Badem Göz Ameliyatı (Kantoplasti), son yıllarda önemli bir popülerlik kazanmış bu işlem, gözlerin dış köşelerini şekillendirerek daha çekici ve genç bir görünüm oluşturmayı amaçlar. Badem Göz Ameliyatı (Kantoplasti), gözün dış kanthusunu değiştirmek için yapılan cerrahi bir tekniktir. Dış kanthus, üst ve alt göz kapaklarının birleştiği dış köşeyi ifade eder. 

Kantoplastinin temel amacı, gözlerin şeklini, boyutunu ve simetrisini iyileştirerek yüzde daha uyumlu bir görünüm oluşturmaktır. Bu işlem genellikle gözlerini gençleştirmek, sarkık veya düşük göz kapaklarını düzeltmek ve taze ve genç bir görünüm elde etmek isteyen bireyler tarafından tercih edilir.

Badem Göz Ameliyatı Nedir?

Badem Göz Estetiği

Badem Göz Ameliyatı (Kantoplasti), günümüzde “cat eye” olarak da anılan ve sıklıkla talep gören bir estetik operasyondur. Bu operasyonda öz kenarlarının yukarıya doğru çekilerek yüze daha dinamik ve çekici bir görünüm kazandırılması amaçlanmaktadır. Kullanılan tekniğe bağlı olarak değişkenlik göstermekle beraber ortalama 3-6 yıl kadar kalıcılığa sahip bu operasyonun sonrasında kişi kendisini çok daha seksi ve bakışlarını çok daha dikkat çekici hisseder.

Badem Göz Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Badem göz estetiğine karar verilmeden önce hastanın gözleri ve göz çevresi işlemi yapacak olan doktor tarafından detaylı bir şekilde muayene edilir. Aynı zamanda hastanın operasyondan beklentileri de dinlenir. Badem göz estetiği için uygun aday olduğuna karar verilmesi halinde, hasta özelinde en uygun olan yönteme karar verilerek ameliyata başlanır. Ameliyat öncesinde uygulama bölgesine lokal anestezi yapılarak tamamen uyuşması beklenir. Bu sayede işlem esnasında hasta herhangi bir acı ya da ağrı duymadan son derece konforlu bir şekilde operasyonu tamamlayabilmektedir. 

Müdahale edilecek olan bölgenin tamamen uyuşmasının ardından enfeksiyon riskinin de ortadan kaldırılması için derinlemesine dezenfekte edilen gözlerin dış ve üst köşelerine mini kesiler atılır. 

Bu kesiler aracılığıyla işlem öncesinde karar verilen eriyen ya da daha uzun süreli dayanıklılığa sahip özel üretim ipler cilt altı dokusuna yerleştirilir. Bu ipler cildin altında kaldıkları süre boyunca herhangi bir negatif reaksiyona neden olmazken zaman içerisinde kendiliğinden eriyerek yok olurlar. Seçilen iplerin cilt altı dokusuna yerleştirilmesinin ardından ise göz ve göz çevresine istenen görünümü verebilmek için ipler yukarıya doğru gerilerek çekilir ve arzu edilen görünümün elde edilmesinin ardından belirlenen noktaya sabitlenir.

Genellikle 1-1,5 saat içerisinde tamamlanan badem göz estetiğinin sonrasında ise herhangi bir pansuman sürecine ihtiyaç duyulmaz. Sadece hassas ciltli kişilerde iplerin cilt altı dokusuna sokulduğu noktalarda hafif şişme ve ödem oluşabilmektedir. Badem göz estetiğinin olağan süreçlerinden olan bu hafif yan etkiler kısa süre içerisinde kendiliğinde geçtikleri gibi, bu süreçte hasta tarafından düzenli uygulanan buz kompreslerinin de oldukça faydası olmaktadır.

Badem Göz Ameliyatı (Kantoplasti) Faydaları

Kantoplasti, yüz estetiğini iyileştirmek isteyenler için birçok fayda sunar. 

 • Göz Simetrisi: Kantoplasti, eşitsiz göz şeklini ve asimetriyi düzeltebilir, dengeli ve uyumlu bir görünüm oluşturur.
 • Göz Kapaklarındaki Sıkılaşma: Bu işlem, sarkık veya düşük göz kapaklarını sıkılaştırabilir ve kaldırabilir, gözlere daha uyanık ve canlı bir görünüm kazandırır.
 • Gözlerin Daha Geniş Görünmesi: Kantoplasti, gözlerin daha açık, uyanık ve genç görünmesini sağlayarak onların daha geniş görünmesini sağlayabilir.
 • Göz Yorgunluğunun Giderilmesi: Kantoplasti, sarkık veya düşük göz kapaklarından kaynaklanan yorgun ve bitkin görünümü azaltabilir, daha canlı ve taze bir görünüm elde edilmesini sağlar.

Özgüvenin Artırılması: Gözlerin genel estetiğini geliştirerek kantoplasti, kişinin kendine olan güvenini artırabilir, kişisel ve profesyonel etkileşimlerde daha iyi hissetmesini sağlar.

Badem Göz Ameliyatı (Kantoplasti) Fiyatları

Badem Göz Ameliyatı (Kantoplasti), Quartz Clinique’de sıklıkla talep gören ve uygulanan bir işlemdir.  Quartz Klinik 0212 241 46 24 numaralı hattımızdan bize ulaşabilirsiniz ve size kişisel bir teklif sunacak olan uzmanlarımız Badem Göz Ameliyatı (Kantoplasti) ameliyatının maliyeti hakkında detaylı bilgi vereceklerdir.

Badem Göz Ameliyatı İçin Uygun Adaylar Kimlerdir?

 • Gözlerinin mevcut yapısından ve şeklinden memnun olmayan,
 • Dikkat çekici bir yüz ifadesine ve daha seksi bakışlara kavuşmak isteyen,
 • Göz çevresine ve göz altlarına aydınlık ve dinamik bir görünüm kazandırmak isteyen,
 • Göz ve göz çevresi sağlığı açısından herhangi bir rahatsızlığı bulunmayan,
 • Fiziksel,ruhsal gelişimini tamamlamış ve 18 yaşını dolduran bireyler,
 • Genel sağlık durumu açısından anestezi uygulanmasında ve operasyonun yapılmasında herhangi bir engeli bulunmayan herkes badem göz estetiği için uygun adaydır.

Badem Göz Ameliyatı (Kantoplasti) Sonrası Süreç Nasıldır?

 • Operasyon sonrasında kişi kendini iyi hissettiği anda eve dönebilir. Lokal anestezi altında gerçekleştirildiğinden, hastanede kalma zorunluluğu bulunmamaktadır.
 • İşlem esnasında gözlerin dış ve üst köşelerine atılan kesiler oldukça küçük olduğundan dolayı işlem sonrasında pansuman sürecine de ihtiyaç duyulmamaktadır.
 • Oldukça yan etkisiz bir işlem olmasına rağmen çok hassas ciltli kişilerde müdahale bölgesinde hafif şişme ve morluk yaşanma ihtimali bulunmaktadır. Ortalama 7-8 gün boyunca süren bu durum için hasta tarafından düzenli uygulanan buz kompresinin faydası olacaktır. Genellikle operasyonun üzerinden 10 gün geçmesiyle beraber bu hafif yan etkiler de tamamen geçerek göz çevresi normal görünümüne dönmektedir.
 • İyileşme süreci boyunca yüzdeki ödem oluşmasına neden olabileceğinden dolayı sauna, hamam ve spa gibi sıcak ortamlardan uzak durulmasında fayda vardır.
 • Yine iyileşme süreci boyunca işlem esnasında açılan kesi yerleri kaşınmamalı ve mikrop kapma riskinin ortadan kaldırılması için ellemekten uzak durulmalıdır.  

Şiddetli ağrı, aşırı şişme, kanama, görme değişiklikleri veya başka herhangi bir endişe verici belirti yaşarsanız, derhal cerrahınızla iletişime geçin. Tıbbi ekibinizle hızlı iletişim, herhangi bir olası komplikasyonun uygun değerlendirilmesi ve yönetimi için önemlidir.

Bu sürelerin yine de kişiden kişiye göre değişkenlik gösterebileceği göz önünde bulundurulmalıdır. Hastanın mimik yapma sıklığından göz çevresine uyguladığı bakım rutinine kadar pek çok faktör bu süreli kısaltabilmekte ve uzatabilmektedir.

Badem Göz Ameliyatı (Kantoplasti) Avantajları Nelerdir?

 • İşlem süresi oldukça kısadır. 
 • Genel anestezi uygulamasına gerek yoktur. Dolayısıyla anestezinin yan etki süreçleri ve riskleri de yaşanmamaktadır. 
 • Hastanede yatılmasına gerek olmadan kişi, aynı gün içerisinde evine dönebilmektedir. 
 • İşlem sonrasında pansuman süreci yoktur. 
 • Uzun iyileşme süreçlerine ihtiyaç duyulmadan kişi günlük yaşamına geri dönüş yapabilmektedir. 
 • Diğer göz altı ve göz çevresi estetik işlemleriyle beraber kombine olarak uygulanmasına imkan tanımaktadır. 
 • Bu operasyon sayesinde kişi bir yandan daha çekici ve seksi gözlere sahip olurken bir yandan da daha aydınlık ve kırışıksız bir göz altı ve göz çevresine de kavuşmuş olur. 
 • 18 yaşını dolduran ve genel sağlık durumu açısından herhangi bir engeli bulunmayan herkese uygulanma imkanına sahiptir. 

Badem Göz Ameliyatı (Kantoplasti) Kalıcı Mı?

Badem göz ameliyatının kalıcılığı, işlem esnasında gözlere istenilen şekli verebilmek için kullanılan ve cilt altı dokusuna yerleştirilen iplerin türüne göre değişkenlik göstermektedir.

Badem göz ameliyatı’nda kısa süre içerisinde kendiliğinden eriyen ipler kullanılabildiği gibi aynı zamanda daha uzun süreli dayanıklılığa sahip özel ipler de kullanılabilmektedir. 

Her iki tür ip de insan vücuduyla tamamen uyumludur ve cilt altı dokusunda kaldıkları süre boyunca herhangi bir negatif reaksiyona neden olmazlar. Kısa süre içerisinde eriyen iplerin kullanıldığı badem göz estetiğinin kalıcılığı ortalama 1,5-2 yıl kadar sürerken, daha uzun kalıcılığa sahip iplerin kullanıldığı badem göz estetiğinin etkileri ise ortalama 3-6 yıl kadar olmaktadır.

Badem Göz Estetiği Sonrasında İz Kalır Mı?

Badem göz estetiği esnasında hastanın gözlerine ve göz çevresine arzu edilen çekici görünümün kazandırılmasında kullanılan özel iplerin cilt altı dokusuna yerleştirilmesi için gözlerinin dış ve üst köşelerine atılan kesi yerleri oldukça küçüktür. Operasyonun bitiminde ise bu kesi yerleri eriyen dikişlerle kapatılmaktadır. Bu sayede işlem sonrasında hafif kırmızı olan dikiş izleri, iyileşme sürecinin tamamlanmasıyla beraber solarak tamamen belli belirsiz hale gelmektedirler. 

Badem Göz Ameliyatı Riskli Mi?

Badem göz ameliyatı, alanında uzman ve tecrübeli doktorlar tarafından hijyenik koşullar altında yapıldığı takdirde oldukça kolay ve risksiz bir operasyondur. İşlem öncesinde müdahale bölgesine lokal anestezi uygulamasının da yapılmasıyla beraber hasta acısız ve ağrısız bir şekilde operasyonu tamamlamaktadır. 

Yine işlem sonrasında pansuman sürecine bile ihtiyaç duyulmayan, oldukça kısa bir iyileşme dönemi bulunmaktadır. Ancak tüm şartlar sağlanmadığı takdirde, doğru ellerde ve doğru şartlarda yapılmayan badem göz estetiğinin ise iki göz arasında asimetrik görünümün bulunmasından enfeksiyon kapılmasına kadar pek çok riskli durumu beraberinde getirebilmektedir. 

Bu nedenle her ne kadar basit bir operasyon olarak görülse bile istenmeyen riskli durumlardan korunmak için klinik ve doktor seçiminde titiz davranılması gerekmektedir.