Lazerle Kaş Kaldırma – Vektör Lift işlemi düşük kaş görünümünden şikâyetçi olanlar için başarılı bir uygulamadır. Lazer teknolojisinden pek çok sağlık ve estetik sorununda çözüm sağlamanın yanı sıra kaş kaldırma işleminde de yararlanılır. Lazerin ameliyatsız ve kolay uygulanabilirliği sayesinde kaşların duruşu değiştirilerek daha estetik bir yüze kavuşulabilir. Lazerle Kaş Kaldırma ağrısız, hızlı iyileşme sağlayan, güvenilir bir uygulamadır. 

Lazerle Kaş Kaldırma

Lazerle Kaş Kaldırma – Vektör Lift Nedir?

Kaş düşüklüğü genellikle yaş almayla gerçekleşse de genetik, hastalık, kaza gibi nedenlerle erken yaşlarda da görülebilir. Kaş düşüklüğü alındaki deformasyondan kaynaklanır. Alında gevşeme, kırışıklık etkisi kaşların aşağıya düşmesine yol açar. Kaşların düşük durması yüz ifadesini olumsuz etkiler. Kişi yaşlı, yorgun, mutsuz görünür. Gözlerin etkisi azalır. Vektör Lift denilen Lazerle Kaş Kaldırma uygulaması kaş üstüne uygulanan ve kaşların yukarı toparlanmasını sağlayan bir işlemdir. Vektör Lift uygulaması kaşların kalkmasının yanı sıra alındaki gevşeme, kırışıklık gibi olumsuzlukları da giderir.

Lazerle Kaş Kaldırma Kimlere Yapılır? 

Lazerle Kaş Kaldırma uygulaması alın, kaş düşüklüğünden memnun olmayan kadın ve erkeklere uygulanabilir. Ayrıca Vektör Lift yaptırmak için şu şartlar sağlanmalıdır:

 • 18 yaşını doldurmuş olmak (uygulama genellikle 25 yaş üstüne yapılmaktadır)
 • Hamile veya emzirme döneminde olmamak
 • Alerjik reaksiyon riski bulunmamak
 • Kaş düşüklüğü ve alın deformasyonunun başlangıç ve orta seviyede olması. İleri seviyedeki deformasyonlar için ameliyat işlevsel olmaktadır.

Lazerle Kaş Kaldırma Nasıl Yapılır?

Uygulama öncesi cilt temizlenerek anestezik kremle uyuşturulur. Kaş kaldırma işlemi Fotona Lazer cihazıyla uygulanır. Kişiye uygun mod seçilerek kaş üstü – alın bölgesi, kaş altı ve göz kapaklarına lazer uygulaması yapılır. Lazer ışınlarının deri altındaki kolajen dokuları uyarması ve ciltte lifting (sıkılık) etkisinin sağlanması amaçlanır. İşlem 10-15 dakika sürmektedir. Oldukça kolay, pratik bir işlemdir. 

Lazerle Kaş Kaldırma Kaç Seans Uygulanır?

Lazerle Kaş Kaldırma genellikle 4 seans uygulanır. Her seans arasında 1 aylık bir süre bırakılır. Her seanstan sonra sağlanan fayda gözle fark edilir derecededir. Tüm seanslar tamamlandığında kaş ve alın bölgesinde istenen sıkılık, toparlanma etkisi sağlanmış olur.

Lazerle Kaş Kaldırma Sonrasında Neler Yapmak Gerekir?

Uygulama sonrasında kişi günlük hayatına hemen dönebilir. Kaş bölgesinde kızarıklık oluşması normaldir. Kızarıklığın yanı sıra kaşınma, yanma hissi de oluşabilir. Birkaç saat içerisinde bu etkiler yok olur. Kişide ağrı ya da acı oluşmaz. Uygulama sonrasında dikkat edilmesi gereken durumlar şunlardır:

 • Güneşte kalmamak gerekir. Açık havada koruyucu krem kullanılmalıdır.
 • Bol su tüketilmelidir.
 • Kaş çevresi darbelerden korunmalıdır.
 • Sıcak banyo yapılmamalıdır. 

Vektör Lift Etkisi Ne Zaman Oluşur? Ne Kadar Sürer?

Kaşlara uygulanan lazer uygulamasıyla kolajen dokunun uyarılması ve cilde yansıması 2–3 haftalık bir süreçte gerçekleşir. Tüm seansların bitiminden sonra kişi istenen kaş ve alın görünüme ulaşır. Lazerle Kaş Kaldırma yöntemi geçici bir uygulamadır. Ciltte ne kadar süre etkili olacağı kişinin metabolizma hızı ve genetik özelliklerine bağlıdır. Genellikle 1–2 yıl etkili olduğu görülmektedir.

Lazerle Kaş Kaldırmanın Sağladığı Faydalar Nelerdir?

Lazerla Kaş Kaldırma kişiye şu faydaları sağlar:

 • Kaş, alın bölgesinde lifting etkisiyle toparlanma, sıkılık oluşur. Kaşlar yukarı kalkarken, alındaki kırışıklık gibi deformasyonlar da kaybolur.
 • Gözler meydana çıkar. Göz kapakları toparlanır.
 • Kişi genç, aydınlık, sağlıklı bir yüz ifadesine kavuşur.
 • Ameliyatsız bir uygulama ile kolay ve pratik şekilde istenen kaş görünümü sağlanır.
 • Hızlı iyileşme sağlanır. Ağrı, acı oluşmaz.
 • Ameliyatlı germe işlemlerine göre oldukça ekonomiktir.
 • Lazer teknolojisinin sağladığı fayda ile güvenilir ve risksiz bir işlemdir.

Lazerle Kaş Kaldırma Yeniden Yaptırılır Mı?

Lazerle Kaş Kaldırma uygulaması geçici bir uygulamadır. Etkisi kaybolduğunda yeniden yaptırılabilir. Uygulamanın tekrarlanması kaş –alın bölgesinde lifting etkisinin uzun sürmesini ve normal süreçten daha geç deforme olmasını sağlayacaktır.

Lazerle Kaş Kaldırma Uygulamasının Riskleri Var Mıdır?

Lazerle yapılan tüm işlemler doğru uygulanmazsa ciltte yanma, deformasyona uğrama gibi olumsuz durumlar oluşabilir. Üstelik Lazerle Kaş Kaldırma işlemi göz çevresinde yapıldığı için önemli bir organı tehlikeye atmak söz konusu olabilir. Tüm bu riskler deneyimli bir doktor tarafından uygulanan lazer işlemlerinde geçerli değildir. Lazerle Kaş Kaldırma işlemleri mutlaka Sağlık Bakanlığı onaylı kurumlarda Dermatolog ya da Plastik Cerrah tarafından gerçekleştirilmelidir. Bu durum sağlığın korunması ve estetik görünümün sağlanması için önemli bir kriterdir.

Lazerle Kaş Kaldırma İşlemi Güvenli Midir?

Lazerle Kaş Kaldırma işleminde kullanılan Fotona lazer FDA onaylı bir cihazdır. Cilt sağlığı ve görünümü için bir risk oluşturmaz. Vektör Lift uygulaması kanser, tümör oluşumuna yol açmaz. Yan etkisi yoktur. Lazerle Kaş Kaldırma işlemi tamamen güvenlidir.

Lazerle Kaş Kaldırma Sonrasında Ağrı Olur Mu?

Lazerle Kaş Kaldırma işlemi lokal anesteziyle uygulanır. Kesi açılmadığı, ameliyat yapılmadığı için işlem sırasında ve sonrasında ağrı, acı duyulmaz. Kısa süren, pratik bir işlemdir. Uygulama sonrasında yanma, sıcaklık duyma gibi etkiler hissedilebilir. Bu etkiler en fazla birkaç saat sürer. Ağrı kesici almayı gerektirecek bir durum oluşmaz. 

Lazerle Kaş Kaldırma Ne Zaman Yapılmalıdır?

Lazerle Kaş Kaldırma her mevsim yapılabilen bir işlemdir. Uygulama sonrasında uygulama bölgesinin güneşten korunması gerekir. Yaz aylarında yapılan Vektör Lift işlemi için ekstra korunma gerekir. Bu nedenle bu korunmada zorlanacak kişiler için uygulamanın bahar ya da kış aylarında yaptırılması tavsiye edilmektedir.

Lazerle Kaş Kaldırma Sonrası İz Kalır Mı?

Lazerle Kaş Kaldırma işlemi kesi açılarak yapılmadığı için uygulama sonrasında iz kalmaz. İşlemden hemen sonra ciltte oluşan kızarıklık birkaç saat içerisinde yok olur. Lazerle Kaş Kaldırma ile ciltte iz, işaret oluşmaz.

Lazerle Kaş Kaldırma Başka İşlemlerle Kombine Edilir Mi?

Lazerle Kaş Kaldırma kolay ve pratik bir işlem olduğu için başka işlemlerle bir arada yapılabilir. Fakat burada dikkat edilmesi gereken konu kaş kaldırma yapılan alanda aynı seansta başka işlem yapılmaması gerektiğidir. Kaş kaldırma ile birlikte yüzün veya vücudun başka bölgelerinde işlem yapılmasında sakınca bulunmamaktadır.

Lazerle Kaş Kaldırma Kim Tarafından Yapılır?

Lazerle yapılan estetik uygulamaların tamamı dermatolog ya da plastik cerrah tarafından yapılmalıdır. Güzellik merkezinde doktor olmayan kişilerce yapılan uygulamalar olumsuz görünümlere ve sağlık sorunlarına yol açmaktadır. Bu nedenle uzman doktor olmayan kişilere yaptırılmamalıdır.

Lazerle Kaş Kaldırma Fiyatları

Lazerle Kaş Kaldırma fiyatları cildin deformasyon durumu, seans sayısı, kullanılan malzemeler gibi faktörlere göre oluşmaktadır. En doğru fiyat bilgisi yapılacak muayene sonrasında edinilebilir. Kaş-alın bölgesinde oluşacak lifting etkisi ve yüze yansıyacak olumlu ifade düşünüldüğünde Lazerle Kaş Aldırma işlemi oldukça uygun fiyatlıdır.