygulama için uygun bir düzeyde olması gereklidir.

Deep Lift İp Askı Uygulama Sonrası 

Deep lift ip askı uygulaması kişilerin hızlıca günlük yaşamlarına dönebilecekleri uygulamalardan biridir fakat uygulama sonrasında işlemin beklenen sonucu vermesi için mutlaka dikkat edilmesi gereken durumlar vardır. Bunlar şu şekilde sıralanabilir:

 • Uygulama yapılan bölgenin darbelere karşı korunması gerekir.
 • Kan sulandırıcı ilaç veya gıdaların kullanımı uygulama öncesi ve sonrasında bir süreliğine sonlandırılmalıdır. 
 • Hassas cilt tipine sahip kişilerin uygulama sonrası ağrı ve hassasiyet hissettikleri görülebilir. Bu durumda doktorun önerdiği ağrı kesiciler ile ağrı hafifletilebilir.
 • Özellikle hassas cilt tipine sahip kişilerde oluşabilecek kızarıklıklar, şişlikler ve morarmalar için soğuk kompres uygulaması önerilir.
 • Deep lift ip askı uygulamasını takip eden 3 hafta süresince uygulamanın yapıldığı bölgeye masaj gibi baskı yapılan işlemler yapılmamalıdır.
 • Ödemin artmasını engellemek için hamam, sauna gibi sıcak ortamlardan uzak durulmalı, sıcak su ile banyo yapılmamalıdır.
 • Cildin her zaman güneşin zararlı ışınlarından korunması gereklidir ve özellikle cildin uygulama sonrasındaki bu hassas döneminde güneş kremi kullanımına daha çok özen gösterilmeli ve güneşin zararlı ışınlarına direkt olarak maruz kalınmamalıdır.

Deep Lift İp Askı Uygulamasının Etkisi Ne Kadar Sürer?

Deep lift ip askı işleminde bu uygulama için özel olarak üretilen ipler kullanılmaktadır. Bu ipler insan vücudu ile tamamen uyumlu olan ve vücutta kaldıkları sürede herhangi bir enfeksiyona neden olmayan iplerdir. İplerin etkileri kişiden kişiye 3-5 yıl arasında değişiklik göstermektedir. Bu süre içerisinde zamanla iplerin etkisi azalarak cilt eski haline döner. Etkilerin azaldığı veya bittiği dönemde işlem tekrarlanabilir.

Deep Lift İp Askı Fiyatları

Deep lift ip askı fiyatları birçok nedene bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Deep lift ip askı işleminde fiyatı etkileyen en önemli unsurlardan biri kullanılan iplerin kalitesi ve sayısıdır. Bunun haricinde doktorun tecrübesi, işlemin yapıldığı kliniğin donanımı, daha önce bu uygulamayı yaptıran kişilerin memnuniyetleri de fiyatı etkileyen diğer unsurlardır.  Estetik ve sağlık konularında internet sitelerinde fiyat vermek Sağlık Bakanlığına göre yasal olmayan bir durumdur. En doğru fiyat bilgisi için estetik işlemin yaptırılacağı kliniğe gidilerek doktora muayene olmak gereklidir. Yapılan bu muayene sonucunda kişide yapılacak olan işlemler belirlenerek yapılacak işleme göre en doğru fiyat bilgisi çıkartılır. 

Deep lift ip askı uygulaması hakkında daha fazla bilgi almak için bize iletişim sayfamızda yer alan bilgilerden ulaşabilir ve kolayca randevu oluşturabilirsiniz. Randevu aldıktan sonra kliniğimizde yer alan çalışan ve uzmanlar deep lift ip askı hakkında aklınıza takılan tüm soruları cevaplayacaktır. Daha genç görünen bir cilt görünümüne kavuşmak ve daha özgüvenli olmanız için sizlere estetiğin her alanında uzmanlarımız ile hizmet vermekteyiz. 0212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak deep lift ip askı fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.