Lazerle Dövme Sildirme

Lazerle Dövme Silme yaptırdığı dövmeden pişmanlık duyan ve onu sildirmek isteyen kişiler için işlevsel bir uygulamadır. Dövme silme işlemlerinde lazer teknolojisinden önce kullanılan eski yöntemler (ameliyat, kimyasal madde uygulaması, yakma gibi) bir yana bırakılarak son teknolojiyle çalışan cihazlar ve uygulama teknikleri kullanılmaya başlanmıştır. Lazerle Dövme Silme dövme silme işleminin sorunsuz gerçekleştirildiği ve memnuniyet verici sonuçlar sağlanan bir yöntemdir. Dövme sildirmek isteyen kişiler bu sayede risksiz, ağrısız, konforlu bir şekilde dövmelerinden kurtulmaktadır. Lazerle Dövme Silme işlemi sonrası pürüzsüz, temiz, aydınlık bir cilde kavuşmak mümkündür.

Dövme Sildirme Nedenleri Nelerdir?

Dövme yapıldıktan sonra her 4 kişiden 1’i çeşitli nedenlerle dövmesini sildirmek istemektedir. Bu nedenler:

 • Dövmeden sıkılmak, eski tenine kavuşmak istemek
 • Dövmenin artık bir anlam ifade etmemesi, o ismi ya da sembolü vücutta taşımak istememek
 • Başka bir dövme yaptırmak istemek
 • Ciltte alerji oluşması
 • Dövmenin bazı meslekleri yapmaya engel teşkil etmesi
 • Bilinçsizce dövme yaptırmış olmak

Lazerle Dövme Silme Nedir?

Dövme sildirmek isteyen kişiler lazer sisteminin gelişmesiyle büyük bir rahat ve konfora kavuşmuşlardır. Lazer teknolojisi öncesi ameliyatla ya da çeşitli ilkel yöntemlerle bu işlemler yapılmakta ve oldukça zorlu bir süreç yaşanmaktaydı. Bu ilkel yöntemler hem ağrılı olmakta hem de cilt sağlığının bozulmasına yol açmaktaydı. Lazerle Dövme Silme cildindeki dövme izinden rahatsızlık duyan kişilere ve bu izi tamamen ortadan kaldırmaya yönelik yapılan lazer uygulamasıdır. Oldukça pratik, ağrısız, kesisiz ve risksiz yapılan bir işlemdir. Lazerle Dövme Silme Q Switch Nd yag lazer ya da pico lazer teknolojisiyle yapılmaktadır. 

Q Switch Nd:Yag Lazer Nedir?

Q Switch nd yag lazer teknolojisi son teknolojiyle geliştirilmiş bir sistemdir. Hem kolay, hızlı uygulanabilirliği hem de her cilt yapısı ve sorununa uygun çözüm sağlamasıyla oldukça başarılıdır. Derin dalga boyu seçenekleriyle cildin alt katmanlarına dek işlevseldir.  Geniş renk spektrumuna sahip olmasıyla her renk dövmede ve cilt tonunda etkilidir. Hızlı atım özelliğiyle hedeflenen dokuyu parçalama özelliğine sahipken çevre dokulara zarar vermez.

Lazerle Dövme Silme Kimlere Yapılır?

Lazerle Dövme Silme işlemi yapmak için şu şartlar aranmaktadır:

 • 18 yaşını doldurmuş olmak
 • Hamile ya da emzirme döneminde olmamak
 • Dövmenin en az 3 hafta önce yapılmış olması
 • Dövme bulunan alanda açık yara olmaması
 • Egzama, mantar, uçuk gibi cilt rahatsızlığı ya da enfeksiyonu bulunmamak
 • Hepatit B hastası olmamak
 • Lazer işlemi için alerjik reaksiyon oluşma riski bulunmamak

Lazerle Dövme Silme Nasıl Yapılır?

Lazerle Dövme Silme anestezi gerektirmeyen bir işlemdir. Fakat ağrı eşiği düşük ya da hassas kişiler için lokal anestezi uygulanabilir. Dermatolog tarafından yapılan ilk muayenede dövme alanı incelenir. Dövmenin derinliği, kapsadığı alan, renkleri tahlil edilerek lazer işleminde hangi dalga boyu, hangi mod kullanılacağı planlanır. Uygulama alanı steril hale getirildikten sonra lazer cihazıyla uygulama başlatılır. Lazerin hızlı atım yapma özelliğiyle dövme pigmenti minik parçalara ayırır. Parçalara ayrılan pigmentler vücut tarafından absorbe edilerek atılır. Seanslar ilerledikçe parçalanma ve vücuttan atılma sonucu dövme izinde silikleşme ve yok olma görülür.

Lazerle Dövme Silme Kaç Seans Sürer?

Lazerle Dövme Silme işlemi dövmenin derinliği, rengi, boyutu gibi çeşitli faktörlere bağlı olarak 3-15 seans arası değişmektedir. Dövme yapılmasının üstünden geçen zaman da dövme silinmesi için önemli bir faktördür. Dövme ne kadar uzun süre önce yapıldıysa silinmesi de o ölçüde uzamaktadır. Dövmenin koyu renk olması lazer ışığının o renk pigmentini daha kolay görüp parçalaması için kolaylık oluşturmaktadır. Böylece koyu renk dövmelerde daha kolaylıkla işlem tamamlanabilmektedir. Her seans arası ortalama 1-2 ay sürmektedir. Her seans sonrasında dövmenin silikleşme durumu görünmektedir.   

Lazerle Dövme Silme Sonrası Nasıl Geçer?

Lazerle Dövme Silme uygulaması sonrasında kızarıklık, kabuk oluşumu görülebilir. Soğuk kompres uygulayarak rahatlama sağlanabilir. 2-3 hafta içerisinde kızarıklık, kabuklanma, kaşınma gibi etkiler yok olacaktır. Bu süreçte dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

 • Dövme alanı darbelerden korunmalıdır. Hijyen tutulmalıdır.
 • İlk 24 saat su değdirilmemelidir.
 • Sıcak banyo yapılmamalı, hamam, sauna gibi yerlerden uzak durulmalıdır.
 • Dövme kaşınmamalı, kabuklar koparılmamalıdır.
 • Güneş ışığının direkt dövme alanına gelmesi engellenmelidir.
 • Dövme alanına başka işlem uygulanmamalı, kozmetik sürülmemelidir.

Lazerle Dövme Silme Fiyatı

Lazerle Dövme Silme fiyatları çeşitli faktörlere göre değişir. Bunun için öncelikle muayene olarak dövmenin boyutu, derinliği, renk çeşitliliği incelenerek kaç seans uygulama yapılacağı belirlenir. Dövme silme fiyatları uygulayan kişinin deneyimi, kullanılan cihaz teknolojisi gibi etkenlere bağlı olarak da değişmektedir. En doğru fiyat bilgisi muayene olduktan sonra edinilebilir. 

Lazerle Dövme Silmede Ağrı Olur Mu?

Lazerle Dövme Silme işlemi çok hafif ağrı hissedilen bir işlemdir. Çoğu kişide anesteziye gerek duyulmaz. Hassas olan kişiler için anestezik krem uygulanarak ağrı hissi yok edilir. Uygulama sonrasında ise ağrı, acı olmaz. Ağrı kesici kullanmaya gerek yoktur. 

Lazerle Dövme Silme Yöntemiyle Dövme Tamamen Silinir Mi?

Dövme silmede %100 başarı sağlanması pek çok faktöre bağlıdır. Uygulayan kişinin deneyimi, lazer cihazının son teknolojiye uygun olup olmaması, dövmenin tek renkten ya da çeşitli renklerden oluşması, dövmenin boyasının deriye hangi oranlarda verildiği, boya kalitesi gibi pek çok ayrıntı dövme silme işleminin başarısını etkilemektedir. Lazerle Dövme Silmenin nasıl bir sonuç sağlayacağı ilk muayene sırasında ayrıntılı olarak kişiye bildirilmelidir. Bazı kişiler dövmelerini kısmi olarak sildirme talebinde bulunmaktadırlar. Bu kişilere uygulanan farklı lazer modu ve tekniği ile kısmi dövme silme işlemi yapılabilmektedir.

Lazerle Dövme Silme Güvenli Midir?

Lazerle Dövme Silme işlemi Dermatolog tarafından uygulanması gereken bir işlemdir. Cilt sağlığı hem genel sağlığı hem de dış görünüşü etkilediği için cilde uygulanan her işlemin deneyimli ve uzman dermatologlar tarafından yapılması gerekir. Lazerle Dövme Silme kişinin cildine uygun tedavinin uygulandığı ve hijyenik koşulların sağlandığı ortamda yapıldığı sürece risksiz, güvenli bir işlemdir. Ciltte lezyonlara, kanser oluşumuna, deformasyona yol açmaz.

Lazerle Dövme Silme Sonrası İz Kalır Mı?

Lazerle dövme izinin ne ölçüde silineceği doktor tarafından yapılan muayenede belirtilmektedir. Uygulama sonrasında kızarıklık, kabuklanma gibi etkiler oluşsa da bu etkiler 1-2 hafta içinde yok olmaktadır. Bu geçici etkilerin haricinde ciltte başka bir iz kalmamaktadır. Lazerle Dövme Silme işleminde kullanılan Q Switch Lazer teknolojisi cildin tahriş olmasını, yan etkiler oluşmasını engelleyici; pürüzsüzleşmesi, aydınlık ve ışıltılı bir yapıya kavuşmasını sağlayan FDA onaylı cihazlardır.

Lazerle Dövme Silme Yöntemi İle Kalıcı Makyaj Da Silinir Mi?

Lazerle Dövme Silme işleminin kullanıldığı Q Switch Lazer teknolojisiyle kalıcı makyaj silme işlemi de yapılmaktadır. İşlemde ne kadar başarı elde edileceği kalıcı makyajın renk tonuna bağlıdır. Koyu renk makyajlarda başarı oranı yüksekken ciltle aynı tonda olan makyajlarda başarı oranı daha düşük olmaktadır.