Thulium Lazer , son yıllarda ismini sıkça duyduğumuz cilt uygulamalarındandır. Lekesiz cilde sahip kişilerin kendilerine olan güvenleri çok daha belirginken ve özellikle yüz bölgesinde leke bulunan kişiler kadın ise makyajla erkek ise sakallarla kamufle etmeye çalışıp içlerinden geldiği gibi hareket edememektedirler. Her aynaya bakışlarında yüzlerindeki bu lekeler daha da gözlerine batar ve kişiyi mutsuz eder. Yüzündeki leke sorununa çözüm arayıp, parlak ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak isteyen kişilere çözüm olarak sunulan ve en son teknolojiye sahip uygulamalardan biri de Thulium Lazer adı verilen lazer uygulamasıdır. Thulium Lazer veya Thulium Lazer Beauty olarak anılan bu uygulama esnasında ciltte aydınlatıcı etki gösteren lazer ışınlarından faydalanır ve lekeye yönelik diğer işlemlerden farklı olarak kişi, yüzündeki aydınlanmayı seanstan çıkar çıkmaz fark etmektedir. Sağladığı yüz güldürücü sonuçlarla günümüzde sıklıkla tercih edilen Thulium Lazer uygulamasının tüm bilinmeyenleri bu yazıda.  

Thulium Lazer Nedir ?

Thulium Lazer uygulaması, lazer teknolojisinden yararlanılarak kişinin istenmeyen cilt lekelerinden kurtulmasını sağlayan ve cildi yenileyen FDA onaylı bir uygulamadır. Diğer leke tedavilerinden farklı olarak, kişilerin daha hızlı bir şekilde cilt lekelerinden kurtulmalarını ve daha parlak daha aydınlık bir yüze sahip olmalarını sağlar. Gözle görülür ilk fark seanstan hemen sonra ortaya çıkarken, üzerinden zaman geçtikçe cilt parlama ve aydınlık bir görünüme sahip olmaya devam eder. 

Thulium Lazer  İşleminin Faydaları Nelerdir?

Thulium Lazer lazer işlemi her ne kadar spesifik olarak cilt lekelerinin giderilmesinde ve yüzün daha aydınlık bir görünüme kavuşmasında kullanılıyor olsa da bunlara ek olarak ciltteki ince çizgi ve kırışıklıkların giderilmesini, genişleyen gözeneklerin sıkılaşarak cildin yenilenmesini, parlak ve genç cilt görünümünün elde edilmesini sağlamaktadır. 

Thulium Lazer  İşlemi Nasıl Yapılır?

Thulium Lazer işlemi, kişinin cildinin ihtiyacına yönelik olarak hazırlanan ve özel içeriklere sahip serumların seans esnasında cilde yedirildiği bir uygulamadır. Ağrısız ve acısız bir uygulama olması sayesinde öncesinde lokal olarak da olsa anestezi uygulaması gerektirmeyen bu işlem esnasında ilk olarak lazer teknolojisi aracılığıyla mikro atılımlar yapılır. Ardından seans öncesinde cildin ihtiyacına göre belirlenen serumlar lazerle açılan kanallar aracılığıyla cildin alt katmanına gönderilmeleri için iyice cilde yedirilirler. Bu işlem uygulama bölgesine ve kişinin cilt durumuna göre değişmekle beraber ortalama 30-45 dakika kadar sürmektedir. Kişi, ilk seansın sonrasında bile cildindeki aydınlanma ve parlama ile lekelerdeki açılmayı fark ederken, devam eden günlerde bu olumlu etkiler artarak devam etmektedir. 

Thulium Lazer  Hangi Ciltler İçin Uygundur?

Oldukça yan etkisiz ve yüz güldüren sonuçlara sahip Thulium Lazer uygulaması cildinde aydınlık görünüm ve sağlıklı bir parlaklık isteyen, cilt lekelerinden rahatsız olup yan etkisiz bir şekilde günlük hayatına dönüşüne engel olmadan bu lekelerden kurtulmayı arzu eden, sıkı ve daha genç bir cildin hayalini kuran tüm kadın ve erkekler için Thulium Lazer oldukça uygun bir uygulamadır. Kızarıklık, şişlik, morarma vb. yan etkilere neden olmaması sayesinde en hassas ciltli kişiler için bile uygun olan Thulium Lazer uygulaması, kırışıklık ve ince çizgilerde de iyileşme sağladığından dolayı leke ve mat cilt görünümüne ek olarak bu sorunlara sahip olan kişiler için de sıklıkla tercih edilmektedir. 

Thulium Lazer Hangi Amaçlar İçin Kullanılır?

Diğer klasik leke tedavileri ile kıyaslandığında çok daha hızlı sonuç alınmasını sağlayan Thulium Lazer uygulaması yalnızca leke problemi için değil, pek çok cilt sorunu için sıklıkla tercih edilen bir uygulamadır. Thulium Lazer işleminin kullanıldığı alanlar ise;

 • Cilt renginin açılmasında ve ton eşitsizliklerinin giderilmesi,
 • Daha parlak ve canlı cilt görünümünün elde edilmesi,
 • Ciltteki gözeneklerin sıkılaştırılarak yenilenme sürecinin başlatılması,
 • Pigment, yara ve skar izlerinin tedavisi,
 • Anti-aging etki sağlayarak ciltteki ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümlerinin iyileştirilmesi,
 • Boyun ve dekolte bölgesinin bakımı,
 • Melasma bakımı,
 • Çeşitli sebeplerden dolayı meydana gelen ve kişiyi rahatsız edip kamufle etme ihtiyacı hissettiği cilt lekelerinin giderilmesinde Thulium Lazer işlemi sıklıkla kullanılmaktadır. 

Thulium Lazer  İşleminin Diğer Cilt Bakımlarından Farkı Nedir?

Diğer cilt bakım uygulamalarından farklı olarak çok daha hızlı bir şekilde tedaviye yanıt alınmasını sağlayan ve bu sayede kişiyi arzu edilen cilt görünümüne çok daha hızlı bir şekilde kavuşturan Thulium Lazer uygulamasının klasik cilt bakımlarından farkları;

 • Ağrısız ve acısız bir işlem olması sayesinde herhangi bir anestezi türüne ihtiyaç duyulmaz. 
 • Oldukça konforlu bir işlemdir ve ortalama 30-45 dakika içerisinde tamamlanır. 
 • Uygulama bölgesinde morluk, şişlik veya kızarmalara neden olmaz. Bu sayede kişi, işlem sonrasında günlük yaşamına kolaylıkla geri dönebilir. 
 • Uygulama sonrasında ihtiyaç duyulan iyileşme ve pansuman süreci gibi süreçleri yoktur.
 • 4 mevsim rahatlıkla uygulama yapılma imkanı sunar. 
 • Cildin en alt tabakasına kadar nüfuz eden serum uygulaması sayesinde cildin en iç tabakasından en dış tabakasına kadar yenilenme ve canlanma sağlanır. 
 • Yan etkisiz bir uygulama olması sayesinde en hassas ciltli kişiler için bile yapılabilen bir işlemdir. 

Thulium Lazer Kaç Seans Yapılır? 

Tüm diğer medikal ve estetik uygulamalar da olduğu gibi Thulium Lazer uygulamasının da kaç seans yapılacağı kişinin cildinin ihtiyacına göre değişkenlik göstermektedir. Ancak genel bir seans aralığı ve sayısından bahsetmemiz gerekiyorsa ortalama 1-2 hafta aralıklarla yapılan 3-5 seanslık Thulium Lazer uygulamasının kişinin istediği canlı, parlak, aydınlık, lekesiz ve genç cilt görünümüne kavuşulması için yeterli olacağını söyleyebiliriz. 

Thulium Lazer Kaç Günde Etkisini Gösterir?

Thulium Lazer uygulamasının ilk etkileri seans biter bitmez ortaya çıkmaya başlar. Kişi, cildindeki ilt etkiyi seans sonrasında rahatlıkla görebilir. Devamındaki birkaç gün boyunca da bu etkiler artarak devam ettiğinden dolayı olumlu sonuçları çok daha belirgin bir şekilde ortaya çıkmış olur. Kişiden kişiye göre değişmekle beraber ortalama 3-4 seanslık Thulium Lazer uygulamasıyla beraber ise arzu edilen cilt görünümüne kavuşulmuş olur.  

Thulium Lazer Etkisi Ne Kadar Sürer?

Thulium Lazer Lazer uygulaması ciltte kolajen artışını ve yenilenme sürecini destekleyen, leke ve pigmentasyon problemlerine çözüm sunarken aynı zamanda kırışıklık ve ince çizgilerin görünümünde de iyileşme sağlayan oldukça yan etkisiz ve basit bir uygulamadır. İşlemin ilk etkileri seansın hemen ardından görülmeye başlarken, lazer ışınları aracılığıyla açılan cilt kanalları sayesinde cildin ihtiyaç duyduğu içeriklerin serum olarak cildin en alt katmanına kadar gönderilmesi, işlemin etkilerinin cilt altında uzun süre boyunca devam etmesini sağlar. Bu nedenle Thulium Lazer uygulamasından sonraki 3-6 ay boyunca da vücuttaki kolajen artışı, onarım ve yenilenme süreci devem eder. 

Thulium Lazer İşleminin Fiyatı

Thulium Lazer lazer işlemi, Quartz Klinik’te yapılan ve yüz güldürücü sonuçlar sağladığımız işlemlerdendir. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin haber ve internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Ayrıca Thulium Lazer lazer işleminin fiyatı kişinin cildinin mevcut durumuna, belirlenen seans sayısına, doktorun tecrübesine ve kliniğin kalitesine göre değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle Thulium Lazer uygulaması yaptırarak cildindeki lekelerin giderilmesi, kırışıklık ve çizgilerin görünümlerinin iyileştirilmesi ve daha canlı daha genç bir cilt görünümüne kavuşmak isteyen hastalarımız Quartz Klinik 0212 241 46 24 numaralı hattımızdan bize ulaşarak randevu ve bilgi alabilirler.