Gıdı Liposuction

Gıdı liposuction, kilo alan kişilerde daha sık görülmekle beraber zayıf kişilerde de görülebilen gıdıda yağ birikme sorununun çözümü olarak sıklıkla uygulanan bir işlemdir. Spor ve egzersizle belki de en zor eriyen yağlardan biri olan gıdı bölgesindeki yağların vücuttan uzaklaştırılmaları için estetik dünyasındaki teknolojilerden yararlanmaktan başka bir çözümü olmamaktadır. Kimi zaman genetik olarak kimi zaman da kilo alımı nedeniyle gıdı bölgesinde biriken bu yağlar sarkık ve büyük çene görünümüne neden olmaktadır. Gıdı liposuction uygulaması ile bu yağlar kişinin vücudundan uzaklaştırılarak ince bir yüz ve boyun hattının elde edilmesi sağlanmaktadır. 

Gıdı liposuction öncesi / sonrası

Gıdı Liposuction İçin Uygun Adaylar Kimlerdir?

 • Gıdı liposuction uygulaması, gıdı bölgesindeki yağlanmadan rahatsız olup 18 yaşını doldurarak fiziksel ve ruhsal gelişimini tamamlayan ve genel sağlık durumu açısından da engel teşkil edecek bir durum bulunmayan tüm kadın ve erkekler için uygun bir işlem olup özellikle;
 • Belirgin gıdı görünümü nedeniyle daha kilolu ve daha yaşlı görünen,
 • Gıdı bölgesinde diyetle erimeyecek yağ birikimi oluşmuş,
 • Büyüyen gıdı bölgesi nedeniyle yüzün daha büyük göründüğü ve boyun bölgesinin daraldığı, 
 • Gıdı hattının yeniden şekillendirilerek daha zayıf bir yüz görünümü ile daha ince ve kontürlü boyun görünümüne sahip olmak isteyen kişiler, gıdı liposuction’ı için uygun adaylardır. 

Gıdı Liposuction Uygulaması Nasıl Yapılır?

Gıdı liposuction uygulamasının öncesinde hastanın gıdı bölgesi detaylı bir şekilde muayene edilerek işlem için uygun aday olup olmadığına bakılır. Ardından eğer işlem için uygun görülürse, uygulamanın yapılacağı gıdı bölgesindeki ihtiyacın büyüklüğüne bağlı olarak hastaya lokal anestezi veya sedasyon uygulaması yapılır. Bu sayede kişi, işlem esnasında herhangi bir acı ya da ağrı yaşamadan oldukça konforlu bir şekilde liposuction işlemi tamamlanır. İlgili anestezi uygulamasının ardından ince uçlu kanüller aracılığıyla gıdı bölgesine giriş yapılır ve bölgede bulunan yağlar parçalanarak vücuttan uzaklaştırılır. Tüm bu süreç ortalama 30-60 dakika kadar sürmektedir. Gıdı bölgesinde fazla yağlanma ve büyüme nedeniyle sarkmaların meydana geldiği kişilerde liposuction uygulamasından sonra sarkmaların boyutu daha dikkat çekici görülerek kişiyi rahatsız edebilmektedir. Bu durumlarda gıdı liposuction işlemi ile kombine olarak uygulanan gıdı germe işlemi sayesinde arzu edilen ince ve gergin gıdı ve boyun görünümüne kavuşulmuş olunmaktadır. Gıdı liposuction işleminin ardından kişi aynı gün içerisinde taburcu edilmektedir.  

Gıdı Liposuction Uygulaması Sonrasında İyileşme Süreci Nasıldır?

 • Gıdı liposuction uygulamasının ardından kişi aynı gün içerisinde taburcu olmaktadır. 
 • Uygulama bölgesinde hafif bir ağrının oluşması mümkündür; ancak ağrı kesici ilaçlarla hasta kolaylıkla rahat ettirilmektedir. 
 • İşlem sonrasında doktorun belirleyeceği süre boyunca özel bir gıdı korsesi kullanılmaktadır. Bu korse sayesinde iyileşme süreci hızlanıp ödem oluşma riski minimumda tutulurken aynı zamanda gıdı bölgesine verilen şeklin de daha iyi oturması sağlanmaktadır. 
 • Gıdı liposuction uygulamasının hafif yan etkisi olarak meydana gelebilecek olan ödem ve şişlik kısa süre içerisinde kendiliğinden geçmektedir. 

Gıdı Liposuction Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

 • Gıdı liposuction uygulamasının sonrasında verilen şeklin korunması açısından en az 7 gün boyunca doktorun önereceği özel bir korse ile çene ve gıdı bölgesinin sarılması ve sıkı tutulması gerekmektedir. 
 • Bandajın bulunduğu bu süreç içerisinden işlem sonrasında oluşabilecek olan ödem ve şişlikler de minimumda tutulmuş olmaktadır. 
 • Gıdı liposuction uygulamasının üzerinden yaklaşık 5-7 gün geçmesiyle beraber kişi günlük yaşamına dönüş yapabilmektedir. 
 • İşlem esnasında yağların vücuttan uzaklaştırılması için kullanılan kanüller oldukça ince uçludur. Bu sayede işlem sonrasında herhangi bir iz kalmamakta ve pansuman sürecine ihtiyaç duyulmamaktadır. 

Gıdı Liposuction Sonrası Masaj Uygulaması Yapılır Mı?

Gıdı liposuction işleminin sonrasında tam verim alınabilmesi ve işlemin hafif yan etkisi olarak oluşabilecek ödemin önüne geçebilmek için bandaj kullanımına ek olarak doktorun önereceği krem veya jeller ile yukarıya doğru nazik hareketlerle daireler çizerek masaj yapılmaktadır. Ancak yapılan bu masajın uygulama bölgesine zarar vermemesi adına mutlaka doktorun bilgisi dahilinde ve kontrollü bir şekilde yapılması gerekmektedir. 

Gıdı Liposuction Sonrası Ödem Nasıl Atılır?

Gıdı liposuction uygulamasının hafif yan etkilerinden biri müdahale edilen bölgede ödem ve şişliğin oluşmasıdır. Bu yan etkileri minimumda tutmak için doktor kontrolünde yapılan ödemin atılmasına yardımcı masajın, yüz yogasının ve tuz tüketimini minimumda tutarak sağlıklı beslenmek oldukça etkili olmaktadır. Ayrıca günde en az 2,5 litre su tüketiminin yapılmasına dikkat edilmesinde fayda vardır. 

Gıdı Liposuction Avantajları Nelerdir?

 • İşlem öncesinde hastanın durumuna bağlı olarak yapılan lokal anestezi veya sedasyon uygulaması sayesinde ağrısız ve acısız bir işlemdir. 
 • Gıdı bölgesinde biriken yağlar ince uçlu kanüller aracılığıyla vücuttan uzaklaştırıldığından dolayı işlem sonrasında iz kalmamaktadır. 
 • Uzun iyileşme ve pansuman süreçleri yaşanmamaktadır. 
 • Diyet ve egzersizle erimesi pek mümkün olmayan gıdı yağlarından kişiyi kurtararak ince ve sıkı bir gıdı ve boyun görünümü sağlamaktadır. 
 • İşlemi sonrasında çene hattı daha belirgin ve estetik bir görünüme kavuşmaktadır. 

Gıdı Liposuction Riskleri Nelerdir?

Gıdı liposuction uygulaması alanında uzman kişiler tarafından hijyenik koşullar altında yapıldığı takdirde oldukça güvenli ve neredeyse yan etkisiz bir uygulamadır. İşlem sonrasında görülebilen hafif ödem ve şişmeler dışında ciddi bir yan etkisi de bulunmamaktadır. Bu hafif yan etkiler de maksimum bir hafta içerisinde kendiliğinden geçmektedirler. Tecrübeli kişiler tarafından uygun koşullar altında yapılmadığı takdirde fazla liposuction uygulanması nedeniyle kişinin gıdı bölgesinde kalıcı bozukluğa, morluğa ve ödem oluşumuna neden olabilmektedir. Liposuction uygulaması esnasında alınması gereken doğru yağ miktarına yalnızca tecrübeli doktorlar karar verebilmektedirler. Bu nedenle her ne kadar basit bir uygulama gibi görülse de doktor ve klinik seçiminde hassas davranılması gerekmektedir. 

Gıdı Liposuction Sonrasında İz Kalır Mı?

Gıdı liposuction uygulaması esnasında hastanın gıdı bölgesinde biriken yağlar ince uçlu kanüller aracılığıyla parçalanarak vücuttan uzaklaştırılmaktadırlar. Bunun için çene altından yalnızca kanülün girebileceği kadar küçük bir kesi açılmakta ve işlem sonrasında da dikiş ile kapatılmaktadır. Zaman içerisinde dikiş izleri gittikçe solarak ten rengi ile aynı görünüme gelmekte ve belli olmamaktadırlar. 

Gıdı Liposuction Sonrasında Tekrar Sarkma Olur Mu?

Gıdı liposuction işlemi ile bölgede biriken yağlar kalıcı olarak alınmaktadır. Ayrıca kişinin gıdı bölgesinde oluşan sarkmalar yağların alınmasıyla beraber toparlanmayacak seviyede ise gıdı liposuction uygulamasıyla beraber gıdı germe işlemi de kombine olarak uygulanmakta ve kusursuz sonuç elde edilmektedir. Liposuction uygulamasının sonrasında tekrar sarkma olmaması ve kusursuz görünümün korunmasında kişinin genetik yapısı, beslenme şekli, kilo alıp almaması, düzenli spor ve egzersiz yaparak formunu koruması ve çene bölgesini çalıştıracak egzersiz ile yüz yogası yapıyor olması etkili olmaktadır. 

Gıdı Liposuction Fiyatı Nedir?

Gıdı liposuction uygulaması Quartz Klinik’te sıklıkla yapılan işlemler arasında bulunmaktadır. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin haber ve internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Aynı zamanda gıdı liposuction işleminin fiyatı biriken yağ miktarına, uygulanacak olan liposuction tekniğine, doktorun tecrübesine ve kliniğin kalitesine göre değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle mevcut gıdısındaki yağlı görünümden rahatsız olup gergin ve sıkı bir gıdı görünümüne kavuşmak isteyen hastalarımız Quartz Klinik 0212 241 46 24 numaralı hattımızdan bize ulaşarak randevu ve bilgi alabilirler.