Fotona 4D

Fotona 4D ile ciltteki yaşlanma izlerini silerek genç ve pürüzsüz bir görünüme kavuşmak mümkündür. Ameliyatsız olan bu uygulama pratik uygulanışı ve ciltte yarattığı hızlı etkiyle memnuniyet veren sonuçlar sağlamaktadır. Fotona 4D kırışıklık, sarkma, çökme gibi çeşitli cilt deformasyonlarını gidermede uzman bir lazer uygulamasıdır. 

Fotona 4D Nedir?

Her cilt zaman içerisinde yaşlanır ve deformasyona uğrar. Kimi kişilerde daha erken yaşlarda genetik, kilo alıp verme, kötü beslenme, zararlı alışkanlıklar, cildin hijyenine dikkat etmeme, çok makyaj yapma ya da kalitesiz kozmetik kullanımı gibi nedenlerle cilt deformasyonu oluşmaktadır. Cilt deformasyonları kuruluk, leke, kırışıklık, çizgi, çökme, sarkma, çatlama gibi etkilerle kendini gösterir. Cildin deformasyona uğraması kişiyi yaşlı, mutsuz, yorgun gösterir. Fotona 4D teknolojisi ciltteki deformasyonları gidermeye yönelik geliştirilen 4 boyutlu bir lazer cihazıdır. Lazer ışınlarının derinin alt katmanlarına dek inmesini sağlayan farklı dalga boyları ve modlarda çalışır. Fotona 4D uygulaması ile cilt ihtiyacı olan elastikiyet ve pürüzsüzlüğe kavuşur. Genç ve canlı bir cilt görünümü sağlanır.

Fotona 4D’nin 4 Modu Nasıl Etki Sağlar?

Fotona 4D 4 moddan oluşan bir lazer sistemdir. 4 aşama da seans sırasında sırayla tüm ciltlere uygulanmaktadır.  Modlar ve etkileri şu şekildedir:

 • Smooth: İlk moddur. Er:yag lazer sistemi ile uygulama gerçekleştirilir. Tüm ağız içi, yanak, dudak bölgesi çizgilerden arındırılarak hacim kazandırılır.
 • Frac3: Fraksiyonel ışınlar yardımıyla cildin dış yüzeyinde tonun dengelenmesini ve gergin bir cilt yapısı oluşturmayı sağlar.
 • Piano: Cilt altında kolajeni aktif hale getirerek cildin sıkı bir görünüm almasını sağlar.
 • SupErficial: Son moddur. Cildin yüzeyinde pürüzsüzlük sağlayarak daha canlı, nemli, aydınlık bir cilt görünümü gerçekleştirir.

Fotona 4D Nasıl Uygulanır?

Kişinin ilk muayene sırasında cilt sorunları belirlenerek hangi bölgeye ne kadar lazer uygulanması gerektiği planlanır. Uygulamanın ağız içinden mi yoksa deri üzerinden mi yapılacağı belirlenir. Uygulama bölgesi temizlenir. Kişiye uygun dalga boyu ve çalışma modu seçildikten sonra Fotona 4D uygulaması yapılır. Pratik ve konforlu bir uygulamadır. İşlem anestezi uygulanmadan yapılır. Ağrısız, acısız bir işlemdir. Ortalama 30 dakika 1 saat arası sürmektedir.

Fotona 4D Nerelere Uygulanır?

Fotona 4D genellikle yüz bölgesinde uygulanan ve başarılı sonuçlar sağlanan bir uygulamadır. Yüz ve diğer bölgelerdeki uygulama alanları şunlardır:

 • Göz çevresi
 • Göz kapağı
 • Alın
 • Şakak
 • Yanak
 • Ağız çevresi
 • Dudak
 • Burun
 • Çene
 • Kulak çevresi
 • Gıdı
 • Dekolte
 • Saç derisi 

Fotona 4D uygulama sonrasında bu alanların tümünde etki sağlanmaktadır. Fotona 4D bütünsel bir tedavi uygulamasıdır.

Fotona 4D Sonrasında İyileşme Süreci Nasıl Geçer?

Uygulamadan sonra hemen günlük yaşama dönülebilir. Fotona 4D sonrasında lazer uygulanan bölümde kızarıklık görülebilir. Rahatlama sağlamak için soğuk kompres yapılması tavsiye edilir. 2-3 gün içerisinde kızarıklık etkisi yok olur. Kişi Fotona 4D gençleşme etkisini hemen görmeye başlar.

Fotona 4D Sonrasında Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Fotona 4D uygulaması sonrasında şunlara dikkat edilmesi gerekir:

 • Uygulama alanı darbelerden korunmalı, üzerine yatılmamalıdır.
 • Sıcak banyo yapılmamalı, buharlı ve yüksek ısılı yerlerden uzak durulmalıdır.
 • Güneşte kalınmamalı, uygulama bölgesi direkt güneş ışığından korunmalıdır.

Fotona 4D Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

Fotona 4D uygulamasının avantajları şunlardır:

 • Cerrahi bir yöntem değildir. Kesi açılmaz. Anestezi uygulanmaz.
 • Hızlı sonuç alınabilen bir yöntemdir.
 • Ağrısız, acısız bir uygulamadır.
 • Yan etkisi, riski olmayan bir uygulamadır.
 • Tek seansta birden fazla alana uygulama yapılabilir.
 • Kolay uygulanabilen, kısa süren bir işlemdir.

Fotona 4D Kimlere Uygulanır?

Fotona 4D uygulaması için 18 yaşını doldurmuş olmak gerekir. Yaşlanma etkilerini giderme amacıyla yapılan uygulamada 30 yaş sonrasına işlem yapılır. 30 yaş altına leke, iz gibi deormasyonları giderme amaçlı işlem yapılmaktadır.

Fotona 4D hamile olmayan, emzirme döneminde bulunmayan, kronik rahatsızlığı ya da alerjik reaksiyon riski bulunmayan herkese yapılabilir.

Fotona 4D Kaç Seans Uygulanır?

Fotona 4D cildin deformasyon derecesine göre seanslar düzenlenerek yapılır. Genellikle tek seans cildin toparlanması, istenen hacim ve pürüzsüzlüğe kavuşması için yeterlidir. Doktorun gerekli gördüğü durumlarda seans sayısı arttırılabilir. Seans aralarında en az 1 ay bir ara bırakılmaktadır.

Fotona 4D Uygulamasının Riskleri Var Mıdır?

Fotona 4D risksiz, yan etkisiz bir uygulamadır. Fotona 4D cihazı FDA onaylı bir cihazdır. Uygulama sırasında kişilere koruyucu gözlük takılmaktadır. Kansere, tümör, ur oluşumuna yol açmaz. Fotona 4D lazer uygulamasının tamamen güvenli olabilmesi için dermatolog tarafından uygulanması gerekir. Doktor olmayan kişilerce Sağlık Bakanlığı onayı olmayan işyerlerinde bu uygulamanın yapılması hem sağlık sorunlarına hem de kötü estetik görünüme neden olmaktadır. Fotona 4D uygulamasının güvenli olabilmesi için klinik, muayenehane, hastane gibi resmi kurumlarda işlemin yapılmasına dikkat edilmelidir.

Fotona 4D Kalıcı Mıdır?

Fotona 4D kalıcı etkiye sahip değildir. Kişinin yaşlanma süreci devam ettiği için cilt de zaman ve dış çevre faktörlerinden etkilenmeye devam eder. Fotona 4D etkisi kaybolduğunda kişi isterse yeniden uygulama yaptırabilir.

Fotona 4D Her Mevsim Yapılabilir Mi?

Fotona 4D uygulamasının her mevsim yapılmasında bir sakınca yoktur. Uygulama sonrasında güneşte kalmamak, cildi güneş ışınlarından ve sıcaktan korumak gerekir. Bu durum göz önünde bulundurularak yaz aylarında yapılan uygulama sonrasında ekstra özene gerek duyulmaktadır. Kişi için bu durum engel oluşturmuyorsa Fotona 4D yazın da rahatlıkla uygulanabilir. 

Fotona 4D Erkekler İçin De Uygun Mudur?

Fotona 4D cildinde deformasyon yaşayan erkekler için de uygulanabilir. Erkekler de her geçen gün artan oranda ciltlerine özen göstermeye ve prezentabl görünmeye önem vermektedirler. Uygulama sonrasında erkeklerde genç, pürüzsüz, lekesiz, canlı bir cilde sahip olmak Fotona 4D lazer etkisiyle mümkündür. 

Fotona 4D Sonrası İz Kalır Mı?

Fotona 4D sonrasında ciltte iz kalmaz. Kesi açılmadan yapılan bir işlemdir. Cildin pürüzsüzlüğü, parlaklığı ve lekesizliği hedeflendiği için herhangi bir iz, belirti oluşması mümkün değildir. İşlem sırasında oluşan kızarıklıklar 1-2 gün içerisinde yok olmaktadır.

Fotona 4D Uygulaması Her Cilt Yapısı İçin Uygun Mudur?

Fotona 4D uygulaması tüm cilt tiplerine uygulanabilir. Önemli olan deformasyonun derecesinin tespiti, cildin hangi katmanında oluştuğunun belirlenmesidir. Uygun dalga boyunun seçilmesiyle her cilt tipinde işlevsel tedavi oluşmaktadır. 

Fotona 4D Fiyatları

Fotona 4D fiyatları cildin deformasyonu, uygulanan bölgenin büyüklüğü, seans sayısı gibi çeşitli faktörlere göre belirlenmektedir. Kişi muayene olduktan sonra soruna ve işleme dair tüm ayrıntılar belirlenebildiği için fiyat bilgisi de bu bilgiler ışığında oluşmaktadır. Fotona 4D uygulaması ameliyatlı uygulamalara göre daha hesaplı bir işlemdir.