Antalya Liposuction

Antalya Liposuction (Lipoşakşın) ile Yağ Alma , Liposuction Fiyatları

Liposuction ya da liposakşın, bölgesel olarak biriken yağların vakum yardımıyla alınması işlemidir. Vücudun herhangi bir yerindeki yağ fazlalığını azaltmak için kullanılır. Bu yöntem, bölgesel incelme için mükemmel bir çözüm olabilir ancak kilo vermek için etkili bir yöntem değildir. Liposuction, kilo vermek amacıyla yapılan bir işlem değildir ve bu yönde kullanılmamalıdır.

Antalya Liposuction fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0544 843 97 17 numaradan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Foto Galeri

Liposuction Ameliyatında Ne Kadar Yağ Alınır?

Liposuction işlemi sırasında alınacak yağ miktarı kişinin kilosuna, uygulanacak bölge sayısına ve kişiden kişiye farklılık gösterir. Ortalama olarak bir uygulamada en fazla 5-6 litre yağ alınması önerilir. Örneğin 50 kilogramlık bir kişiden alınacak maksimum miktar 4-5 litre olabilirken, 100 kilogramlık bir erkekten rahatlıkla 6-7 litre alınabilir. Ancak bu miktar her hastada aynı değildir.

Ayrıca her hasta için uygulanacak maksimum miktar belirlenmiş bir kural değildir. Bazı durumlarda sadece 2-3 litre yağ almak yeterli olabilir ve bu, 20-25 kilo kaybedildiğinde elde edilecek sonuçtan bile daha iyi bir görünüm sağlayabilir. Ancak liposuction ameliyatı aşırı yağ alınması ya da kilo verme yöntemi olarak kullanılması durumunda bazı sağlık problemlerine yol açabilir.

Liposuction Ameliyatı Sonrasında Ağrı Yaşanabilir mi?

Liposuction ameliyatı sonrasında genellikle ağrı hissi azdır ve ilaçlarla rahatlıkla giderilebilir. Ameliyat sonrasında vakum uygulanmış bölgelere özel bandaj ve korse uygulanır. Pansuman yapılan alanlar özel olarak korunur ve hasta 5-6 hafta boyunca korse giyer. Ameliyat sonrası morumsu renk değişiklikleri, şişlik, karıncalanma ve yanma hissi gibi yan etkiler görülebilir. Fakat bunlar genellikle 3 hafta içerisinde kendiliğinden kaybolur. Ameliyat sonrası yara izleri de 2-6 ay arasında belirsiz hale gelir.

Liposuction Ameliyatında Hangi Anestezi Kullanılır?

Liposuction ameliyatı, hastanede ameliyathanede gerçekleştirilir ve anestezi uzmanı tarafından yönetilir. Genellikle lokal anestezi ve sedasyon (damar yoluyla uyutma) birleşimi kullanılır. Sadece çok sınırlı küçük bölgelerde lokal anestezi kullanılabilir. Liposuction ameliyatı, vakum uygulanacak bölgelerin durumuna bağlı olarak 1-5 saat arasında sürer. Kanül giriş delikleri genellikle dikilmez veya 1-2 dikiş atılır. Bazı durumlarda, kanül deliklerine özel ince borular (drenler) yerleştirilerek, biriken sıvıların boşaltılması sağlanır. Ameliyatın kapsamına bağlı olarak aynı gün veya 24 saat sonra hastaneden taburcu edilebilirsiniz.