Nem dolgusu

Nem Dolgusu cildin kaybettiği hyalüronik asit, vitamin, aminoasit gibi çeşitli maddeleri dolgu ile yeniden kazandırarak cildi gençleştiren bir işlemdir. Ciltte oluşan kırışıklık, kuruluk, gevşeklik gibi deformasyonlar Nem Dolgusuyla yok edilerek canlı, nemli, pürüzsüz bir cilde kavuşulur. Nem dolgusu pratik uygulanışı ve geniş uygulama bölgesi ile işlevsel bir estetik uygulamadır.

Nem Dolgusu Nedir? 

Yaş alma, genetik özellikler, hormonal rahatsızlıklar, sigara tüketimi, stres, uyku düzensizliği gibi pek çok nedenle cilt diriliğini ve elastikiyetini kaybeder. Bununla birlikte ciltte azalan kolajen, hyalüronik asit, fibroblast gibi pek çok madde ciltte kırışıklık, çökme, kuruluk gibi olumsuz etkiler yaratır. Nem Aşısı da denilen Nem Dolgusu, içerdiği zengin maddeler ile cildin kaybettiklerini telafi ederek ve kolajen üretimini tetikleyerek ciltte nemli, canlı, pürüzsüz bir etki yaratır. 

Nem Dolgusunun İçeriği Nasıldır?   

Nem Dolgusu hyalüronik asit, mannitol, aminoasitler, B1, B6 vitaminleri, seramid, yağ asitleri ve cilde yararlı çeşitli maddelerden oluşur. Tüm dolgu içeriklerinin vazgeçilmez maddesi hyalüronik asit nem dolgusunda da aktif olarak yer alır. Hyalüronik asit su bazlı ve insan vücudunda bulunan bir maddedir. Kolajen artırımı sağlayarak cildin yeniden genç ve diri olmasını sağlar. Nem dolgusunu diğer dolgulardan ayıran etken madde ise mannitoldür. Mannitol cilde hyalüronik asidin ciltte kalma süresini uzatarak ve su tutma özelliğiyle ödemleri gidererek katkı sağlar. En sık tercih edilen Nem Dolgusu Redensity 1 denilen cilde nemin yanı sıra ışıltı ve parlaklık da veren dolgu maddesidir.

Nem Dolgusu Nerelere Uygulanır?

Nem Dolgusu vücutta nem, parlaklık, canlılık ihtiyacı olan her yere uygulanabilir. Uygulanışındaki kolaylık sayesinde sıklıkla tercih edilmektedir. Nem Aşısı en çok el, yüz, dekolte bölgelerine uygulanmaktadır. El bölgesine uygulanan Nem Dolgusu ile el üstündeki kırışıklıklar, kuruma, çatlama kaybolur. Eller genç, pürüzsüz bir yapıya kavuşur. Yüz bölgesinde ihtiyaç duyulan her noktaya uygulanabilen Nem Dolgusu özellikle dudaklar, elmacık kemikleri, göz çevresi alanlarında etkili olmaktadır. Nem Dolgusu yüzde gençleşme, canlılık, dirilik etkilerini sağlamaktadır. Boyun ve dekolte bölgesindeki kırışıklık, gevşeklik, yaşlılık etkileri Nem Dolgusu ile giderilerek pürüzsüz, sıkı, parlak bir boyun, dekolte görünümü oluşmaktadır.  

Nem Dolgusu Kimlere Uygulanabilir?

Nem Dolgusunun uygulanma şartları şunlardır:

 • 18 yaşını doldurmuş olmak
 • Ciltteki kırışıklık, çökme, kuruluk, gevşeklik gibi deformasyonlardan şikayetçi olmak
 • Hamile, emzirme döneminde olmamak
 • Alerjik hassasiyeti ya da kronik rahatsızlığı olmamak
 • Uygulama alanında uçuk, yara gibi enfeksiyon rahatsızlığı bulunmamak
 • Cildinde hiçbir deformasyon olmasa da isteyen herkese önlem amaçlı Nem Dolgusu uygulanabilir.

Nem Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Nem Dolgusu öncesinde kişi muayene edilerek cildin ihtiyaçları ve kişinin dolgu için uygun olup olmadığı belirlenir. Uygulama alanı anestezik krem sürülerek uyuşturulduktan sonra Nem Dolgusu ince uçlu enjektörle cildin gerekli noktalarına azar azar aktarılır. Enjekte işlemi bittiğinde dolgu elle cilt altına yayılarak cilde şekil verilir. Nem Dolgusu işlemi uygulanan bölgenin büyüklüğüne göre 10-20 dakika sürmektedir. Uygulama sonrasında kişi hemen günlük yaşamına dönebilir.

Nem Dolgusu Kaç Seans Uygulanır?

Nem Dolgusu tek seans yeterli olmamaktadır. Kişinin ihtiyacına göre genelde 2-4 seans uygulanması ciltte istenen etkiyi yaratmaktadır. Seans aralığı 1 ay ya da ihtiyaca göre farklı sürelerde de olabilir. Nem Dolgusu uygulaması doktor tarafından kişinin cilt ihtiyaçları göz önünde bulundurularak ve her dolgu uygulaması sonrasında cildin verdiği tepki ölçülerek planlanmaktadır. Bu nedenle seans sayısı ve seans aralıkları her kişide farklı olmaktadır.

Nem Dolgusu Etkisi Ne Zaman Görülür?

Nem Dolgusu uygulandıktan hemen sonra dolgu etkisi görülmektedir. Fakat ciltte şişlik, kızarıklık, ödem gibi oluşumlar görülebilir. Bu etkilerin kaybolması ve dolgunun cilde oturması 1 hafta içerisinde gerçekleşmektedir. Nem Dolgusu seanslarla uygulandığından her seans sonrası ciltteki etki gözle görülür derecede değişmektedir. Tüm seanslar sona erdiğinde ciltte istenen yenilenme ve gençlik etkisi tam olarak oluşmaktadır.

Nem Dolgusu Sonrası Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Nem Dolgusu sonrasında şunlara dikkat etmek gerekir:

 • Bol su tüketilmelidir.
 • İlk 24 saat uygulama alanına su değdirilmemelidir.
 • İlk 1 hafta sıcak suyla yıkanmamak, hamam, sauna gibi buharlı ortamlardan uzak durmak gerekir.
 • Güneşte kalınmamalıdır.
 • Sigara ve alkol tüketilmemelidir.
 • Şişlik ve kızarıklık oluşması durumunda soğuk kompres uygulanabilir.
 • Uygulama bölgesi darbelerden korunmalı, yorucu aktiviteler yapılmamalıdır.
 • İlk 24 saat uygulama alanında kozmetik kullanılmamalı, masaj yapılmamalıdır.
 • Dolgunun üzerine yatarak uyunmamalıdır.

Nem Dolgusu Fiyatı

Nem Dolgusu fiyatı dolgunun kaç seans uygulanacağı, ne kadar doz kullanılacağı, kullanılan malzeme kalitesi, dolgu markası, doktorun tecrübesi gibi çeşitli faktörler tarafından oluşur. Bu nedenle sabit bir fiyat vermek mümkün değildir. Size özel fiyat bilgisi ancak yapılacak muayene sonucunda belirlenebilir. 

Nem Dolgusunun Faydaları Nelerdir?

Nem Dolgusu cilde şu faydaları sağlamaktadır:

 • Cilde gereksinmesi olan nem kazandırılarak ciltte tutunması sağlanır.
 • Nem Dolgusunun zengin içeriğiyle cilt daha parlak ve aydınlık bir yapıya kavuşur.
 • Kolajen üretiminin arttırılmasıyla kırışıklık, kuruluk, gevşeme gibi etkiler kaybolur. Pürüzsüz bir cilt oluşur.
 • Dolgunun su tutma özelliğiyle ciltte sıkılık, elastikiyet artar.
 • Genel anestezi almadan, ameliyat olmadan yapılan bir uygulamadır.
 • Uygulanışı kolay ve etkisi hızlı bir dolgudur.
 • Vücut için hiçbir zararı ya da yan etkisi yoktur.
 • Her cilt tipinde uygulanabilir.
 • Uygulandıktan hemen sonra iş ve sosyal hayata dönülebilir.

Nem Dolgusu Ne Kadar Süre Kalıcıdır?

Nem Dolgusu kişilerin cilt ve metabolizma özelliğine göre farklı sürelerde kalıcı olmaktadır. Nem Dolgusu ortalama 1,5 sene ciltte kalıcılık göstermektedir. Dolgunun etkisi kaybolduktan sonra belirli aralıklarla uygulanması etki süresini uzatacak ve işlevselliğini arttıracaktır.  

Nem Dolgusu Hangi Mevsim Uygulanmalıdır?

Her mevsimin cilt üzerinde olumsuz bir etkisi vardır. Yaz döneminde güneşe maruz kalmayla kuruluk, renk değişimi, kış döneminde soğuk hava ile çatlama, mevsim geçişlerinde rüzgar ile pul pul dökülme gibi etkilerle sık karşılaşılır. Nem Dolgusu ihtiyaç duyulduğu her zaman yapılabilir. Nem Dolgusunun cildin özellikle etkilendiği bir mevsim varsa o dönemden önce yapılması olumsuz etkilerin hiç oluşmamasını sağlayacaktır. 

Nem Dolgusu Sonrasında Ağrı Olur Mu?

Nem Dolgusu uygulanırken uygulama alanına anestezik krem sürülmektedir. Bu nedenle ağrı hissedilmez. Uygulama sonrasında da kesi açılmadığı için ağrı ya da acı olmaz. Kişi iğne etkisinden kaynaklanan karıncalanma, kaşınma gibi etkiler hissedebilir. Bu etkiler 1-2 gün içerisinde yok olur.

Nem Dolgusunun Riski Var Mıdır?

Nem Dolgusu içeriği vücuda zararlı hiçbir madde içermemektedir. Nem Dolgusunun yapıldıktan sonra vücutta oluşturduğu yan etki ya da zarar tespit edilememiştir. Kansere yol açmaz, ur oluşumuna sebebiyet vermez. Nem Dolgusu tamamen risksiz ve zararsız bir uygulamadır.