Tekirdağ Liposuction

Tekirdağ Liposuction (Lipoşakşın) ile Yağ Alma , Liposuction Fiyatları

Liposuction” adı verilen vakum tekniği, birçok farklı bölgede görülen yağlanmaların ortadan kaldırılması için tercih edilen bir yöntemdir. Bu yöntem uyluk, kalça, karın, göğüs, bel, üst kol ve boyun gibi birçok bölgede uygulanabilir.

Tekirdağ Liposuction fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0544 843 97 17 numaradan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Foto Galeri

Liposuction İşleminin İçeriği Nelerdir?

Liposuction işlemi öncesinde, cerrah kişi tedavi edilecek bölgeleri vücutta işaretler. İşlemin nasıl yapılacağı, kullanılan spesifik tekniklere bağlı olarak değişiklik gösterir. Cerrah, bireysel hedefleri, vücudun tedavi edilecek bölgesini ve geçmişte liposuction işlemi geçirip geçirmediği gibi faktörleri göz önünde bulundurarak uygun yöntemi belirler.

Genellikle işlem sırasında, cerrah cildinde küçük kesiler yapar ve içi boş bir tüp ile bir aspiratör kullanarak birikmiş yağları vakumlar. Lokal veya genel anestezi altında uygulanabilen işlem, ameliyat ekibi tarafından hastanın kalp atış hızı, kan basıncı ve oksijen seviyeleri gibi faktörlerin takip edilmesini gerektirir. Liposuction işlemi, ayakta tedavi prosedürüdür ve hastanın aynı gün taburcu edilmesi mümkündür.

Kadınlar için Liposuction

Liposuction işlemi kadınlarda vücudun neredeyse tüm bölgelerinde görülen yağ birikimleri için kullanılabilir. Ayrıca yağ bezesi, lipödem ve lenf ödemi gibi rahatsızlıkların tedavisinde de liposuction yöntemi tercih edilebilir.

Erkekler için Liposuction

Erkeklerde liposuction işlemi genellikle jinekomasti, lenf ödemi ve yağ bezesi tedavilerinde uygulanır. Ayrıca, erkekler için karın bölgesi özellikle dirençli bir yağ depolama bölgesidir ve liposuction bu bölgedeki yağ birikimlerinin kalıcı olarak giderilmesinde etkili bir çözüm sunar.

Liposuction Ameliyatından Sonra İyileşme Süreci

Liposuction ameliyatından sonra iyileşme süreci uygulanan bölgeye ve alınan yağ miktarına bağlı olarak değişir. Ancak genellikle kişi birkaç gün içinde işine dönebilir ve normal aktivitelerine 2-4 hafta sonra devam edebilir. Doktorun verdiği önerilere uyulması, iyileşme sürecinin daha hızlı ve sağlıklı geçmesine yardımcı olacaktır. Ayrıca, enfeksiyon riskini önlemek için antibiyotikler ve ağrı kesiciler reçete edilebilir.

Liposuction ameliyatının kalıcı sonuçları 4-5 hafta ile 6 ay arasında görülebilir. İdeal kilosunu koruyan kişiler, işlemin sonuçlarının kalıcı olmasına yardımcı olacaktır. Ancak unutulmamalıdır ki, liposuction kilo alımını önlemez. Kişinin ameliyat sonrası kilo alması, vücudun farklı bölgelerinde yeni yağ birikintilerine neden olabilir ve liposuction sonrası elde edilen sonuçları etkileyebilir. Bu nedenle, liposuction işlemi sağlıklı bir beslenme programı ve düzenli egzersiz ile desteklenmelidir.