Leke tedavisi uygulamaları, güneş ışığı, ilerleyen yaş, akne ve sivilcelerin bıraktığı izler, batık izleri ve hormonal düzensizlikler gibi sayılabilecek birtakım etkenlerin, cilt yüzeyinde istenmeyen bir şekilde meydana getirdiği lekeleri ortadan kaldırmaya ve cilt tonunun daha eşit, aydınlık ve sağlıklı bir hale bürünmesine yardımcı olan işlemlerdir.

Leke Tedavisi

Lekeler, birçok kişinin hayatının çeşitli dönemlerinde karşılaştığı ve yok edilmesi için mücadele ettiği problemler arasında yerini almaktadır. Dermatoloji ve kozmetik alanında; leke tedavisi ile ilgili oldukça kapsamlı işlevi olan ürünler bulunmasına rağmen, lekelerin tamamen yok edilmesi adına uzun vadede ve düzenli kullanmak gibi zorunluluklar gerektiği için ya da ürünlerin kullanılması sonucunda  cilt yüzeyinde mevcut olan lekeler üzerinde yeterli etki sağlanamadığından, leke tedavisi uygulamaları için farklı yöntemler arayışına girilmiştir. Bu noktada lekenin derinliğine ve cinsine göre farklı şekillerde çözüm sunabilecek estetik uygulamalar devreye girerek, lekeler ile mücadele etme konusunda başarılı sonuçlar elde edilmesini sağlarlar.

Cilt yüzeyinde bulunan çeşitli lekeler,özellikle ergenlik dönemi ve onu takip eden süreçlerde kişisel bakım ve dış görünüm açısından psikolojik ve sosyal olarak olumsuz etkiler yaratabilmektedirler. Leke problemlerinin büyük bir yüzdesinin, güneş ışığının zararlı etkileri nedeni ile meydana geldiği bilinmekte ve günümüzde yüksek faktörlü güneş koruyucu özellikteki ürünlere daha çok özen gösterilmesine rağmen, özellikle kılcal damarları belirgin olan ve hassas yapıda olan cilt tipleri olmak üzere birçok cilt tipi, leke oluşumu ile karşı karşıya kalabilmektedirler. Medikal ve estetik cihazlar sayesinde uygulanan çeşitli yöntemler, teknolojik olanakların sunduğu ayrıcalıklar ile birlikte leke tedavisinde geçmiş zamanlara kıyasla çok daha gelişmiş ve olumlu sonuçlar verebilmekte olduğundan, leke ile mücadele konusunda sıkça tercih edilmekte ve kolaylıkla uygulanmaktadırlar.

Dermapen Uygulaması 

derma pen

Dermapen Uygulaması, leke tedavisi ile ilgili yapılmış  araştırmalar ve çalışmalar sonucunda elde edilen ve oldukça yüksek oranda başarılı sonuçlar almaya yardımcı olan bir uygulama olup, lekeleri yok etmek amacıyla yaygın olarak kullanılmaktadır. Dermapen leke tedavisi ile, lekeli cildini alt katmanına uygulanan mikro iğneler vasıtasıyla, cilt altına çıplak gözle görülemeyecek kadar ince kanallar açılarak, bu kanallara yerleştirilen kolajen arttırıcı özel maddeler sayesinde cildin kendini tamamen yenilemesi ve leke görünümünün ortadan kaldırılması hedeflenmektedir. İşlem esnasında derinin üst katmanı olan epidermis tabakası üzerinde herhangi bir işlem yapılmayıp, cildin alt katmanlarında yapılan uygulamanın içerden başlayan yenileme işlemini üst katmanları taşıması, ciltteki bozuk pigmentlerin yok edilmesi, genişleyen gözeneklerin küçültülmesi ve ciltteki elastikiyetinin ve sıkılaşmanın artması yönünde yapılan bir uygulamadır. Dermapen uygulaması, seanslar aralığı dörder hafta olmak suretiyle dört veya altı seans olarak planlanır ve gerçekleştirilir. Seanslar tamamlandıktan sonra, gözle görülür oranda lekelerin azaldığı, cildin aydınlık ve yenilenmiş bir görünüm kazandığı ve uygulanan kişilerde memnuniyet verici neticeler alındığı gözlenmektedir.

HydraFacial Bakım Cihazı

hydrafacial 2

HydraFacial  bakım cihazı kullanılarak yapılan işlemler, leke tedavisinde yüksek oranda başarı elde edilen uygulamalardan bir diğeridir. HydraFacial cilt bakım cihazı, lekeli ciltlerde, cildi yıpratmamak suretiyle kademe kademe soyarak; tedavi edilecek problemlere göre,  cilt yapısına uygun bakım ürünleri yardımıyla, derinlemesine bir temizlik aşaması  ile cilt bakımına başlamaktadır. Daha sonra cilt de ölü hücrelerin atılması ve tıkalı gözeneklerin açılması, varsa siyah noktaların giderilmesi amacıyla peeling uygulaması yapılır. Üçüncü aşama olarak, cilde kolajen ve elastikiyet kaybını gidermeye yarayan yenileme işlemi uygulanarak lekelerin giderilmesi yönünde yardımcı ürünlerin kullanılması, son aşama olarak ise cilde kaybettiğini nemi geri kazandırmaya yarayan nemlendirme işlemlerinin uygulanmasıdır. Hydrafacial Cilt bakım uygulamaları, kuru, karma, yağlı veya hassas cilt tiplerine göre ayrı ayrı kullanılan ve kolajen, antioksidan gibi onarıcı maddeler içeren serum, krem gibi yardımcı bakım ürünleri eşliğinde uygulanması nedeni ile kısa sürede etkin sonuç veren uygulamalar arasında yer almaktadır. Lekeler çok yoğun ve koyu renkte ise, seans miktarı arttırılabilir ve başka tedavi yöntemleri ile birlikte dönüşümlü olarak uygulanabilecek bir tedavi paketi oluşturulabilir. Ciltte bulunan lekelerin yok edilmesi ve cilt kalitesinin yüksek oranda artırılması anlamında, HydraFacial bakımı cihazı, vakumlu başlıkları ve yüksek teknolojisi sayesinde sunduğu avantajlar ile cilt bakımına özen gösteren bir çok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Baby Face Lazer (Thulium Lazer)

Baby Face lazer cihazı kullanılarak yapılan çalışmalar ise, yine mevcut lekeler için uygulandığında, büyük oranda iyileşme gözlemlenen, bu nedenle de leke tedavi çözümleri arasında son dönemlerde  oldukça popüler olan bir yöntemdir. Adından da Anlaşılacağı üzere, Baby Face cihazı, lazer teknolojisi kullanarak tamamen yüzü yenilemeye ve adeta bebek gibi bir aydınlık ve tazelik kazandırmayı amaçlayan bir cihazdır. Bu uygulama sayesinde, cilt altına açılan mikro kanallara çeşitli antioksidan, vitamin ve nano-partiküler bakım ürünleri adapte edilerek, cildin leke ve problemli görünümünden arınması, yenilenerek; eşit bir cilt tonuna kavuşup sağlıkla ışıldaması mümkün olmaktadır.

Fraxel Dual

Fraxel Dual

Fraxel Dual adı altında lekelerle mücadele etme alanında kullanılan ve önemli işlevleri olan bir diğer bakım cihazı ise, fraksiyonel lazer prensibi ile çalışmaktadır. Lazer yöntemi kullanılarak yapılan tedavi işlemi neticesinde, mevcut lekelerin yok edilmesinde, hızlı ve gözle görülür sonuçlar elde edilmektedir. Ciltte bulunan leke ve renk farklılıkları yok edilerek, cildin kolajen desteği ile kendini yenilemesi ve cansız, mat görünümünün ortadan kaldırılmasına ciddi anlamda katkıda bulunan, son sistem ve teknolojide bir cihazdır. 

Altın İğne

Altin Igne

Altın iğne uygulaması ile cilt problemleri konusunda başka alanlarda çalışmalar yapılabildiği gibi, leke tedavisi uygulanabilmektedir, lekelerin yok edilmesi konusunda, altın iğne uçları aracılığı ile gönderilen fraksiyonel radyo frekans dalgaları aracılığıyla, cilt altındaki derin tabakada cildin kendini yenilemesi ve üst katmanlara kadar yenilenme sağlanması prensibi ile çalışmaktadır. İğneli başlıkların yüze teması öncesinde gerekli  anestezik krem uygulandığından, seanslar sırasında ağrı ve acı hissetmek olası değildir.

OxyGeneo plus

oxygeneo

OxyGeneo plus cilt bakım cihazı, leke tedavisi için farklı bir alternatif çözüm olabilmektedir. Leke tedavi cihazlarındaki temel prensipler gibi, bu cihaz da; cildin alt tabakalarına nüfuz edecek destekleyici antioksidanlar ile, lekelerin giderilmesini ve cildin yenilenmesini hedefler. OxyGeneo plus cihazı, cildin oksijen kapasitesini arttırarak cilt üzerindeki leke görünümünün yok edilmesine odaklanmaktadır. Bu amaçla cilde NeoBright serum adı verilen özel bir bakım içeriği uygulanır. Yapılan işlem neticesinde, cilt, ince kırışıklıklarından ve leke görünümlerinden arınmış, sağlıklı, canlı ve diri bir görünüm kazanmaktadır.

Somon DNA Aşısı

Somon DNA Aşısı

Somon DNA Aşısı da, leke tedavisinde uygulanan yöntemler arasında yer almaktadır. Bilindiği gibi, somon balığının DNA’sı, insan DNA’ sı ile çok fazla benzeyen özellikler göstermesi nedeni ile, cilt bakım ve gençleştirme çalışmalarında somon  DNA’ sı yaygın olarak kullanılmaktadır. İçeriğindeki hyalüronik asit ve cilt gençleştirme işlemini aktive eden antioksidanlar ile, lekeli ciltlerdeki problemleri ortadan kaldırmaya ve aynı zamanda ciltte gözle görülür bir yenilenme, nem artışı, aydınlanma ve kolajen artışı gerçekleştirmeye katkıda bulunur.

Leke Tedavisi Fiyatları

Kliniğimizde,  leke tedavisi için uygulanan yöntemlerin her biri, konusunda uzman ekibimiz tarafından başarıyla uygulanmaktadır. Tedavi fiyatları, uygulanacak yönteme, lekenin yoğunluğuna, ve seans adedine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Lekeler ile mücadele edebilmek ve görünmez hale gelebilmelerini sağlamak adına, uygun tedavi yönteminin hangisi olduğuna karar verebilmek için, iletişim hattımızdan bizlere ulaşabilir, randevu oluşturabilir ve tedavi prosedürünü planlamamız konusunda destek alabilirsiniz.