Thermage CPT – Ameliyatsız Yüz Germe

Thermage CPT, cerrahi bir müdahale gerektirmeden ameliyatsız ve iğnesiz daha genç görünen bir cilt görünümü sağlayan, FDA onaylı radyofrekans teknolojisi kullanılarak uygulanan bir işlemdir. Ağrı hissinin önemli derecede azaltıldığı bu işlem ağrıya duyarlı kişiler tarafından da rahatlıkla tercih edilebilecek son derece etkili ve ağrısız bir uygulamadır. Yüzde sıkılaşma etkisi yaratarak cilt kalitesini arttırmanın yanı sıra cilde düzgün ve pürüzsüz bir görünüm vermeye yardımcı olur. Yüzdeki elastikiyetin ilerleyen yaşla beraber azalmaya başlaması sürecine thermage CPT işlemi meydan okumaktadır. Aynı zamanda yüz hatlarının belirginleşmesini ve yüzdeki ovalliğin toparlanmasına katkı sağlar.

Thermage CPT’nin pek çok avantajı bulunmaktadır. Bu avantajlar şu şekilde sıralanabilir:

 • Tüm cilt tiplerine ve tüm ten renklerine uygulanabilir bir işlemdir.
 • Yaz mevsimi de dahil olmak üzere her mevsim uygulanabilir.
 • Tek seanslık bir uygulamadır.
 • İyileşmek için zamana ihtiyaç duymaz.

Diğer yüz germe operasyonlarına göre daha doğal sonuçlar elde edilebilen bir uygulama olan thermage CPT, cildin dermis olarak bilinen alt tabakasını hedeflediği için cilt yüzeyinde herhangi bir tahrişe sebep olmaz. Bu sayede kişinin sosyal yaşamına dönüşü çok hızlı bir şekilde gerçekleşir.

Thermage CPT Nasıl Çalışır?

Thermage teknolojisi cilt ve cildin dermis olarak bilinen alt tabakasına yani derin katmanlarına radyo frekansı enerjisinin gönderilmesi ile etki eden bir teknolojidir. Bu teknoloji, cildin yapıtaşlarından olan kolajen ve elastin liflerinin uyarılarak daha fazla ve kaliteli kolajen ve elastin üretilmesini sağlayan bir süreci tetikler. Bu sürecin başlaması ile cilt daha pürüzsüz, daha sıkılaşmış ve genç bir görünüm alır. Sonuçlar ilk günden itibaren 6 ay içinde artarak hissedilir ve uzun ömürlü bir uygulamadır.

Thermage tedavisinden iyi verim alabilmenin en önemli ve ilk adımı hastanın cildinin çok iyi bir şekilde analiz edilmesidir. Kişi yaşlandıkça cildin daha fazla bir şekilde kırışıklığı ve sarkmaları oluştuğu için kişinin yaşı ilk analizde en önemli faktörlerden biridir.

Thermage CPT Uygulamasından Kimler Yararlanabilir?

Ciltteki yaşlanma sebebiyle oluşan elastikiyet kaybına meydan okumak, daha sıkılaşmış ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak isteyen tüm kişiler bu tedaviden yararlanabilir. Bu sorunların ortaya çıkmasından önce yapılan uygulamalar ise ciltteki yaşlanma belirtilerini önleyerek sonraki yıllarda daha genç bir ciltle karşılaşmak için iyi bir stratejidir. Fakat daha ileri boyuttaki sarkmaların toparlanması için bu strateji yetersiz kalabilmektedir. Bu tedavi için en uygun hastalar ise ciltlerinde sıkılık kaybı olan veya bu kaybın henüz oluşmadığı ciltlerinin gençliğini uzun yıllar korumak isteyen hastalardır.

Cerrahi müdahale ile işlem gerektirmeyen düzeyde sorunları olan kişilerin bu sorunları thermage CPT teknolojisi ile hafifletilebilir veya cerrahi düzeyde işlemi geciktirmeye yardımcı olabilir. Cerrahi uygulamadan çekinen hastalar için de thermage CPT gözle görülür bir fayda sağlayabilir. 

Thermage Tedavisini Erkekler Yaptırabilir Mi?

Hem kadın hem de erkeklerde cildin pürüzsüz ve genç görünmesinde etkili olan bir tedavidir ve erkeklerde de uygulanabilir. Kadınlarda olduğu gibi erkeklerde de cildin alt katmanlarında etki göstererek kolajen üretimini tetikleyen bir süreç başlar ve bu sayede zamanla ciltteki olumlu etkiler görmeye başlanır. Fakat her cinsiyet için farklı yaklaşımlar göz önünde bulundurularak uygulama planlanır ve yapılır. 

Thermage CPT Uygulaması Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Thermage CPT uygulaması;

 • Yüz bölgesinde özellikle yanaklardaki sarkmalar ve kırışıklıklarda,
 • Göz kenarlarında oluşan kırışıklıklar ve kapaklarında oluşan sarkmalarda,
 • Burun kenarları ve ağız köşelerinde oluşan sarkmalarda,
 • Dekolte ve boyun bölgesindeki kırışıklıklarda,
 • Kolların altında oluşan sarkmalar ve gevşemelerde,
 • Göğüs bölgesinde,
 • Bacak ve dizlerin iç bölgesindeki sarkmalarda,
 • Kalça bölgesindeki yağlanma ve sarkmalarda etkili bir tedavidir.

Thermage CPT Uygulamasının Yan Etkisi Var Mıdır?

Oldukça güvenilir bir uygulama olan thermage uygulamasından sonra ciltte geçici olarak kızarıklık ve şişlik olabilir. Bazı kişilerin ciltlerinde ise tahriş görülebilmektedir. Sürecin bir parçası olan normal ve geçici bu etkilerin dışında başka bir yan etki görülmez.

Thermage CPT Uygulaması Ne Kadar Sürer ve Kaç Seans Gerekir?

Thermage uygulamasının süresi kişinin cilt durumuna ve uygulanacak alanın boyutuna göre değişiklik gösterebilmektedir. Ortalama olarak 45-60 dakika arasında bir sürede uygulama tamamlanır. 

Tek seanslık ve etkili bir tedavi olan thermage uygulamasının olumlu etkilerinin sürebilmesini sağlayabilmek için ortalama 1.5-2 senede bir tekrarlanması uzman hekimlerce önerilir.

Thermage CPT Uygulaması Ağrılı Mıdır?

Uygulama esnasında cilt yüzeyine bir zarar gelmeden cildin alt tabakalarındaki bağ dokularında yoğun bir ısı oluşturulur. Uygulamanın yapıldığı hasta bu ısınmayı hisseder ancak verilen enerji hastanın hassasiyetine göre uygulama esnasında hekim tarafından ayarlanarak ısınma hissini en aza indirmeye özen gösterilir. Thermage CPT ağrı hissinin önemli ölçüde azaltıldığı ağrıya duyarlı kişiler tarafınca da rahatlıkla kullanılabilecek bir teknolojidir.

Thermage CPT Uygulaması Sonrası İyileşme Süresi Ne Kadardır?

Thermage iyileşmek için zamana ihtiyaç duymayan cerrahi olmayan bir işlemdir. Kişi uygulamadan sonra aynı gün gündelik yaşantısına dönebilmektedir. Oluşan kızarıklık ve şişlikler de aynı gün içerisinde düzelmektedir ve normal faaliyetlere engel bir durum oluşturmazlar.

Thermage CPT Uygulamasının Sonuçları Ne Zaman Görülür?

Uygulamanın ardından o günden itibaren ciltteki parlaklık ve sıkılaşmada bir miktar iyileşme gözlemlenmektedir. Ancak tedavi ciltte kolajen ve elastin liflerinin üretilmesini sağlayan bir süreci başlattığı için asıl etkilerinin görülmesi birkaç hafta sonra başlar. İşlemin tam olarak sonucunun görülmesi ise kişinin cilt durumuna bağlı olarak 2-6 arasında değişebilmektedir. 

Thermage CPT Uygulamasının Etkisi Ne Kadar Sürer?

Uygulamanın sonucunun tam olarak ortaya çıkması yaklaşık 6 aya kadar sürebilir ve bu süre sonunda etkisini maksimum düzeyde gösterir. Kişinin özellikle yaşı ve yaşlanma sürecine bağlı olarak etkisini 2-4 sene boyunca devam ettirebilir. Özellikle ilk iki senede cilt parlaklığını ve aydınlığını korumaktadır. Sıkılaşma etkisi de aynı şekilde özellikle ilk iki sene etkisini korur.

Thermage CPT Fiyatları

Thermage CPT fiyatları birçok nedene bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Thermage işleminde fiyatı etkileyen en önemli unsurlardan biri uygulamanın yapılacağı alanın büyüklüğüdür. Bunun haricinde doktorun tecrübesi, işlemin yapıldığı kliniğin donanımı, daha önce bu uygulamayı yaptıran kişilerin memnuniyetleri de fiyatı etkileyen diğer unsurlardır.  Estetik ve sağlık konularında internet sitelerinde fiyat vermek Sağlık Bakanlığına göre yasal olmayan bir durumdur. En doğru fiyat bilgisi için estetik işlemin yaptırılacağı kliniğe gidilerek doktora muayene olmak gereklidir. Yapılan bu muayene sonucunda kişide yapılacak olan işlemler belirlenerek yapılacak işleme göre en doğru fiyat bilgisi çıkartılır. 

Thermage CPT uygulaması hakkında daha fazla bilgi almak için bize iletişim sayfamızda yer alan bilgilerden ulaşabilir ve kolayca randevu oluşturabilirsiniz. Randevu aldıktan sonra kliniğimizde yer alan çalışan ve uzmanlar thermage CPT hakkında aklınıza takılan tüm soruları cevaplayacaktır. Daha genç görünen bir cilt görünümüne kavuşmak ve daha özgüvenli olmanız için sizlere estetiğin her alanında uzmanlarımız ile hizmet vermekteyiz. 0212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Thermage CPT fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.