Ameliyatsız Yüz Germe

Ameliyatsız Yüz Germe yüz bölgesindeki yaşlılık etkilerini ameliyat olmadan gidermeye yarayan medikal uygulamalardır. Ameliyatsız Yüz Germe çözümleriyle kişi yüzündeki kırışıklık, sarkma, çökme gibi olumsuz etkilerden arınarak genç, parıltılı ve pürüzsüz bir cilde kavuşur. Her cilt yapısı ve deformasyon yoğunluğu için ihtiyacı karşılamaya yönelik yüz germe yöntemi mevcuttur. Yüz germe yöntemlerinin ağrısız, kolay, pratik uygulamalar olması nedeniyle kişide hızlı bir yenilik yaratmakta ve memnuniyet verici sonuçlar alınmaktadır.

Ameliyatsız Yüz Germe Nedir? 

Yaş aldıkça en dikkat çekici bölge olan yüz bölgesinde deformasyonlar artmaya başlar. Alın, göz çevresi, ağız kenarında kırışıklıklar, çizgiler oluşur. Yanaklarda çökme ve sarkmalar meydana gelir. Çene bölgesinde hat kaybı ve genişleme görülür. Yüz hacmini kaybederek aşağıya doğru inmeye başlar. Yaşın artmasıyla gelen bu olumsuz etkileri yaştan bağımsız olarak genetik özellikler, geçirilen hastalıklar, sık mimik kullanımı ya da aşırı kilo alıp verme gibi nedenlerle de yaşamak mümkündür. Böyle bir durumda Ameliyatsız Yüz Germe uygulamaları sayesinde ciltteki deformasyonlar giderilerek cilt ideal formuna kavuşturulur. Ameliyatsız Yüz Germe çeşitli ışınlar yardımıyla cildin ihtiyacı olan kolajen üretimini tetikleyerek ciltte istenen etkiyi oluşturur. Bu uygulamalar genel anestezi almadan ve kesi açılmadan yapılan uygulamalar olduğu için oldukça konforlu, hızlı sonuç sağlanan işlemlerdir.  

Ameliyatsız Yüz Germe Neden Yapılır?

Ameliyatsız Yüz Germe ile alın, şakaklar, göz çevresi, elmacık kemikleri, yanaklar, ağız çevresi, burun, dudaklar ve çene bölgelerindeki şu deformasyonlar giderilebilir:

 • Kırışıklık, çizgi oluşumu
 • Cildin sarkması, hacmini kaybetmesi
 • Ciltte çöküntüler olması
 • Cildin kuruması, parlaklığını yitirmesi, renk değişimi olması

Ameliyatsız Yüz Germe Kimlere Yapılır?

Ameliyatsız Yüz Germe uygulamaları şu kişilere uygulanabilir:

 • Yüzdeki deformasyon ileri seviyede olmayan kişiler (yüzdeki yaşlılık etkileri ileri seviyedeyse ancak ameliyatla çözüm sağlanabilir)
 • 18 yaşını dolduran kişiler (Ameliyatsız Yüz Germe genellikle 30-50 yaş arasına uygulansa da 18 yaşını doldurmuş herkese yapılabilir. Ameliyatsız Yüz Germe yaşlılık belirtileri oluşmadan önlem amaçlı da yapılmaktadır.)
 • Ameliyat olmak istemeyen ya da ameliyat olmasında engel bulunan kişiler
 • Hamile ya da emzirme döneminde olmayan kişiler
 • Kronik hastalığı ya da alerjik reaksiyonu olmayan kişiler

Ameliyatsız Yüz Germe Yöntemleri Nelerdir?

Ameliyatsız Yüz Germe uygulamalarından kişiye en uygun olanın belirlenmesi için kişinin cildi ve deformasyon derecesi incelenmelidir. En sık tercih edilen Ameliyatsız Yüz Germe uygulamaları şunlardır:

 • Thermage CPT: Cilt altına gönderilen radyo frekans enerjisi ile kolajen bantların ısınması ve aktif hale gelmesi sağlanır. Kolajenin tetiklenmesiyle cilt sıkılaşır, pürüzsüz ve canlı bir cilt oluşur. Thermage CPT geniş yüzeylere etki eden bir uygulamadır. Özel uygulama cihazıyla yapılan bu işlemde uygulandığı alanda tek bir nokta değil geniş alanlar radyo frekans enerjisinden etkilenir. Alın, göz çevresi, dudak kenarı, boyun hatta tüm vücut Thermage CPT ile gençleşme etkisi yaşayabilir. Bu nedenle yoğun deformasyon (kırışıklık, sarkma) yaşayan kişiler için işlevsel bir uygulamadır. Thermage CPT uygulanan alana göre 45-60 dakika sürmektedir. Tek seans uygulanması yeterlidir. Ciltte istenen etkinin oluşması 3 ay içerisinde olmaktadır.
 • Ulthera: Özel uygulama cihazıyla yapılan bu işlemde cilt altına gönderilen ultrason ışınlarıyla kolajen üretimi arttırılır. Focus Ultrason denilen bu sistem uygulanan alana fokuslanarak çalıştığı için dar yüzeylerde oldukça etkilidir. Uygulanan alanda sıkılaşma, pürüzsüzlük, lifting etkisi oluşmaktadır. İşlem 30-60 dakika sürede tamamlanmaktadır. Tek seans uygulanan bir işlemdir. Ciltte gençleşme etkisinin oluşması 3 ay içinde gerçekleşmektedir. 
 • Likit Yüz Germe: Likit yüz germe cildin gerekli noktalarına Hyalüronik Asit içeriğinden oluşan dermal dolgunun uygulanmasıdır. Dermal dolgu ile yüzdeki kırışıklık, sarkma, çökme etkileri kaybolur. Yüz hacimli, pürüzsüz, ışıltılı bir görünüme ulaşır. 10-15 dakika süren kısa ve kolay bir işlemdir. Dolgu maddesi ince uçlu bir enjektörle yüzdeki gerekli noktalara uygulanır. İşlemden sonra istenen dolgu etkisi 1 hafta içinde oluşmaktadır.

Bu uygulamalar haricinde Morpheus Altın İğne, Fotona 4D Lazer ya da çeşitli mezoterapi yöntemleri de Ameliyatsız Yüz Germe uygulamaları olarak kullanılmaktadır. 

Ameliyatsız Yüz Germe Fiyatları

Ameliyatsız Yüz Germe yöntemleri uygulanan yöntem, uygulanan alanın büyüklüğü, kullanılan malzeme, uygulayan doktorun deneyimi gibi pek çok etkene göre fiyatlandırılmaktadır. Kişiye özel fiyat bilgisi muayene sırasında kişinin deformasyonu incelenerek en uygun Ameliyatsız Yüz Germe yönteminin belirlenmesiyle oluşabilir.

Ameliyatsız Yüz Germe Sonrası Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Ameliyatsız Yüz Germe uygulamaları sonrasında kişi günlük yaşamına hemen dönebilir. Uygulama sonrasında şişlik, kızarıklık, ödem oluşumu görülebilir. Bu etkiler 3-4 gün içerisinde kaybolur. Bu süre içerisinde soğuk kompres uygulamak rahatlama sağlayabilir. Ameliyatsız Yüz Germe sonrasında bol su tüketmek, yüz üstü yatmamak, yorucu aktivitelerde bulunmamak, yüz bölgesini darbelerden korumak gerekir. Sıcak banyo yapmamak, hamam, sauna, solaryum gibi yüksek ısı ve buharlı ortamlarda bulunmamak, güneşlenmemek de dikkat edilmesi gereken durumlar arasındadır.  

Ameliyatsız Yüz Germenin Sağladığı Faydalar Nelerdir?

Ameliyatsız Yüz Germe kişiye şu faydaları sağlar:

 • Ameliyat olmadan, genel anestezi almadan ve kesi açılmadan işlem yapılır.
 • Ameliyatsız Yüz Germe uygulamalarının tümü zararsız, risksiz işlemlerdir.
 • Uygulama sonrasında iz kalmamaktadır.
 • Ciltte oluşan kırışıklık, sarkma, çökme, kuruluk gibi deformasyonların tümü giderilir cilt sağlıklı, genç, pürüzsüz bir yapıya kavuşur.
 • Tüm yöntemler kolay uygulanabilir, hızlı etki sağlanabilen işlemlerdir.
 • Tüm yöntemler ağrısız, acısız uygulamalardır.
 • Uygulamalar etkisi kaybolduğunda yeniden yapılabilir.
 • Ameliyatlı yüz germe yöntemlerine göre fiyat oldukça ekonomiktir.

Ameliyatsız Yüz Germe Kalıcı Mıdır?

Ameliyatsız Yüz Germe yöntemlerinin farklı kalıcılık süreleri vardır. Bu süre hem kişiden kişiye farklılık göstermekte hem de yöntemler arasında farklılık oluşturmaktadır. Ortalama olarak Thermage CPT yöntemi 2-4 yıl, Ulthera yöntemi 10-12 ay kalıcılık sağlamaktadır. Likit yüz germe yöntemi ise ortalama 1-1,5 yıl kalıcılık göstermektedir. Kişi uygulanan yöntem etkisini kaybedince isterse tekrar yaptırarak kalıcılık süresini uzatabilir.

Ameliyatsız Yüz Germe Uygulanırken Ağrı Olur Mu?

Ameliyatsız Yüz Germe yöntemleri uygulanmadan önce anestezik krem sürülerek uygulama bölgesi uyuşturulur. Kişi uygulama sırasında ağrı ya da acı hissetmez. Ameliyatsız Yüz Germe uygulamalarının hiçbirinde kesi açılmadığı için uygulama sonrasında da ağrı olmamaktadır. Kişinin ağrı kesici kullanmasına gerek kalmaz.

Ameliyatsız Yüz Germe Riskli Midir?

Ameliyatsız Yüz Germe yöntemlerinin tamamı güvenilir, zararsız ve risksiz işlemlerdir. Fakat uygulamaların istenmeyen sağlık sorunları ve kötü estetik sonuçlar oluşturmaması için bazı durumlara dikkat etmek gerekir. Özellikle Thermage CPT, Ulthera gibi cihazlı uygulamalarda cihazın FDA onaylı olması ve deneyimli doktorlar tarafından uygulanması gerekir. Likit yüz germe işleminde ise dolgu dozunun ve uygulanacak noktaların doğru belirlenmesi önem taşır. Ameliyatsız Yüz Germe yöntemleri bu nedenlerle Plastik cerrah ya da Dermatolog tarafından Sağlık Bakanlığı onaylı klinik, muayenehane, hastane ortamlarında uygulanmalıdır. 

Ameliyatsız Yüz Germe Kaç Seans Uygulanır?

Ameliyatsız Yüz Germe yöntemlerinden Thermage CPT, Ulthera, Likit yüz germe işlemleri tek seans uygulanmaktadır. Altın İğne, Fotona 4D Lazer gibi uygulamalar ise kişinin ihtiyacına göre 3-4 seans uygulanarak çözüm sağlanmaktadır.

Ameliyatsız Yüz Germe Sonrasında İz Kalır Mı?

Ameliyatsız Yüz Germe işlemleri sonrasında vücutta iz kalmamaktadır. Uygulanan yöntemlerin tümü cilde dışarıdan müdahale edilerek yapılır. Kesi açılmaz. Bu nedenle ciltte yüz germe işleminden kaynaklı iz oluşmamaktadır.