lazer epilasyon 1

Lazer Epilasyon istenmeyen tüylerin alınmasında en kalıcı yöntemdir. Modern insan için bedenin hijyenini sağlamak ve estetik bir görünüm yaratmak için vücut tüylerini almak gerekir. Epilasyon, erkek ya da kadında bakımlı olabilmenin en üst sırada gelen koşullarından biridir. Lazer Epilasyonun uygulanışı gelişen teknolojiyle her geçen gün daha konforlu ve etkili olmaktadır. Bu nedenle geleneksel tüy alma yöntemleri giderek azalmakta, yerini kalıcı çözüm sağlayan Lazer Epilasyon yöntemi almaktadır. Kişiler Lazer Epilasyon uygulamasıyla daha prezentabl, temiz, çekici bir görünüme kolaylıkla ulaşabilirler.

Lazer Epilasyon Ne İşe Yarar?

Epilasyon ihtiyacı her insanda ergenlik döneminde ortaya çıkan bir durumdur. Vücudun belirli alanlarında istenmeyen tüylerin çıkması kötü bir görünüm oluşturmanın yanı sıra koku, hijyenik sorunlar, batık gibi oluşumlara da yol açar. İstenmeyen tüylerden kurtulmanın ağda, krem, yolma gibi çeşitli yöntemleri vardır. Dünyada en etkili ve kalıcı sonuç sağlayan tek yöntemin lazer epilasyon olduğu kanıtlanmıştır. Gelişen lazer cihazlarıyla uygulama kolay, hızlı ve etkili şekilde yapılabilmektedir. Lazer Epilasyon tüylerin alınmasının yanı sıra tıraş bıçağı yumrusu, batık kıl, pilonidal kist gibi sorunları gidermede de etkilidir. Pürüzsüz ve aydınlık bir cildin oluşması Lazer Epilasyonla oldukça kolaydır.

Lazer Epilasyon Kimlere Yapılır?

Lazer Epilasyon uygulaması tüylerinden kurtulmak isteyen, cinsiyet farkı gözetmeksizin kadın, erkek herkese uygulanabilir. Epilasyon uygulaması için şu şartlar gereklidir:

 • 16 yaşını doldurmuş olmak
 • Hamile ya da emzirme döneminde olmamak
 • Lazer uygulanacak alanda enfeksiyon, yara gibi durumların olmaması
 • Aşırı tüylenme sorunu olan kişilerin bu sorununun nereden kaynaklandığı araştırılmalıdır. Hormonal rahatsızlıklarda tedavi süreci başlatılmadan lazer epilasyon yapılmamalıdır.

Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanır?

Lazer Epilasyon vücudun her bölgesine uygulanabilir. Özellikle son geliştirilen cihazlar özel başlıkları sayesinde minimal ya da büyük alanlarda başarıyla uygulanmaktadır. Lazer Epilasyonun en sık uygulandığı alanlar şunlardır:

 • Koltuk altı
 • Kol
 • Yüz
 • Bacak
 • Genital bölge
 • Bikini bölgesi
 • Sırt
 • Göğüs
 • Çene
 • Ense
 • Boyun
 • Göbek
 • Kaş arası, dudak üstü, kulak içi 

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Lazer Epilasyon uygulamasında anestezi uygulanmasına gerek yoktur. Uygulama öncesinde lazer bölgesi kıl kökleri kalacak şekilde tıraşlanmalıdır (ağdayla kıl kökleri alındığı için ağda yapılmamalıdır). Uygulama öncesinde güneşte kalınmamalı, solaryuma girilmemelidir. Lazer cihazının ısısı kişinin kıl yapısına göre ayarlanır. Uygun başlık seçiminden sonra kıl kökleri hedeflenerek lazer uygulanır. İşlem uygulama bölgesine göre 10 dakika ile 75 dakika arası sürmektedir. Tek oturumda birden fazla alanda, vücudun farklı bölgelerinde lazer uygulaması yapılabilir.

Soprano Titanium Buz Lazer Cihazının Avantajları Nelerdir?

Soprano Titanium, Lazer Epilasyon teknolojisinde en son geliştirilen cihazdır. FDA onaylı bu cihaz buz lazer özelliğiyle öne çıkarak safir başlığıyla uygulama bölgesine soğuk hava gönderir. İşlem sırasında lazerin yüksek ısısını hissetmeyi engelleyen soğutma özelliğiyle kişiler Lazer Epilasyon seansını rahat, konforlu bir şekilde tamamlar. Özellikle ağrı eşiği düşük kişiler için -3 dereceye dek inebilen buz lazer özelliği oldukça kolaylık sağlamaktadır. 

Soprano Titanium cihazının başka bir özelliği de başlığında 3 farklı lazer dalga boyu uygulanabilmesidir (Alexandrite, Nd yag, Diode). Farklı dalga boyları kıl yapısının özelliğine ve kişinin ten rengine göre (açık, orta, koyu) seçilmektedir. Böylece her ten renginde kişinin Lazer Epilasyondan başarıyla faydalanması mümkün olmaktadır. Ayrıca büyük başlığı 4cm’lik alanlara etki edebilmektedir. Bu da Lazer Epilasyonda büyük alanlarda hızlı uygulama yapmayı ve zamandan tasarruf etmeyi sağlamaktadır.

Soprano Titanium cihazıyla yapılan Lazer Epilasyon uygulaması tamamen güvenilir ve risksizdir. Uygulama alanı çevresindeki dokular zarar görmez. Cilt yüzeyinde tahriş, zedelenme oluşmaz.

Lazer Epilasyon Sonrası Neler Yapılmalıdır?

Lazer Epilasyon sonrasında kişi günlük hayatına devam edebilir. Ciltte kızarıklık, kaşıntı, şişlik görülebilir. Bu etkiler birkaç saat içinde yok olmaktadır. Doktorun önerdiği krem kullanılarak rahatlama sağlanabilir. İlk 24 saat uygulama alanına su değdirilmemeli, kozmetik kullanılmamalı ve buharlı ortamlarda durulmamalıdır. Uygulama yaz aylarında yapıldıysa sonraki 1 hafta boyunca güneşte kalınmamalı ve açık havaya güneş koruyucu kremle çıkılmalıdır. 

Lazerle Tüylerden Kurtulma Nasıl Gerçekleşir?

Lazer Epilasyonun amacı kıl köklerinin zayıflatılarak yok edilmesidir. Lazer Epilasyonun ilk seansı sonrasında derinin altında lazerden etkilenen tüy kökleri uzamaya devam eder. Bu tüylerin uzaması 3-4 haftalık süre sonunda tüylerin derinin dışına çıkıp dökülmesiyle son bulur. Her seansta etkilenen kıl kökleri bu işlemi tekrarlar. Dökülen kılların yerine yenisi çıkmaz. 

Lazer Epilasyon Kaç Seans Yapılır?

Lazer Epilasyon seans sayısı kişinin kıl yoğunluğu, kıl yapısı gibi özelliklere göre değişmektedir. Ortalama 6-8 seansta kıllardan kalıcı olarak kurtulmak mümkündür. Her seans sonrasında göze çarpan bir etki oluşmaktadır. Seans aralığı yine kişisel özelliklere göre değişmekle birlikte 4-6 hafta arası sürmektedir.

Lazer Epilasyon İle Tüylerden Kalıcı Olarak Kurtulmak Mümkün Mü?

Lazer Epilasyon ile tüm seanslar tamamlandığında kıl kökleri de tamamen yok edilmiş olur. Yok edilen kıl kökü yeniden çıkmaz. Kişiler Lazer Epilasyon etkisini ömür boyu yaşayabilirler. Ancak bazı hormon hastalıklarında yeniden kıl oluşumu görülebilir. Bu nedenle kişinin hormonal bir rahatsızlığı varsa öncelikle tedavi edilmelidir. 

Lazer Epilasyonda Acı Duyulur Mu?

Ağrı eşiği düşük kişileri en kaygılandıran konu Lazer Epilasyon sırasında ağrı hissedilip hissedilmeyeceğidir. Buz Lazer teknolojisi‘nin farkı bu noktada ortaya çıkmaktadır. Buz soğutma özelliğiyle en hassas kişiler bile lazerin yüksek ısısını hissetmez, ciltte masaj gibi bir etki hissedilir. Rahatlatıcı bu özellik sayesinde ağrı, acı duymadan konforlu bir şekilde Lazer Epilasyon seanslarını tamamlamak mümkündür.

Lazer Epilasyon Erkeklerde de Etkili Midir?

lazer epilasyon erkek

Erkeklerin kıl yapısı kadınlara göre daha kalın ve kıl yoğunluğu daha fazla olduğu için Lazer Epilasyonun etki edip etmeyeceği merak edilir. Erkeklere yapılan Lazer Epilasyon kıl yapısına uygun şekilde, geniş yüzeylerde kolay ve hızlı uygulanan başlıkla yapılmaktadır. Seans sayısı kıl köklerinin azalma oranına göre uzayabilir. Ağrı eşiği erkeklerde daha düşük olduğu için buz lazer avantajıyla ağrı duyulmadan seanslar yapılır. Tüm seanslar tamamlandığında kalıcı olarak istenmeyen tüylerden kurtulma gerçekleşir.

Lazer Epilasyon Hangi Mevsim Uygulanmalıdır?

Lazer Epilasyon her mevsim rahatlıkla uygulanabilir. Soprano Titanium cihazının ayarlanabilir dalga boyu seçenekleri ile bronz tende ya da açık tende de en iyi sonuçlar her daim alınabilmektedir. 

Lazer Epilasyonun Riskleri Var Mıdır?

Lazer Epilasyon uzman doktorlar tarafından yapıldığı ve doğru uygulandığı sürece hiçbir zararlı etkiye sahip değildir. Kanser, ur oluşumuna yol açmaz. Cildin yanması, çevre dokuların zarar görmesi söz konusu değildir. Buz Lazer uygulamasıyla hassas ciltler tahriş olmadan ve acı hissetmeden Lazer Epilasyon yaptırabilir. 

Vücuttaki Benler Lazer Epilasyondan Etkilenir Mi?

Uygulama bölgesinde ben varsa üzeri işlem sırasında mutlaka kapatılır. Böylece benlerin lazer ışınından zarar görmesi engellenmiş olur.  

Lazer Epilasyon Fiyatları

Lazer Epilasyon işlemlerinin güvenilir, Sağlık Bakanlığı onaylı klinik, muayenehane veya hastane ortamlarında uygulanması gerekir. Cilt sağlığının korunması, enfeksiyon riski yaşamamak, zaman ve maddi kayba uğramamak için uygulamanın deneyimli ve uzman bir doktor tarafından yapılması elzemdir. Lazer Epilasyon fiyatları uygulama yapılacak cihaz, seans sayısı, uygulama bölgesinin büyüklüğü gibi çeşitli faktörlere göre değişir. Bu nedenle en doğru fiyat bilgisi yapılacak görüşme ve muayene sonunda edinilebilir.