Saç Lazeri Tedavisi, saç dökülmesini durdurup mevcut saç köklerinin güçlenmesini tetikleyici uygulamalardan biridir. Saç dökülmesine çözüm olarak sunulmaktadır. Zayıf saç köklerini harekete geçirip ardından ilgili bölgeye uygulanan Thulium lazer aracılığıyla saç büyümesini teşvik eden lazer saç tedavisine dair bilinmesi gereken tüm detaylar bu yazıda. 

Saç Lazeri Tedavisi Nedir?

Saç Lazeri Tedavisi, genetik, yapısal ve hormonal faktörler ile stres, sağlıksız beslenme ve çeşitli sağlık sorunları nedeniyle meydana gelen saç dökülmesine çözüm olarak sunulan bir uygulamadır. İşlem esnasında lazer ışınları aracılığıyla uygulandığı bölgedeki saç köklerini uyararak doğal saç döngüsü ve saç büyümesi tetiklenmektedir. Saç köklerini yeniden güçlendiren lazer saç tedavisi ile kolaylıkla ve kısa süre içerisinde istenen sonuçlar elde edilmeye başlanmaktadır. 

Saç Lazeri Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Lazerle saç tedavisi oldukça kısa süre içerisinde ve konfor içerisinde uygulanan bir işlemdir. Uygulama öncesinde yapılan detaylı muayene sonrasında hastanın mevcut saçlarının durumu lazer saç tedavisi için uygun görülürse işleme karar verilir. Uygulamanın en başında zayıflamış saç kökleri hedef alınarak etkili lazer ışınları uygulanır ve saç köklerine canlılık katılır. İşlem esnasında kişi yalnızca hafif bir ısı ve rahatsızlık hissi duymaktadır. 

Saç Lazeri Tedavisi Kaç Seans Uygulanır?

lazer saç tedavisi

Saç Lazeri Tedavisinin kaç seans uygulanacağı kişiden kişiye göre değişkenlik göstermektedir. Kişinin saç dökülme hızı, miktarı, saçlarının kalınlığı, kalitesi, gürlüğü, canlılığı ve saç köklerinin ne kadar sağlıklı olduğu yapılacak olan lazer saç tedavi seans sayısını etkilemektedir. Genellikle etkili bir sonuç için 8-10 haftalık kürler halinde uygulanmalıdır. Lazer saç tedavi seansları ortalama 20 dakika kadar sürmektedir. Bu şekilde uygulanan lazer saç tedavisi ile 2 ay içerisinde ilk etkiler görülmeye başlanırken, 3.ay itibariyle de arzu edilen saç görünümü yavaş yavaş elde edilmeye başlanmaktadır. Haftada bir kez uygulanan ve ortalama 8-10 hafta kadar devam eden saç lazeri tedavisi esnasında kişi, yalnızca uygulamayı yapan doktorun önerdiği saç bakım ürünlerini ve şampuanlarını kullanmalı, etkili sonuçlar için tedavi süresi boyunca kendisine söylenen talimatlara harfi harfine uymalıdır. 

Saç Lazeri Tedavisi Kimlere Uygulanır?

Saç Lazeri Tedavisi, 18 yaşını doldurmuş olup yoğun olarak saç dökülme sorunu yaşayan ve bu duruma bir dur demek isteyen tüm kadın ve erkeklere uygulanmaktadır. Saç dökülmesinin ise birden fazla sebebi olmaktadır ve bu sebeplere sahip olan kişilere de lazer saç tedavisi uygulanmaktadır. Bunlar arasında;

 • Genetik ve yapısal nedenler
 • Hormonal bozukluklar
 • Otoimmun hastalıklar
 • Saç derisi enfeksiyonları
 • Sık saç yıkama
 • Saçları sıkı toplama
 • Androgenetik alopesi (erkek tipi kellik)
 • Stres
 • Düzensiz ve sağlıksız beslenme
 • Yoğun sigara ve alkol tüketimi
 • Bazı ilaçların yan etkisi nedeniyle dökülme

Saç Lazeri Tedavisi Fiyatı

Saç Lazeri Tedavisi, Quartz Klinik’te alanında uzman ve deneyimli kişiler tarafından yapılmakta ve oldukça yüz güldürücü sonuçlar sağlamaktadır. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin haber ve internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Ayrıca lazer saç tedavisi fiyatı doktorun tecrübesine ve kliniğin kalitesine göre değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle lazer saç tedavisi yaptırarak daha canlı, daha sağlıklı ve daha gür saçlara kavuşmak isteyen hastalarımız Quartz Klinik 0212 241 46 24 numaralı hattımızdan bize ulaşarak randevu ve bilgi alabilirler.

Saç Lazeri Tedavisinin Etkileri Nelerdir?

 • Saç dökülmesini durdurmayı amaçlamaktadır. 
 • Saç köklerinin emilimini arttırarak güçlenmelerini sağlamaktadır. 
 • Saçtaki kan dolaşımını desteklemektedir.
 • Mevcut saçların daha güçlü ve daha canlı olmalarına katkı sağlamaktadır.
 • Sağlıklı saç köklerine ve saç derisine sahip olunmasını sağlamaktadır. 
 • Saçların ihtiyaç duyduğu şekilde yağ salgılanmasını hedeflemektedir. 
 • Sağlıklı ve doğal görünümlü saçlara sahip olan kadın ve erkeklerin psikolojileri düzelip sosyal yaşama rahatlıkla karışır hale gelmektedirler. 

Saç Lazeri Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

 • Saç dökülmesine neden olan faktörlere işlem sonrasında dikkat edildiği takdirde, elde edilen sağlıklı saç kökleri kalıcı ve sağlıklı saçlara sahip olunmasını sağlar. 
 • Saç dökülmesini durdurmayı hedeflerken, aynı zamanda saçın gücünü de arttırır. 
 • Diğer saç uygulamalarına oranla daha uygun fiyatlı ve daha ulaşılabilirdir. 
 • Kısa süre içerisinde kolaylıkla tamamlanan bir uygulamadır. 
 • Non-invaziv bir uygulamadır. 
 • Uzun iyileşme ve pansuman süreçleri bulunmaz. 
 • İşlem esnasında kişi herhangi bir ağrı ya da acı duymaz. 
 • İşlem sonrasında kişi günlük yaşamına kolaylıkla geri dönebilir. 
 • Yan etkileri oldukça azdır ve kısa süre içerisinde kendiliğinden geçerler. 
 • Hem kadın hem de erkeklere uygulanabilmektedir. 

Saç Lazeri Tedavisinin Yan Etkileri Nelerdir?

Lazer saç tedavisi oldukça kısa süre içerisinde tamamlanan ve uzun iyileşme süreçleri olmadan kişinin direkt günlük rutinine dönebildiği bir uygulamadır. İşlem sonrasında görülen hafif kızarıklık, kaşıntı, rahatsızlık ve ısı hissi kişiden kişiye göre değişmekle beraber ortalama 3-4 gün içerisinde kendiliğinden tamamen geçmektedir. Bunlara ek olarak bazı kişilerde kuruluk, pullanma, kabuklanma, kabarcık oluşumu ve pigment değişikliği de meydana gelebilmektedir. Ancak tüm bu yan etkiler genellikle bir süre sonra azalarak geçmektedir. 

Saç Lazeri Tedavisinin Riskleri Nelerdir?

Lazer saç tedavisi, tüm diğer medikal ve estetik uygulamalar için de olduğu gibi alanında uzman ve tecrübeli kişiler tarafından hijyenik koşullarda ve uygun cihazlar kullanılarak yapıldığında risksiz bir uygulama olmakla beraber aksi durumlarda saç köklerine zarar verilmesinden saç dökülmesinin artmasına kadar pek çok riski beraberinde getirmektedir. Bu nedenle lazer saç tedavisi yaptırmadan önce seçilen kliniğin tüm gerekli şartları sağladığından emin olunması gerekmektedir. 

Saç Lazeri Tedavisinde Ağrı Acı Olur Mu?

Lazer saç tedavisi esnasında herhangi bir kesi ya da enjeksiyon yapılmadığından dolayı kişiler ağrı ve acı hissetmezler. Yalnızca uygulanan lazer ışınlarından dolayı hafif oranda bir sıcaklık ve rahatsızlık hissinin duyulması mümkündür. 

Saç Lazeri Tedavisi Saç Döker Mi?

Lazer saç tedavisi esnasında saç köklerine uygulanan lazer ışınları sayesinde saç köklerinde uyarılma ve canlanmanın sağlanması hedeflenmektedir. Saç hücreleri tarafından emilen lazer ışınları, hücre metabolizmasını hızlandırıp saç derisindeki kan akışını arttırır. Bu nedenle saç dökülmesinin aksine saç köklerinin cansızlığı ve dolaşım zayıflığı nedeniyle meydana gelen saç dökülmesini yavaşlatmayı ve mevcut saçları güçlendirmeyi amaçlamaktadır. 

Saç Lazeri Tedavisi Diğer Saç Uygulamalarıyla Kombine Olarak Uygulanabilir Mi?

Saç Lazeri Tedavisi, saç dökülme sorunu yaşayıp mevcut saç köklerini güçlendirerek daha sağlıklı ve daha gür saçlara sahip olmak isteyen kişilere tek başına uygulanabildiği gibi diğer Saç Mezoterapisi, Mikro Greft ve Saç Ekim tedavileri ile beraber kombine olarak da uygulanabilmektedir. Bu sayede çok daha kısa süre içerisinde daha etkin sonuçların alınması sağlanabilmektedir. Saç ekimi uygulamasının tamamlanmasının ardından ortalama bir ay sonra yapılan lazer saç tedavisi ile ekimin yapıldığı saç köklerine lazer ışınları gönderilerek bu köklerin uyarılmaları ve bu sayede de daha iyi beslenerek daha sağlıklı saç çıkışı sağlanabilmektedir. 

Saç Lazeri Tedavisi Androgenetik Alopeside Uygulanır Mı?

Lazer saç tedavisi, erkek tipi saç dökülmesi olarak da bilinen Androgenetik Alopesi durumunun tedavisinde de sıklıkla başvurulan yöntemlerden biridir. İşlem esnasında kişinin kafa derisine gönderilen 800-860 nanometre arasındaki fotonlar sayesinde saç kökleri uyarılır ve böylece ileri seviyeye henüz ulaşmamış olan Androgenetik Alopesi hastalarındaki saç dökülme sorununu yavaşlatmayı hedefler.