Denizli Liposuction

Denizli Liposuction (Lipoşakşın) ile Yağ Alma , Liposuction Fiyatları

Liposuction işlemi, yağın hassas bir şekilde çıkarılması için kanüllerin kullanıldığı küçük kesilerin yapıldığı bir prosedürdür.

Vaser liposuction sayesinde üretilen basınç, yağların doku ve damarlara zarar vermeden kolayca çıkarılmasını sağlar. Bu kanüllerin uçları küçük deliklere sahiptir ve eriyen yağların çıkarılması için kullanılır. Uygulamaya bağlı olarak, deliklerin yönlendirilmesi değiştirilebilir.

Kanüllerin uzunluğu değişebilir, ancak genellikle 30 cm’den daha kısadır. İşlem sırasında, yalnızca vaser liposuction teknolojisi ve künt kanüller kullanılarak, organ hasarı veya delinme riski en aza indirgenir.

Vücudun birçok bölgesi, karın, yanlar, sırt, iç uyluklar, basenler, üst kollar ve gıdı gibi, liposuction ile şekillendirilebilir.

Denizli Liposuction fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0544 843 97 17 numaradan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Foto Galeri

Liposuction Faydaları Nelerdir?

Liposuction işlemi, yağ kaybı sağlayarak birçok fayda sunar. Bu faydalar arasında hemen görülebilen sonuçlar, daha sıkı, orantılı ve şekilli bir vücut, kilo kaybı nedeniyle sağlığın iyileşmesi, kalıcı yağ hücresi kaybı sayılabilir. Bu tedavi sayesinde, kilo alsanız bile tedavi edilen bölgelere alınan yağ hücreleri tekrar geri dönmeyecektir. Ayrıca, jinekomasti gibi erkeklerde sıkça görülen meme dokusunun fazlalığının giderilmesi de mümkündür. Liposuction, vücudunuzun belirli bir bölgesinde biriken yağlardan kurtulmanızı sağlayarak daha doğal bir görünüme kavuşmanızı da mümkün kılar.

Liposuction Kalıcı Mıdır?

Liposuction işlemi, sağlığına özen gösteren, düzenli beslenen ve aktif bir yaşam tarzı benimseyen kişilerin vücudunda daha kalıcı ve olumlu sonuçlar göstermektedir. Ancak günümüzdeki hazır gıdaların neden olduğu bölgesel yağlanmalar, liposuction işlemi yapılmadan önce de yaşanabilir ve bu durum işlemin kalıcılığına etki edebilir. Eğer kişi işlem sonrasında sağlıklı beslenmez ve spor yapmazsa, liposuctionun kalıcılığı konusunda kesin bir şey söylemek mümkün değildir. Ancak düzenli kilo kontrolü sağlandığında, liposuctionun uzun süreli etkileri görülebilir ve uzun vadede memnuniyet sağlanabilir.

Yağ Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

Yağ aldırma işlemi, cildin içine birkaç milimetrelik kesilerle kanüllerin yerleştirilmesi ve vakumlanarak yağ dokusunun emilmesiyle gerçekleştirilir. Liposuction için kanüllerin bölgedeki stratejik konumu oldukça önemlidir, çünkü bu şekilde bölgenin istenen şekle sokulması mümkün olur. Operasyondan sonra atılan tek dikişler, zamanla erir ve iz kalmaz. Liposuction sonrasında cildin gergin ve sıkı olması, hastanın daha iyi sonuçlar elde etmesine yardımcı olur. Cilt kalitesi, yıllarca düzenli nemlendirme ve egzersizle korunmuşsa, liposuction sonrasındaki sonuçlar oldukça tatmin edici olabilir.

Yağ aldırma operasyonu, genel anestezi altında gerçekleştirilir ve bölgesel fazlalıkların kolay ve konforlu bir şekilde uzaklaştırılması sağlanır. Operasyon sonrasında, doktorun tavsiyelerine uygun davranmak oldukça önemlidir. Liposuction seansında yaklaşık 3-4 kilogram yağ vakumlanabilir ve bu yağ, insan vücudunda yaklaşık 5-6 kilograma denk gelir. Liposuction işlemi sırasında, bir veya birden fazla bölgeden yağ alınabilir ve aynı bölgeden yeniden işlem yapılması gerektiğinde en az 40 gün beklenmesi gerektiği önerilir.

Liposuction İşlemi Erkeklerde Nasıl Farklılık Gösterir?

Estetik açıdan erkek ve kadın bedenleri birbirinden oldukça farklıdır. Kadın bedeni, genişlemiş göğüs hatlarından dar bir bele ve genişlemiş kalçalara uzanan kum saati şekline sahipken, erkeğin daha belirgin, üçgen gövdeli bir bedeni vardır.

Liposuction terimi, çoğu hastada birlikte tedavi edilmesi gereken bir grup vücut şekillendirmesi olarak tanımlanabilir. Bazı istisnalar olsa da, erkek hastaların %90’ının en azından temel bir liposuction prosedürüne ihtiyacı olduğu söylenebilir. Vücut şekillendirme için çevresel düşünmek önemlidir. Bir kadında, “temel prosedür” karnın yanı sıra kollar, uyluklar ve kalçaları da içerebilirken, erkeklerde durum farklıdır.

Erkek hastalarda genellikle karnın yanı sıra karın bölgesi de tedavi edilir. Erkek hastaların çoğu karın bölgesi ile ilgili endişe duysalar da, aslında göğüslerine ve hatta omuz bölgesine de özel bir ilgi gösterilmesi gerekir. Bu bölgelerin tedavisi, erkek bedeninde gerçekten büyük bir fark yaratır.