Adana Liposuction

Adana Liposuction (Lipoşakşın) ile Yağ Alma , Liposuction Fiyatları

Liposuction, vücudumuzdaki yağların en zor eridiği bölgeler olan kalça, basen, karın ve bel bölgelerinden alınarak vücuttan uzaklaştırılması işlemidir. Alt ve üst bacakların iç kısımlarındaki yağlar da erimeye dirençlidir. Egzersiz hareketleriyle bu yağların eritilmesi mümkündür ancak bu süreç uzun zaman alır ve sonuçlar istikrar gerektirir. Egzersiz programlarında, zor eriyen bölgelere odaklanmak hedeflenir ancak bu genellikle başarısız olur. Liposuction ise bu yağları doğal olmayan bir yöntemle alarak vücuttan kolayca uzaklaştırır.

Adana Liposuction fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0544 843 97 17 numaradan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Foto Galeri

Liposuction Herkese Yapılır mı?

Liposuction, herkes için uygun bir şekillendirme yöntemi değildir. Bu işlem sadece vücudunda egzersize cevap vermeyen yağ birikimleri olan ve obez olmayan kişiler tarafından yaptırılabilir.

Esnek ve gergin bir cilt yapısına sahip olanlar, daha kaliteli sonuçlar elde edebilirler. Bu yağ aldırma işlemi, vücut hatlarının inceltilmesine ve form kazanılmasına yardımcı olur. Ayrıca, hedeflenen düzgün vücut formu için de etkilidir.

Liposuction Sonrası Tekrar Yağlanma Olur Mu?

Liposuction işlemi, yağ hücrelerinin vücuttan alınması yoluyla gerçekleştirilir. Bu nedenle, liposuction sonrasında sağlıklı bir beslenme ve kilo kontrolü önemlidir. Liposuction işleminde, yağ hücrelerinin yaklaşık %70’i alınır. Hücrelerin içi boşaltılmaz, sadece yağ hücreleri alınır, bu nedenle aynı oranda yağ birikmesi zor olur.

Hangi Liposuction yöntemi size uygun?

Klasik Liposuction

Klasik Liposuction, en sık kullanılan yağ alma yöntemlerinden biridir. İnce kanüller aracılığıyla katı yağlar çıkarılır ve vücutta belirgin izler bırakmaz. Klasik Liposuction, minimal izlerle tamamlanır. Ancak, işlem sonrasında ciltte dalgalı bir görüntü oluşabilir, özellikle yoğun miktarda yağ çekimi yapıldığında. Liposuction sonrası iyileşme sürecinde korse kullanmak, sarkmaları önlemeye yardımcı olur. Karın, uyluk gibi bölgelerden yoğun miktarda yağ çekimi yapılıyorsa, Liposuction ile birleştirilen germe estetiği kullanılabilir.

Vaser Liposuction

Vaser Liposuction, yağları dışarı sıvılaştıran en etkili incelme yöntemlerinden biridir. Vaser teknolojisiyle yağlar önce sıvılaştırılır, ardından dışarıya vakumlanır. Bu yöntem sayesinde daha fazla yağ çekilebilir ve ciltte dalgalanma oluşmaz. Liposuction sonrası çekilen yağlar meme ve kalça büyütme, yüz dolgusu gibi işlemlerde kullanılabilir. Kendi yağlarıyla yapılan dolgunlaştırma, daha doğal sonuçlar verir. Liposuction sonrası yağları vücut şekillendirme için kullanmak istiyorsanız, Vaser Liposuction önerilir. Klasik Liposuction yöntemiyle alınan yağlar, tekrar kullanılmaz.

Jinekomasti Liposuction ile Düzelir mi?

Liposuction işlemi sadece vücudun belirli bölgelerindeki yağ dokularının azaltılması için uygulanan bir estetik operasyondur. Erkeklerde kadın tipi meme görünümüne neden olan jinekomasti sorunu, Liposuction ile çözülebilir. Vaser Liposuction yöntemi, cilt altındaki yağ hücrelerinin parçalanmasını sağlar ve daha ince kanüller ile yağ çekme işlemi yapılmasına olanak tanır. Ancak, eğer göğüsler aşırı büyük ve sarkmışsa Liposuction işleminin yanında bir germe işlemi de yapılması önerilir. Liposuction işlemi, genel anestezi altında hastanede yapılmalıdır ve işlem süresi uygulama yapılan bölgenin büyüklüğüne göre değişebilir. Liposuction işlemi, yağ hücrelerinin vakumlanması ile gerçekleştirilir. Liposuction sonrası, kilo almamaya dikkat edilmesi önemlidir.

Liposuction Sonrası İyileşme Süreci

Liposuction operasyonu sonrası ilk 3-4 gün evde dinlenmeye özen göstermelisiniz. 5. günden itibaren iş hayatınıza dönebilirsiniz. Operasyon yapılan bölgedeki iyileşme sürecini desteklemek için doktorunuzun önerdiği korse giymeniz gerekmektedir. Korse en az 3 hafta boyunca kullanılmalıdır. Liposuction ameliyatıyla, vücudunuzda iddialı değişimler yaratmak için 5 litreye kadar yağ alınabilir. Bu nedenle, iyileşme sürecinde ağrılar normaldir. Doktorunuzun önerdiği ağrı kesicilerle evde dinlenerek bu süreci kolayca atlatabilirsiniz.

Liposuction ameliyatından bir ay sonra hafif egzersizlere başlayabilirsiniz. Erkekler, Liposuction sonrası spor ve diyet yaparak kusursuz fiziklerini koruyabilirler.