Uyluk Germe Ne Demek?

Uyluk germe operasyonu, kol ve bacaklardaki mevcut deformasyonu yok etmeye yarayan  estetik cerrahi  uygulamalardan biridir. Bazı kişilerde kol ve bacaklarda, spor ile yok edilemeyen yağlanmalar, bazen de doğuştan ya da sonradan; kaza, hastalık gibi nedenlerden dolayı meydana gelebilecek çöküntü veya benzeri deforme görüntüler mevcut olmuş olabilir.

uyluk germe
Uyluk Germe (Tight Lift)

Bazen de vücut bütünlüğü  genel anlamda orantılı olsa da, bacaklar oldukça kalın ya da kollar, vücuda göre orantısız kalınlıkta olabilir, bunun sebebi ise yüksek oranda genetik faktörlerden kaynaklanmaktadır. Bazı kişilerde fazla zayıflıktan kaynaklı deri sarkmaları, kol ve bacak bölümlerinde görsel olarak kötü bir manzara oluşturabilir. Kişiler, bu ve benzeri durumlardan dolayı kendini rahatsız hissettiğinde, estetik cerrahi operasyonlar arasında son derece olumlu sonuç veren uygulamalardan biri olan uyluk germe operasyonu yaptırarak mevcut problemlerinden kurtulabilirler. Çok fazla kilolu olan kişiler de, fazla kilolarını hızlı bir şekilde, kısa sürede ve  zayılama esnasında yeterince verimli spor aktiviteleri yapmadan verdiği takdirde kol ve bacaklarda ciddi oranda sarkmalar oluşmaktadır. Yine tüp mide operasyonlarından sonraki kilo verme süresi içerisinde, hızla kilo kaybedildiğinden kol ve bacaklarda sarkma problemlerine sıkça rastlamaktayız. Yaş ilerlemesi de, kol ve bacaklarda oluşan sarkma nedenlerinin başında gelmektedir ve birçok kadının ortak sorunu arasında yer almaktadır. Çeşitli nedenlerle vücutta meydana gelen sarkmaların, uyluk germe operasyonu sayesinde giderilmesi, problemli bölgelerdeki cildin daha gergin ve diri hale getirilmesi mümkündür. Operasyon esnasında şikayet duyulan bölgeden  yağ alma, ya da gerekiyorsa yağ ekleme gibi işlemler de uygulanmaktadır. Kol ve bacak bölgelerinde hastalık ya da travmaya bağlı olan çöküntü ve varsa orantısız kısımlar düzeltilmekte, sarkan cilt toparlanarak hastanın kendisini deformasyonları giderilmiş ve estetik olarak güzel hissettiği forma kavuşturmayı sağlamak uygulamanın neticelerinden biridir.

Uyluk Germe Nasıl Yapılır?

Uyluk germe operasyonunda; öncelikle, konusunda uzman hekiminizin muayenesi neticesinde, hastanın arzu ettiği vücut formu ve yapılabilecek uygulamalar konusunda ortak paydada buluşulacak karar doğrultusunda bir yol izlenerek, işlem yapılacak bölgede ne gibi düzenlemeler yapılacağı planlanır. Uygulamanın çeşidine göre lokal yahut genel anestezi altında operasyon gerçekleştirilir. Operasyon sırasında bölgesel olarak yağın  biriktiği  bölümlerden, liposuction yöntemi kullanılarak, istenmeyen yağlar vücuttan uzaklaştırılır. Ciltte mevcut olan sarkmalar gerdirilmek suretiyle  fazla deriler çıkartılarak, iz bırakmayı minimal hale getirecek şekilde cerrahi olarak dikiş uygulanır ve dikiş izleri, kasık, iç çamaşırının altında kalacak bölgeler gibi vücut kıvrımlarının arasına saklanır. Böylece  bacaklarda ve kollardaki deri fazlalıklarının, dirsek ya da diz üzerine yığılması şeklindeki kişiyi rahatsız eden görüntü ortadan kalkmış olur ve cilt daha sıkı, daha genç ve daha gergin bir görünüme kavuşur. Uyluk germe ameliyatı; basit, risksiz ve yüksek oranda memnuniyet sağlayan bir estetik operasyondur.

Uyluk Germe Neden Yapılır?

Hepimiz vücudumuzun kusursuz görünmesi ile  kendimizi çok daha özgüvenli ve mutlu hissederiz. Vücudumuzda doğuştan mevcut olan ya da sonradan meydana gelen deformasyonlar, görünümümüzü kötü etkilediği için rahatsız oluruz ve bu durum sosyal ve psikolojik olarak kendimizi iyi hissetmemize engel olur. Kıyafet seçerken zorlanabiliriz, kollarımızı yahut bacaklarımızı gizleyecek şekilde giyinmek zorunda kalabiliriz, plaj ve tatil ortamlarında vücudumuzu kimsenin görmesinden hoşlanmayabiliriz ve çoğunlukla kendimizde gördüğümüz kusurlar bizlere kompleks olarak da yansıyabilir. İlerleyen yaşımız ile birlikte kollarımızda ve bacaklarımızda oluşabilecek sarkmalar, bize kendimizi olduğumuzdan daha yaşlı ve deforme olmuş hissiyatı verebilir. Bu ve bunun gibi durumlarda ve kaza, hastalık neticesinde meydana gelebilecek istenmeyen görüntü ve orantısız durumlarda, imdadımıza uyluk germe operasyonu yetişmektedir. Böylece bizi yenilenmiş ve hayal ettiğimiz görüntüye kavuşturacak bir estetik operasyon yaptırarak, hayatımızın geri kalan kısmına daha mutlu bir şekilde devam etmemiz mümkün olacaktır. Uyluk germe operasyonu, son zamanlarda sıklıkla tercih edilen ve bir çok hastamızda memnun eden neticeler veren estetik işlemlerin arasında yer alır. İşlemi yaptıran hastalarımızdan oldukça güzel geri dönüşler almak bizleri de mutlu etmektedir.

Uyluk Germe Ameliyatı Kaç Saat Sürer?

Uyluk germe ameliyatı, işlemin içeriğine göre ortalama iki ile üç saat arasında tamamlanan bir operasyondur. Bu sürenin uzayıp kısalması, hastanın vücudunda şikayet duyduğu bölgede yapılacak olan işleme bağlıdır. Operasyon sırasında hastaya yapılacak işlemin çeşidine göre lokal ya da  genel anestezi uygulanır ve böylelikle hastanın  herhangi bir ağrı ya da acı hissetmesi engellenmiş olur. Burada dikkat edilecek husus, uygulama yapacak kişinin konusunda uzman ve ehil bir estetik cerrah olmasıdır; bu önemli detay, cerrahi işlem yapılacak kişinin alacağı sonucun kalitesi açısından son derece önem taşımaktadır. Ameliyat öncesi gerekli tetkikler ve laboratuvar testleri yapılacak ve hastanın ameliyatı engelleyici herhangi bir rahatsızlığı olup olmadığı kontrol edilecektir. Operasyon öncesi ve sonrasında eğer kullanılıyorsa, belirli bir süre sigara tüketmemeye özen gösterilmesi tavsiye edilir.

Uyluk Germe Ne Zaman İyileşir?

Uyluk germe, çok uzun bir iyileşme süreci olan bir operasyon olmamakla birlikte, ameliyatı takip eden süre içerisinde dikkat edilmesi gereken bazı koşullara riayet etmek hızlı bir şekilde tamamen iyileşmek açısından oldukça faydalı olacaktır. Operasyon sonrasında aynı gün içinde ayağa kalkabilir ve genel olarak bir gece hastanede gözetim altında kalmanız önerilir. Cerrahi işlem uygulandığından dolayı hafif ağrılarınız olabilir ve ödem, şişlik ve morarma gibi her estetik operasyon sonrasında oluşması doğal sayılan etkiler görülebilir. Ağrı kesicilerle süreci rahatlıkla atlatabilirsiniz, bol su tüketimi ve  sağlıklı beslenme, bir süre sigara ve alkolden uzak durma gibi uygulamalarla da  şişlik ve ödemlerinizi kısa sürede atabilirsiniz ve yaklaşık bir – iki hafta içerisinde de  sosyal hayatınıza devam edebilirsiniz. Ameliyat sonrasında en az bir ay ağır fiziksel aktivitelerden uzak durmanız önerilir. Operasyondan bir hafta sonra, hafifçe yürüyüşlere başlayabilirsiniz ama doktorunuzun tavsiye edeceği belli bir süre aralığında  ağır sporlardan kaçınmalısınız.

Uyluk Germe Ameliyatı Sonrası İz Kalır Mı?

Uyluk germe ameliyatı, estetik cerrah tarafından yapıldığı için, amaç kesi yerlerindeki dikiş izlerinin minimal oranda görünmesidir, hatta hiç görünmeyecek şekilde solup kaybolmasıdır. Ameliyat esnasında yapılan dikiş izleri genellikle çamaşır altında kalan bölgelere veya vücudun kıvrımları arasına saklanılacağı için cerrahi işlem sonrasında rahatsız edici bir iz kalması mümkün olmayacaktır. Zaman geçtikçe izler daha da belirsizleşip görünmez hale gelecektir. Cerrahi işlem sonrası uygulanabilecek, yara izi ve skar tedavisinde kullanılabilecek kremler de kesi izlerinin kaybolması konusunda destek sağlayacaktır.

Uyluk Germe Ameliyatı Fiyatları

Uyluk germe ameliyatı fiyatları, operasyonun uygulanacağı bölgeye, yağ enjekte edilmesi yahut yağ çıkarılması, derinin gerilmesi ve kollara mı, bacaklara mı uygulanacağı konusunda kişiden kişiye göre ve uygulamanın içeriğine göre yapılacak işlemler konusunda değişiklik arz edebileceğinden, iletişim hattımızdan randevu alarak kliniğimize gelmeniz ve hekiminiz tarafından muayene olmanız, net bir fiyat alabilmeniz açısından sizlere yardımcı olacaktır. Daha fazla bilgi almak ve konu hakkında başka  merak ettiğiniz noktalara yanıt alabilmek için iletişim hattımızdan ve ekibimizden destek alabilirsiniz.