Çanakkale Liposuction

Çanakkale Liposuction (Lipoşakşın) ile Yağ Alma , Liposuction Fiyatları

Liposuction, özel kanüller kullanılarak derin yağ tabakalarında biriken yağların vakumlanarak alınması işlemidir.

Yağ alımı öncesinde, özel olarak hazırlanan sıvılar, emilecek yağ bölgesine enjekte edilir ve bu sayede yağ hücreleri parçalanır, kanama azaltılır ve damarlar büzülür.

Çanakkale Liposuction fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0544 843 97 17 numaradan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Foto Galeri

Liposuction Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Liposuction (yağ aldırma) uygulaması öncesinde fazla yağ depoları tespit edilir ve işlem yapılacak bölgeler çizilerek işaretlenir. Anestezi verildikten sonra bölgeye özel hazırlanan sıvı enjekte edilir. Bu sıvı içerisindeki lokal anestetik, ağrı kontrolünü, adrenalin ise kanamanın azalmasını sağlar.

Uygun yerlere yapılan küçük kesilerden özel kanüller yardımıyla yağ hücreleri vakumlanarak alınır. Kesiler dikişle kapatılır ve ödem oluşumunu engellemek için özel bir korse giydirilir.

Liposuction işlemi sonrasında yağ aldırılan bölgede ufak sızıntılar ve kanamalar normaldir. Ancak özel korse kullanımı sayesinde bu problemler minimize edilir.

Tekrar Yağlanma Olasılığı Liposuction Sonrasında Var Mı?

Vücudumuzdaki yağ hücreleri, yaşam boyunca sabit kalır ve liposuction sonrasında da yeniden oluşmazlar. Ancak, beslenme alışkanlıklarınızda bir değişiklik yapmaz ve aşırı kilo alırsanız, vücutta kalan yağ hücreleri büyüyerek bölgeye tekrar yağ birikmesine neden olabilir.

Liposuction işlemi, yağ hücrelerinin sayısını azaltır ve bu hücrelerin bir daha geri gelmemesini sağlar. Dolayısıyla, kilo alsanız bile liposuction yapılan bölgelerdeki yağ depolanması daha az olacaktır.

Liposuction, kilo verme ameliyatı değil, vücudun şekillendirilmesi amacıyla yapılır. Bu nedenle, ameliyat sonrası hedef, sizi zayıflatmak değil, daha estetik bir vücut şekli oluşturmaktır.

Liposuction (Yağ Aldırma) Uygulamasının Zararları Var Mıdır?

Liposuction işlemi, kalp, hipertansiyon, diyabet gibi ek hastalıkları olmayan kişiler için riskli bir ameliyat değildir.

Genellikle 60 yaş altındaki ve normal kiloda olan hastalara uygulandığı için anestezi riski de oldukça düşüktür.

Ancak, liposuction işlemi yalnızca estetik cerrahlar tarafından, uygun tıbbi koşullara sahip hastane ortamında ve güvenlik sınırları içerisinde yapılmalıdır. Uygun olmayan koşullarda ve yeterli uzmanlık ve tecrübeye sahip olmayan kişiler tarafından yapılan müdahaleler, birçok olumsuz sonuçlara neden olabilir.