Göbek Deliği Estetiği Nedir?

Göbek deliği estetiği, göbek deliğinde mevcut olan  kusurları gidermek amacıyla yapılan ve adı tıbbi literatürde umblikoplasti olarak geçen bir estetik operasyondur. Bu kusurlar, sağlık açısından herhangi bir problem teşkil etmemekle birlikte, görsel olarak rahatsız edici boyutta olabilir. Bu durum da, orantısız ya da atipik göbek deliğine sahip olan kişiler için sosyal yaşantılarında kendilerini özgüven açısından eksik hissetmelerine neden olacaktır. Hepimiz kusursuz ve ideal bir vücut yapısına sahip olmak isteriz. Bu konuda da; vücudumuzun herhangi bir bölgesinde memnun olmadığımız kısımları düzeltmek ve kendi idealimize göre en iyi görüntüye getirmek açısından estetik cerrahiden yararlanırız. Göbek deliğinin  konumunu aşağı, yukarı, sağa ya da sola almak yahut boyutunu ve görüntüsünü değiştirmek amacıyla yaygın olarak umblikoplasti operasyonu yapılmaktadır. Bu operasyon sayesinde kişinin; kendisinde gördüğü ve memnun olmadığı göbek deliği görüntüsünden  kurtularak, ideal ve orantılı bir göbek deliğine kavuşması hedeflenir.

gobek deligi estetigi Umblikoplasti e1670672070641

Göbek Deliği Estetiği Nasıl Yapılır?

Göbek deliği estetiği, hastanın  tercihine göre sahip olmak istediğin görüntüye göre uygun şekilde planlanarak;  operasyon öncesi gerekli olan laboratuvar tetkikleri yapılarak, hasta üzerinde cerrahi işlem gerçekleştirecek herhangi bir engel bulunmadığı tespit edildikten ve gerekli kontroller yapıldıktan sonra,  genel anestezi altında gerçekleştirilir. Operasyonun kısa süreli ve basit bir işlem olması halinde ise lokal anestezi tercih edilir. Estetik cerrah tarafından göbek deliğinin istenilen duruma getirilmesi için gerekli olan kesiler atılarak cerrahi işlemler yapılır ve yine kesiler kapatılarak operasyon tamamlanır. İşlem, ortalama bir saat gibi bir süre almaktadır. Gerçekleştirilen cerrahi operasyon sonrası uygun bir süre hasta gözlem altında tutularak, iyileşme aşamasında yapılacak işlemler konusunda bilgi ve tavsiyelerde bulunularak kliniğimizden taburcu edilmektedir. Bazen göbek deliği estetiği ile hastanın ihtiyacına göre, operasyon sırasına aynı zamanda karın germe operasyonu da yapılabilir. Böyle bir durumda iyileşme süreci bir miktar daha uzayabilmektedir, çünkü karın germe biraz daha detaylı ve kapsamlı bir operasyondur. Fakat alacağınız sonuç da hem karın germe, hem göbek deliği estetiği ile ile yenilenmiş bir görüntüye sahip olmanızı sağlayacak ve sizi rahatsız eden görüntüden kurtulmanıza yarayacaktır. Operasyondan sonra hijyen kurallarına dikkat ettiğiniz taktirde iyileşme sürecinize de oldukça kısa ve rahat geçecektir.

Göbek Deliği Şekli Değişir Mi?

Göbek deliği şekli, özellikle kadınlarda hamilelik ve doğum akabininde değişkenlik gösterebilmektedir. Hamilelik esnasında karın gergin bir hal alıp doğum sonrasında normale döndüğünde, göbek deliğinde içe doğru çökmeler, kırışıklıklar ve sarkmalar meydana gelebilirek, görüntüyü estetik açıdan hoş olmayan bir hale getirmektedir. Bazen doğuştan da göbek deliği görüntüsü kusurlu olabilir ya da daha sonra yaşanan herhangi bir karın travması görüntüyü bozmaya neden olabilir. Göbek deliğine piercing yaptırmak da deliğin yapısını bozabilecek faktörler arasındadır.Özellikle birkaç kez yapılan piercing işlemi göbek deliğinin görüntüsüne oldukça zarar verebilen bir uygulamadır. Göbek fıtığı, genetik etkiler, çok sık kilo alıp kilo vermek gibi durumlar de göbek deliği görüntüsünü bozabilecek etkenlerdir. Eğer göbek deliğinin görüntüsü kişiyi rahatsız edecek boyutta ise, umblikoplasti operasyonundan yardım alınması, mevcut durumun düzeltilmesi açısından kesin bir çözüm sağlayıp hastayı memnun edici bir sonuç verecektir. Böylece kişi kendini rahatsız eden görüntüden tamamen kurtulup basit bir operasyonla olumlu bir sonuç almış olacaktır. Özellikle gençlerde; göbek deliği görüntüsü istenmeyen bir durumda ise, psikolojik açıdan da negatif bir etki sağladığından dolayı, ergenlik döneminde ve sonrasında da kişilerde kompleks yaratabilmektedir. Bu tip sorunlara kalıcı çözüm sağlaması açısından göbek deliği estetiği, estetik operasyonlar arasında oldukça tercih edilen bir yöntem olarak yerini almaktadır.

Göbek Deliği Estetiği Kalıcı Mıdır?

Göbek deliği estetiği kalıcı sonuç sağlayan  bir operasyondur. Cerrahi işlem sonrasında göbek şekliniz tasarlandığı yeni şekliyle değişmeden kalacaktır. İstisnai olarak; iyileşme süreci sona erdikten sonra  meydana gelen görüntüden memnun kalmadığınız  takdirde, düzeltmek ve memnun edici bir görüntüyü elde edebilmek için ikinci bir operasyon yapılabilir. Herhangi bir risk taşımayan, basit ve ömür boyu kalıcı bir işlemdir.Dolayısıyla endişe etmenize gerek olmayacaktır… Önemli olan ve dikkat edilmesi gereken nokta, operasyonu gerçekleştirecek hekimin ve ekibin, profesyonel ve alanında deneyimli olması ve işlem sonrasındaki iyileşme sürecinde de yapılacak işlemler konusunda doktorunuzun tavsiyelerine riayet edilmesidir. Böylece  başarılı bir şekilde tamamlanan operasyon,  göbek deliğindeki kusurları tamamen ve kalıcı olarak yok etmektedir. Bir kez opere edildikten  sonra bir daha yaptırmanıza gerek kalmayan bir uygulamadır. Kliniğimizde göbek deliği estetiği olan hastalarımızdan da  çok büyük oranda memnuniyet geri dönüşleri almaktayız.

İdeal Göbek Deliği Nasıl Olmalıdır?

İdeal göbek deliği, ortalama 1,5 – 2 cm çapındadır. Esasında göbek deliği, bebek ve anne arasındaki besin ve kan alışverişini sağlayan göbek kordonunun kesilmesi sonrasında, kesilen bölgede meydana gelen yara iyileşme dokusudur, bir nevi skardır. Göbek deliğinin şekli ve boyutu herkeste farklı olabilir ve karın bölgesinin estetik açıdan güzel görünmesine de önemli ölçüde katkı sağlar. İdeal ölçüdeki göbek deliği karının tam ortasında değil hafif yukarıda olmalıdır. İdeal göbek deliğine sahip olmayan kişiler, göbek kısmı açık kıyafetler giymekte, bikini kullanmakta ya da cinsel hayatlarında özgüven sorunu yaşamaktadırlar. En ideali, oval şekilde olanı, dışarıya doğru çıkık ya da içeriye doğru fazla göçmüş olmamalı, karın estetiğini bozacak şekilde gereğinden fazla büyük olmamalıdır. Herhangi bir problem olduğu takdirde ise; göbek deliği estetiği operasyonu, bu soruna kolaylıkla çözüm sağlamaya yarar.

Göbek Deliği Ameliyatı Kaç Günde İyileşir?

Göbek deliği ameliyatı, oldukça basit bir operasyon olmakla beraber, iyileşme süreci de bir o kadar hızlı gerçekleşmektedir. Cerrahi operasyon gerçekleştikten bir gün sonra sosyal hayatınıza devam etmeniz mümkün olacaktır. Ağrılı bir işlem olmamasından ve göbek deliği estetiği ameliyatından sonra dikiş alınma gibi bir durum söz konusu olmamasından dolayı hasta, konforlu bir şekilde iyileşme sürecini tamamlayacaktır. Bazı durumlarda ise, ihtiyaç halinde, karın germe operasyonu ile birlikte kombine olarak göbek deliği ameliyatı da yapılırsa o zaman iyileşme süreci bir miktar uzayabilir fakat yalnızca göbek deliği operasyonunun iyileşme süresi çok hızlı ve basit bir şekilde gerçekleşir. Dolayısıyla korkulacak ve uzun zaman alacak bir iyileşme süresi içerecek bir operasyon değildir. Günlük hayatınıza çok kısa süre içerisinde adapte olmanız ve yenilenmiş bir şekilde motive olarak bundan sonraki hayatınıza devam etmeniz mümkün olacaktır.

Göbek Deliği Estetiği Fiyatları Nedir?

Göbek deliği estetiği fiyatları, yapılacak operasyonun şekline göre değişebilmektedir. Sadece göbek deliği estetiği mi, yanında karın germe ya da farklı bir operasyon yapılacak mı, bu sorulara randevu alarak geldiğinizde muayene sırasında karşılıklı bir program oluşturarak netlik kazandırabiliriz.

Daha detaylı ve en sağlıklı bilgiyi edinebilmek için iletişim hattımızdan randevu oluşturarak kliniğimize gelmeniz gerekmektedir. Böylece hayal ettiğiniz göbek deliği görüntüsüne kavuşabilir ve bundan sonraki yaşantınıza daha özgüvenli ve güzel görünümlü bir göbeğe sahip olarak yeni bir başlangıç yapabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz…